Oturum izni olmadan Türkiye'ye gitmem gerekiyor!

0
0

İyi günler. Polonya’da hazırlık okuyorum, yeşil pasaportum var ve 23 Ocakta vizem bitiyor. Danışmanım oturum izni randevusunu 21 ocak tarihine almış. 13 martta YGS için Türkiye’ye gitmem gerekiyor; fakat insanlar oturum izni almadan çıkış yapamayacağımı söylüyorlar. Oturum izni gelene kadar çıkış yapılmıyorsa sınav tarihinde orada olmak için ne yapabilirim? Şimdiden çok teşekkürler…

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

İyi günler,

POLONYA OTURUM KARTI | POLONYA OTURUM İZNİ işlemlerinizi başlatmış olmanız Türkiye’ye girişe engel değildir; ancak Oturum izniniz çıkmadan önce vizenizin bitecek olması sorun oluşturacaktır. Yani eğer 23 Marttaki sınavınızı kaçırmak istemiyorsanız eğer, Polonya’da oturum iznine başvurmak yerine, Türkiye’de tekrar vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ancak anladığım kadarıyla sınava girmeniz için yaklaşık 2 ayınız olacak. Dolayısıyla 21 Ocaktaki Oturum başvurunuz çok büyük ihtimalle 13 Marta kadar tamamlanmış olacaktır. İşlemlerinizi hızlandırabilmek için ise, size gönderilecek olan mektupta ismi yazılı olan yetkili ile bire-bir konuşmalısınız. Türkiye’de sınava girmek zorunda olduğunuzu ve 13 Marttan önce Oturum kartınızı almanız gerektiğini yetkiliye belirtirseniz eğer, işlemlerinizi hızlandırmak için ellerinden geleni yapacaklarına eminim 🙂 Bu noktada danışmanınız da devreye girebilir. Ayrıca sizin sorunuza benzer daha önce sorulmuş soruya bakabilirsiniz:

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılan başka sorularda da yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂

 İlgili konular:

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*