Oturum kartını aylar sonra almak mümkün mü?

0
0

Merhaba. Öncelikle ben oturma iznini aldım; ancak kartı alacak vaktim olmadı. Bundan yaklaşık 4 ay önce çıktı oturma iznim ve kartı almaya gidemedim. Ama elimde kağıdı var hala. Sorum, kartı almadığım için iptal etme şansları var mı, yoksa şu anda alabilir miyim kartı normal bir şekilde? Teşekkürler.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Açıkçası Polonya Oturum Kartı‘nı teslim almak için herhangi bir süre olup olmadığını bilemiyorum. Daha önce tecrübe de eden biriyle karşılaşmadım henüz 🙂 Sizin için birkaç Lehçe kaynaktan da araştırma yaptım; ancak bu konuda bilgi bulamadım.

Bildiğiniz gibi Oturum İzni başvurusunu tamamlayabilmek için elinizdeki “Decision” yani “Karar” mektubu ile Adres Beyanı da yapmanız gerekiyor. Dolayısıyla belki Adres Beyanı için yapmanız gereken süreyi kaçırma ihtimaliniz olabilir diye düşünüyorum. Ama tabi ki emin değilim. En sağlıklı cevabı bağlı bulunduğunuz valilikten öğrenebilirsiniz sanırım.

Eğer Oturum Kartınızı almamanız nedeniyle iptal söz konusu olursa, tekrar başvuru yapmanıza izin verilecektir diye düşünüyorum. Tabi ki Polonya’da kalış nedeninizi (çalışma-öğrencilik…) de açıkça belirterek.

Bilgim olmayan bir konu olduğu için çok yardımcı olamadım size, kusura bakmayın. Eğer bu konuda öğrendiklerinizi bizimle bu soru başlığı altında ya da [email protected] mail adresine direkt mail atarak paylaşırsanız çok sevinirim. Benzer bir problemi olan kişilerin de işine yarayacaktır.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*