Lehçe tercüme işlemleri için tercüman

Cevaplandı
0
0

Benim belgelerimin neredeyse hepsinin orjinal dili İngilizce. Polonya konsolosluğunda Türkçe-Lehçe yeminli tercümanların listesi var. Bunlar aynı zamanda İngilizceden de çeviri yapma yetkisine sahipler mi?

Maalesef Varşova ekonomi üniversitesi orjinal İngilizce belgelerin Lehçeye çevirisini istiyor. (Bunu isteyen tek okul bunlar galiba). Konsolosluk harici nerede yaptırabilirim ve ücreti hakkında bir fikriniz var mı?

Konsolosluk sitesinde harç çizelgesi var. http://www.stambul.msz.gov.pl/tr/p/stambul_tr_k_tr/konsolosluk_bilgileri/tok_tr/

Bu işi konsolosluk aracılığıyla yaptırmanın maliyeti sayfa başına 306 TL gözüküyor. 3 sayfa transcript, 3 sayfa diploma eki, 1 sayfa üniversite diploması, 1 sayfa lise diploması, 1 sayfa sağlık raporu. 2754 TL etti 🙂 sadece Lehçeye çeviri ve onay işlemi için biraz fazla kazıklanıyoruz gibi…

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Verdiğiniz linkteki tercüme işlemleri Lehçe’den başka bir dile tercüme işlemleri için. Sizin ise belgeleriniz İngilizce olduğu için, kendinize İngilizce’den Lehçe’ye çeviri yapan bir yeminli tercüman bulmanız gerekiyor.

Dolayısıyla bu işlem için konsolosluğu değil, özel kuruluşları tercih edebilirsiniz. İsterseniz kısa bir google aramasıyla İngilizce-Lehçe tercümanları bulabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

NOT: Eğer Türkçe-Lehçe tercüman isterseniz de yine size tavsiye edebileceğim tercümanlar var. Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

“Leh dilinden yabancı dile veya yabancı dilden Leh diline tercümenin yapılması ve onaylanması – tercümenin başlatılan her sayfası için.” konsolosluğun sayfasında bu şeklinde belirtilmiş.

Sadece 1 belge türkçe, o da sağlık raporu. Onun dışında diplomam hem türkçe hem ingilizce. Diğerleri ise tamamen ingilizce. İnternet aramalarında “yeminli” ingilizce-lehçe tercüman bulamadım. Zaten bulduklarım da konsolosluğun sitesinde ismi yazmayanlar.

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Ben de swps üniversitesinde psikoloji okumak için gideceğim. Tüm belgelerin lehçeye çevrilmesi gerekiyormuş, önerebileceğiniz tercümanlar var mı?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Lehçe, İngilizce veya diğer dillerdeki tercüme işlemleriniz için Portakal Tercüme isimli siteyi kullanabilirsiniz. Ayrıca tercüme ettirmek istediğiniz belgeler için fiyat sorgulaması da yapmanız mümkün 🙂

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 4
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*