POLONYA’NIN OSKAR ÖDÜLLÜ FİLMİ İDA

Ana SayfaPolonya'da YaşamPOLONYA'NIN OSKAR ÖDÜLLÜ FİLMİ İDA

Sinema filmlerinden hoşlanıyorsanız eğer, Polonya sinemasının da hızla yükselişe geçtiğine tanık olmuşsunuz demektir. Bunun en son örneklerinden birisi de, 87. Oscar ödüllerinde en iyi yabancı film Oscar ödülünü alan ve başarılı yönetmen Paweł Pawlikowski imzalı  Polonya filmi ida.

1960’lı yılların Polonya‘sında geçen hikaye, inanç ve din kavramlarını tutkuyla keşfeden ve kendini Tanrı’ya adayarak rahibe olmaya karar veren Anna’nın hikayesini ele alıyor. Genç kadın, yıllardır hazırlığını yaptığı rahibelik yemini etmeye çok az bir süre kala ailesiyle ilgili büyük bir sırra vakıf olur.

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

Polonya filmi ida

Polonya filmi idaPolonya‘daki Nazı İstilası sırasında tüm ailesini kaybeden Anna, parçaları birleştirip yıllardır kurduğu hayalin sona erişine tanık olur.

İnandığı ve savaştığı değerler bilmediği geçmişinin ortaya çıkmasıyla değişime uğradığında, Anna kendini büyük bir boşluğun tam ortasında bulur. Özellikle görselliğiyle dikkat çeken İda, Polonya asıllı İngiliz sinemacı Pawlikowski’nin ülkesinde çektiği ilk film. 87. Oscar ödülünün yanı sıra film; 27. Avrupa Film ödüllerinde 5 dalda ödül, İngiltere’nin en prestijli sinema ödüllerinden biri kabul edilen BAFTA Ödül gecesinde  Yabancı Dilde En İyi Film  ödülüne layık görülmüş idi.

Polonya filmi ida, özellikle çekim kalitesiyle ve müzikleriyle, sıkılmadan izleyebileceğiniz kaliteli bir yapım. Hala izlemediyseniz eğer, bakmanızı tavsiye ederim…


Umarım POLONYA’NIN OSKAR ÖDÜLLÜ FİLMİ İDA başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, bu yazıyı aşağıdaki sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak edebilirsiniz.

SUMMARY

Sinema filmlerinden hoşlanıyorsanız eğer, Polonya sinemasının da hızla yükselişe geçtiğine tanık olmuşsunuz demektir. Bunun en son örneklerinden birisi de, 87. oscar ödüllerinde en iyi yabancı film Oscar ödülünü alan ve başarılı yönetmen Paweł Pawlikowski imzalı Polonya filmi ida.

REVIEW OVERVIEW

IDA / IMDB Değerlendirmesi
7.4
IDA / Polonyadayız Değerlendirmesi
7.7
Ender Taş
Ender Taşhttps://www.polonyadayiz.com/
Polonya hakkında merak ettiği konularda yeterli bilgilere ulaşamayınca kendi sitesini açmaya karar veren ve elde ettiği bilgileri karşılık beklemeden insanlarla paylaşmayı amaç edinen bir gönüllüyüm :) Polonya’da Yaşam, Eğitim, Gezi, Lehçe ve İngilizce gibi konularda merak ettiğiniz tüm konuları benimle paylaşabilirsiniz. Sizler de kendi bilgi ve tecrübelerinizi de yazıya dökerek bu gönüllülük hareketine katkıda bulunalirsiniz. Ayrıca Polonya genelinde her türlü konuda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Ender Taş - Mechanical Engineer & Production Manager (Master Degree)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.

Danışmanlık Hizmetleri

Ücretli ve Ücretsiz Danışmanlık

Burs Veriyoruz!

2.000 Euro Polonya Eğitim Bursu Veriyoruz!

Üniversite Arama Motoru

Polonya Üniversiteleri Bir Arada...

En Çok Okunanlar

harcsiz-ogrenci-pasaportu

Harçsız Öğrenci Pasaportu Hakkında Her Şey!

137
10 Şubat 2016 tarihli yeni pasaport harçları yasasına ile birlikte, artık hayatımıza öğrenci pasaportu diye bir terim de girmiş oldu... Bildiğiniz gibi 2016 yılında önce ehliyetlerde, daha...
Sinema filmlerinden hoşlanıyorsanız eğer, Polonya sinemasının da hızla yükselişe geçtiğine tanık olmuşsunuz demektir. Bunun en son örneklerinden birisi de, 87. oscar ödüllerinde en iyi yabancı film Oscar ödülünü alan ve başarılı yönetmen Paweł Pawlikowski imzalı Polonya filmi ida.POLONYA'NIN OSKAR ÖDÜLLÜ FİLMİ İDA