Lodz Film School

0
0

Herhangi bir şekilde burs almak mümkün oluyor mu?

Sınavın tam tarihi ne zaman açıklanıyor?

Sınavda neler soruluyor?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Polonya’da burs almak hakkında çok detaylı bir yazı hazırlıyorum. Ancak burs bulmak oldukça zor olduğu için açıkçası hala araştırma yapıyorum 🙂 Polonya Cumhuriyeti Konsoloslukları, başarılı öğrenciler için burslar veriyor. Ayrıca en bilindik burs çeşidi olan karşılıklı ve karşılıksız verilen burslar veren YÖK var. Ancak bu bursları da almak için ciddi başarı göstermiş bir öğrenci olmanız beklenir.

Lodz Film Okulu ise belirli senelerde burslar veriyor; ancak bildiğim kadarıyla çok az rastlanan bir durum. Bu konuyu okulun uluslararası öğrenci departmanı ile görüşmelisiniz. Eğer durumunuzu anlatan kısa bir mail atarsanız, size hemen geri dönüş yapacaklardır.

Lodz Film Okulu sınav tarihleri ve sınav soruları, eğitim almak istediğiniz bölüme göre değişkenlik gösterir. Örneğin “Animation Films And Film Special Effects” bölümü için konuşmak gerekirse, yaklaşık Eylül ayı ortalarında başlayan ve 3 gün süren sınava tabi olursunuz. Bu sınavlar genellikle 15-16-17 Eylül aylarında olur. Ayrıca sınava girebilmek için ise küçük bir miktar para ödemelisiniz ve bu ödemeyi de en geç 30 Hazirana kadar yapmalısınız.

Açıkçası sınavda sorulan soruları bilemiyorum. Ancak sizin için okulla görüşürüm ve eğer mümkünse en azından ne gibi konulara dikkat etmeniz gerektiğini size bildiririm 🙂 Tabi aynı zamanda Lodz Film Okulu hakkındaki yazıyı da güncellemiş olurum.

Daha önce sorulan soruda da burs konusundan kısaca bahsetmiştim. İsterseniz göz atabilirsiniz:

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Polonya’da burs alma konusunda ise araştırmamı bitirir bitirmez sizlerle site içerisinde paylaşacağım 🙂 aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin lütfen. Görüşmek üzere.

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*