Oturum kartı ne kadar sürede çıkar?

0
0

20.11.2015 tarihinde Varşova Valiliği’ne oturum kartı için başvurdum. Parmak izini verdiğimde randevuya geç kaldığım için damgayı basmayacaklarını söylediler. Bir iki deneme sonunda damgayı alabildim. Kart ortalama olarak ne kadar sürede elime ulaşır. Eksik evrak veya karar kağıdı henüz ulaşmadı. Bunun hakkında ne yapmalıyım. Benim başvurumla ilgilenen yetkiliyi nasıl bulabilirim ?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Normal şartlarda eğer evraklarınız’da herhangi bir eksiklik yoksa, Oturum Kartı başvurunuzun 1,5-2 ay gibi bir süre içinde sonuçlanması gerekir. Siz 20.11.2015 tarihinde başvurunuzu yapmışsınız ve şimdiye kadar bir sonuç almalıydınız. Parmak izi için size verilen randevuya geç kalmanızdan dolayı işleminiz uzamış olabilir. (Benim tahminim)

Bir diğer sorun ise, normalde elinize karar mektubu [Decision] ulaşmadan, pasaportunuza damga vurdurmanız mümkün değildir. Siz nasıl yaptınız bilemiyorum 🙂

Size gönderilecek olan karar mektubu [Decision] içerisinde, size atanan inspektör’ün (yetkilinin) kim olduğu hakkında bilgiyi bulabilirsiniz. Açıkçası bu zamana kadar elinize herhangi bir mektup geçmemesi normal bir durum değil. Dolayısıyla bence ilk yapmanız gereken, direkt olarak valiliğe gitmelisiniz! Herhangi bir yetkiliyle görüşerek bu durumu anlatmalı ve sizin dosyanızı kontrol etmelerini istemelisiniz. Eğer herhangi bir eksik belgeniz varsa, zaten o dosyada çıkacaktır.

Dediğim gibi, başvurunuzda eksik evrak yoksa eğer, Oturum İzni için kararı 1,5-2 ay gibi bir süre içinde alırsınız. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken ise Adres Beyanı yapmak. Bu konuyu Oturum Kartı İçin Adres Beyanı Nasıl Yapılır? başlıklı yazımda detaylıca açıklamaya çalışmıştım 🙂

Umarım sorunuza yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılan herhangi bir konuda soru sormaktan çekinmeyin lütfen 🙂

 İlgili konular:

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*