Polonya D tipi vize ile ilk giriş yapılacak ülke

Cevaplandı
0
0

Merhaba,

Güz ve bahar dönemi Opole’de olacağım. Uçak biletimi Berlin’den aldım ve otobüsle oraya geçiş yapacağım. Sitenizden takip ettiğim kadarıyla Erasmus kapsamında süre bakımından ulusal D vizesi alınması gerekmekte. Benim ilk giriş yapacağım yer Berlin. Bu problem yaratır mı? Buna istinaden orada bulunduğum süre boyunca diğer ülkeleri gezmek istediğimde bu vize türü ile gezemiyor muyum?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Dediğiniz gibi Eramus kapsamında Polonya’ya gelecek öğrencilerin Polonya D Tipi Ulusal Vize alması gerekiyor.

İlk giriş yapacağınız ülke Almanya olduğu için, vize başvuru formundan “İlk giriş yapacağınız ülke” bölümüne “Almanya” yazmalısınız. Eğer direkt olarak Polonya’ya uçağınız olsaydı, bu bölüme “Polonya” yazmanız gerekecekti. Dolayısıyla başvuru formunuza Almanya yazmanızda hiçbir sakınca yoktur 🙂 Almanya’da kontrol noktasında “Buraya ne amaçla geldin?” şeklinde bir soru yöneltilebilir. Panik yapmadan Polonya’ya Erasmus amacıyla gittiğinizi ve ucuz olması için Almanya üzerinden gitmeyi tercih ettiğinizi belirtmeniz yeterli.

Polonya D Tipi Ulusal Vize ile, tüm Schengen ülkelerinde sorunsuz dolaşma hakkınız olur. Bu nedenle vize süreniz dolmadığı sürece, yapacağınız gezilerde sorun yaşamayacaksınız.


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*