Lodz Film Okulu için master yeterliliği ve fiyatı

0
0

Merhaba, Lodz Film okulu master programına başvurabilmem için en az kaç diploma puanım olmalı ve master fiyatı ne kadar? Ayrıca İngilizce hazırlık fiyatı 2000 Euro 1 yıllık ücret mi?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar,

Bildiğim kadarıyla Lodz Film Okulu, Lisans ve Master eğitimlerini bir arada veren bir okul. Bazı bölümleri için ise Part-Time (Yarı Zamanlı) şekilde master eğitim alma imkanı da sunuyor; ancak bunun detaylarını okul ile görüşmelisiniz.

Lodz Film Okulu için başvuru koşullarında en önemli etken, okula kabul edilmeden önce sizi tabi tutacakları ön sınavda başarılı olmanızdır. Sahip olduğunuz diploma notunuzun da 4 üzerinden 2.5 civarı olması beklenir; ancak daha çok önem verdikleri konu ise; sizin sahip olduğunuz portfolyo’dur. Bu portfolyo’yu da eleme sınavında da yanınızda götürmeniz gerekli. Yani girmek istediğiniz bölüm için ne kadar istekli olduğunuzu, daha önce bu konuda ne gibi çalışmalar yaptığınızı görmeleri açısından hazırlıklı olmalısınız.

Lodz Film Okulunda 2 aşamalı bir kabul aşaması var. Birinci aşama Polonya kökenli olanlar için (Ya da Lehçe bilenler için. İkinci aşama ise bizim gibi İngilizce dilinde eğitim almak isteyen yabancılar için. Her yıl 30 Hazirandan birkaç gün öncesinde ise eleme sınavları yapılıyor. Bu eleme sınavlarına katılabilmek için ise, kayıt için gereken belgeleri tamamlamış olma şartı var. Dolayısıyla daha ilk aşamada okul ücretini yatırmış olmanız bekleniyor. Okulun web sitesinden anladığım kadarıyla herhangi bir taksit imkanı yok.

Bu arada eleme sınavı ücreti de 150 Zloty. Aranılan özellikler arasında portfolyo, sanat görüşü, kariyer hedefi gibi söyleşi bölümleri de olur. Dolayısıyla İngilizce bilgisi yeterli düzeyde olmalı. eğer İngilizce seviyesi yeterli değil ise, yine aynı okulun İngilizce hazırlık kursuna kayıt olabilir. Kurs ücreti ise dediğiniz gibi 2.000 Euro ve 1 yıldır 🙂
Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılan başka soruları da sormaktan çekinmeyin lütfen. Görüşmek üzere 🙂
  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*