Almanya üzerinden Polonya'ya gidiş ve Polonya vize başvurusu

Cevaplandı
0
0

Merhaba,

26 Eylül tarihli Berlin (Schoenefeld) biletim var. Havalimanından Gdansk’a Polskibus ile geçmeyi planlıyorum. Geçtiğimiz günlerde karşı üniversiteden davet mektubu geldi ve oryantasyon tarihi 29.09.2016 – 02.10.2016 arası. Berlin’e ulaştığımda havalimanında “Sen Polonya’ya gideceksin ama Berlin’e geldin” diye bir sıkıntı çıkar mı ? Polskibus biletim elimde olacak o sırada. Bir sıkıntı çıkar mı ?

Diğer sorumda vize başvurusu ile alakalı. Polonya konsolosluğundan Erasmus vizesi başvurusu yaptığımda benden Polonya uçak bileti isterler mi ?

Teşekkürler.

  • Bu yorum için yapabilirsin
En iyi Cevap
0
0

Merhabalar,

Polonya Vizesi başvurusu yaparken Almanya aktarmalı gideceğiniz için: “İlk Giriş Yapacağınız Ülke” bölümüne “Almanya” yazmanız gerekiyor. Dediğiniz gibi elinizde PolskiBus bileti ve Kabul Mektubu olacağı için herhangi bir sorun yaşamazsınız 🙂 Bu konu hakkındaki Polonya D Tipi Ulusal Vize İşlemleri başlıklı yazıma da bakabilirsiniz.

Polonya vizesi başvurunuz sırasında tabi ki ulaşımla alakalı belgelerinizi de sunmanız gerekecektir. Ancak siz öncelikle Berlin’e, daha sonrasında PolskiBus ile Gdansk’a gitmek için kullanacağınız biletleri gösterebilirsiniz. Yani direkt olarak Polonya’ya alınmış bilet göstermek zorunda değilsiniz.


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*