Auschwitz toplama kampı gezisi hakkında

Cevaplandı
0
0

Merhabalar. Öncelikle böyle güzel bir site hazırladığınız için teşekkürlerimi sunuyorum ve konuya giriyorum. Biz 2 arkadaş Auschwitz Nazi toplama kampına gitmeyi planlıyoruz. İnternette birçok kaynak okudum ve hiçbirinde tam olarak aradığım bilgileri bulamadım. Sormak istediklerim;

  1. Auschwitz’e gittiğimizde müze ücreti var mı ?(İnternette belli saatler arasında ücretsiz olduğu yazıyor ama kesin bir şey de bulamadım)
  2. Bireysel olarak da gezilebiliyor mu, yoksa bir gruba katılma şartı var mı?
  3. İnternetten form doldurup gidilince ücretsiz girebilme diye bir şeyler duydum doğru mu?
  4. Müzenin içinde fotoğraf çekmek serbest mi, yoksa sadece belli kısımlarında yasak var mı ?

Şimdilik aklımda olanlar bunlar, fikirleriniz ve tavsiyeleriniz var mı? Teşekkür ederim şimdiden. İyi günler.

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkürler 🙂 Sorularınızın cevaplarını elimden geldiğince cevaplayayım;

  1. Auschwitz Nazi Toplama Kampı müzesi için giriş ücreti yok. Ancak müzeyi rehber eşliğinde gezmek isterseniz ücret ödemelisiniz. İngilizce rehber için yaklaşık 35 – 45 Zloty civarı bir ücret ödemelisiniz. Öğrenci kartınız varsa indirim de yapılıyor. Gezinizi yapmadan önce Auschwitz resmi web sitesinden de detaylı bilgi almanız, hatta randevu almanız iyi olabilir. Hangi dilde rehberin, hangi saatlerde orada olacağına ilişkin detaylı bilgileri görebilirsiniz.
  2. Herhangi bir gruba katılma şartı yok, ancak kesinlikle rehber eşliğinde gezmenizi tavsiye ederim 🙂 Başka türlü yeterli bilgi edinebilme şansınız yok gibi bir şey.
  3. Müzenin her yerinde fotoğraf çekebilirsiniz. Ancak müze içindeki bazı odalar kilitli olduğu için maalesef girmeniz yasak. Ancak bunun dışında herhangi bir kısıtlama yok.

Polonya’da Gezi kategorisindeki diğer gezilecek yerlere de bakabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular olursa çekinmeden sorabilirsiniz 🙂Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*