Oturum kartı çıkmadan Türkiye'ye gidilebilir mi?

Cevaplandı
0
0

Merhaba,

Kardeşim Varşova’da üniversite okuyor ve oturum iznine bu ay başvuracak. Vizesi ise ay sonu bitiyor. Haziranda Türkiye’ye gelmesi gerekiyor, bu durumda oturum kartının çıkmasını bekleyemeyecek. Çünkü 2-3 ay gibi bir süreç alıyormuş bu durum. Polonya’ya Eylül ayında geri dönecek. Türkiye’ye gelip buradan vize alıp Polonya’ya giriş yapsa, oturum kartını da eylülde alsa herhangi bir sorun olur mu? Oturum kartını orada beklemesi şart mıdır? veya başka birisi teslim alabilir mi acaba onun adına, o kartla tekrar giriş yapar olabilir mi?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya Oturum Kartı başvurusundan sonra Polonya sınırları dışına çıkılması yasaktır. Dolayısıyla kardeşinizin oturum izni başvurusu yerine Türkiye’den vize başvurusu yapması daha uygun olacaktır. Ayrıca oturum izni başvurusu süresince Polonya’da bulunmak durumundasınız ve maalesef bu işlem bireysel bir işlem olduğu için herhangi başka biri kartı teslim alamaz.

İsterseniz bu konuda daha önce sorulmuş sorulara verdiğim cevapları inceleyebilirsiniz:

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir 🙂 Aklınıza takılan soru olursa çekinmeden sorabilirsiniz.Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*