Berlin'den Polonya'ya ulaşım

Cevaplandı
0
0

İyi günler,

Öncelikle sorulan soruları bıkmadan gayet içten bir şekilde cevaplandırdığınız için teşekkür ederim.

Daha öncede yazmıştım size, Erasmus programı kapsamında Szczecin’e gideceğim. Szczecin’e gitmek için kafamı karıştıran 2 yol var: Birincisi aktarmalı olarak uygun fiyatlarla Varşova’ya gidip trenle Szczecin’e gecmek, diğeri ise Berlin’den Szczecin’e gecmek.

Ben gerek ücret bakımından uygun olması, gerekse daha az bir zamanda Szczecin’e ulaşım için Berlin’e bilet almayı düşünüyorum. Fakat Berlin’den Szczecin’e geçiş için bir kaç yöntem var. Bu yöntemlerden biri Polskibus. Fakat Polski bus da bagaj sıkıntısı var, 20 kg bagaj hakkı veriyor. 20 kg’yi geçince ücretlendirme hakkında bir bilgiye ulaşamadım. Sizin bir bilginiz var mı? Açıkçası bu da beni korkutuyor. Uygun uçak bileti alıp Polski bus’a fazla ücret ödemek istemiyorum. Berlin’den Szczecin’e ve Wroclaw’a geçiş hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Sizlerden gelen sorulara elimden geldiğince hızlı ve doğru bir şekilde cevap vermeye çalışıyorum. Sadece Soru-Cevap bölümüne değil, aynı zamanda İletişim bölümünden de çok fazla soru geldiği için cevap vermekte biraz geç kalabiliyorum, kusura bakmayın lütfen 🙂

Dediğiniz gibi, esasında Polonya’ya hizmet veren direkt uçuşlar biraz masraflı. O yüzden Berlin üzerinden aktarma ile Polonya’ya gelmek daha az maliyetli. Ancak eğer Berlin’e uçak ile gidiyorsanız, neden sonrasında da Berlin-Polonya şeklinde başka bir uçağa binmiyorsunuz? Yani siz İstanbul-Polonya biletini erken alabilirseniz eğer, yine Almanya aktarmalı ve ucuz uçaklarla Polonya’ya ulaşabilirdiniz (Hem de valiziniz de diğer aktarmaya otomatik verileceği için başınız ağrımazdı)

  1. Berlin-Polonya hattı için bana göre en uygun yol, sizin de bahsettiğiniz gibi Berlin’den PolskiBus kullanmak. PolskiBus için bahsettiğiniz şekilde herhangi 20 kg’lık bagaj-kilo kısıtlaması maalesef var.  Açıkçası bagajınızı tartmıyorlar ve eğer tek parça valiziniz var ise, sorun çıkarmadan alacaklarını düşünüyorum (Risk almak isteyebilirsiniz). Eğer birden fazla valiziniz varsa ve eğer otobüsün bagaj bölümünde yeterli boş alan varsa, sizin için bir ayrıcalık yapabilirler. Ancak eğer aksi bir çalışana denk gelirseniz, maalesef size yardımcı olmayacaklardır. Ayrıca PolskiBus’ın İnternet sitesinde kilo sınırının üzerindeki bagajlar için ek ücret ile alakalı bir bilgiye ben de rastlayamadım ve bu güne kadar da denk gelmedim.
  2. Bir diğer alternatif ise, Berlin’den Szczecin’e direkt giden ICC INTERCITY isimli trendir. Berlinden Szczecin’e ve Wroclaw’a direkt seferleri mevcut 🙂 Ayrıca trende kilo sınırlaması da yoktur.
  3. Bir diğer pahalı alteratif ise: VIP EUROPA isimli servistir. İnceleyebilirsiniz.
  4. Son alternatifim ise, BlaBlaCar isimli uygulamadır. Bu uygulama içerisinde sürücü ile iletişime geçebilir ve bagaj konusundaki detayları konuşabilirsiniz.
  5. Aklıma gelen diğer alternatifler ise: Bahn, Lux Express, Busradar

Bu arada Polonya Vizesi için başvuru formunuzu doldururken; “İlk Giriş Yapılacak Ülke” bölümüne Almanya yazmayı ihmal etmeyin 🙂

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir. Aklınıza takılanları yazmaktan çekinmeyin lütfen 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*