Lehçe hazırlık eğitimi aldıktan sonra başka okula kayıt olabilir miyim?

Cevaplandı
0
0

Lehçe hazırlık eğitimi için Varşova Sosyal Bilimler Üniversitesi SWPS ile yazıştım ve bana daha uyumlu geldi. En alt seviyeden başlatıyorlar ve araştırmama göre de dili öğrenme konusunda baya bir yardımcı oluyor. Ama benim istediğim şey şu; hazırlıktan sonra farklı bir üniversitede eğitimime başlayabilir miyim? Yani eğitim almak istediğim üniversitenin SWPS dışında bir okul olması sorun yaratır mı? Hazırlık eğitimini farklı, lisans eğitimimi farklı bir üniversitede almam konusunda herhangi bir zorluk yaşar mıyım, yoksa kabul durumu aynı mı olur?

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Öncelikle Varşova Sosyal Bilimler ve Psikoloji Üniversitesi kaydınız şimdiden hayırlı olsun 🙂 Şimdiye kadar bu üniversitenin hazırlık kursundan memnun olmayan biri ile karşılaşmadım. Umarım siz de verimli bir şekilde kursunuzu bitireceksiniz.

Hazırlık eğitimi aldığınız üniversite ile, Lisans ya da Yüksek Lisans eğitimi alacağınız üniversitelerin farklı olmasında hiçbir sakınca yoktur. Dolayısıyla hazırlık kursu sonrasında istediğiniz herhangi bir üniversiteye kayıt olabilirsiniz.

Benim tavsiyem ise, eğitim almak istediğiniz üniversite ile hazırlık eğitimi alacağınız üniversitenin aynı olmasıdır. Bunun nedeni ise; bulunduğunuz okulda, şehre, arkadaş çevresine alışmış olacaksınız ve hazırlık sonrasında ayrılmak genellikle zor gelecektir. Bir nevi çevrenizi kaybetmek istemeyeceksiniz. Dolayısıyla bu tamamen sizin kararınız 🙂

Umarım yeterli cevap verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*