Jagiellonian Üniversitesi

1
0

Merhaba, Jagiellonian üniversitesi fizyoterapi bölümüne girmek isterim. Lise diploma notum 57, oldukça düşük. YGS ve LYS sınavlarıyla elde edebileceğim bi başarıyla girebilme şansım olabilir mi?

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Merhabalar Batuhan,

Jagiellonian üniversitesi, Polonya’nın en başarılı üniversitelerinden bir tanesi. Hatta Dünyanın En İyi Üniversiteleri 2015 Sıralaması başlıklı yazımda da belirttiğim gibi,    Dünyanın ilk 500 üniversitesi içerisinde yer alıyor. Dolayısıyla öğrencilerini seçerken de oldukça seçici davranıyor diyebilirim. Jagiellonian Üniveritesi Bölümleri ve Giriş Şartları başlıklı yazımı okuduğunuza eminim.

Lise diploma notunuz düşük olsa da, dediğiniz gibi  YGS  ve  LYS  sınavlarında eğer gerçekten iyi bir puan alırsanız ve bu aldığınız puan da Türkiye’deki iyi üniversitelerin fizyoterapi bölümlerine girmeye de yeterli ise, Jagiellonian üniversitesi sizin kaydınızı yapmak için ciddi ciddi düşünecektir. Bu gibi başarılı okullar, öğrencilerini seçerken sadece not ortalamalarına bakmazlar, öğrencilerin başka başarılarına da bakarlar.

Tabi Jagiellonian üniversitesine başvururken yaklaşık 1 sayfalık bir  Motivasyon Mektubu  yazmanız da işinizi kolaylaştıracaktır. Bu mektupta (İngilizce);

  • Neden orada eğitim almak istediğinizi,
  • O bölümde okumak için ne kadar istekli olduğunuzu,
  • Diploma notunuzun düşük olmasına rağmen;   YGS  ve  LYS  sınavlarında ne kadar başarılı olduğunuzu anlatan ifadeler kullanabilirsiniz.

Ayrıca Dünyanın ilk 500 üniversitesi içerisinde olan Jagiellonian üniversitesine girebilirseniz, zaten YÖK Denkliği konusunda da sorununuz olmayacaktır. Bunun için Yurtdışında Kolay Yoldan Diploma Almaya Son! başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca merak edenler Yök Denklik Şartlarıyla Uyumlu Polonya’da Eğitim Olanakları başlıklı yazıma da bakabilir.

Umarım sorunuzu yeterli bir şekilde cevaplayabilmişimdir 🙂 Aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmeyin lütfen.

 

  • Bu yorum için yapabilirsin
0
0

Yeterince açıklayıcı oldu, teşekkürler 🙂

  • Ender Taş
    Rica ederim, aklınıza takılan başka herhangi bir konuda soru sormaktan çekinmeyin lütfen :) Görüşmek üzere…
  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 2
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*