POLONYA’DA EĞİTİM VE YAŞAM MALİYETLERİ TABLOSU

0
6041

Yayına başladığımız günden bu güne kadar sizlerden aldığım soruların başında Polonya’da yaşam maliyetleri geliyor ve dolayısıyla ben de sizler için bu konuda bir tablo hazırlamaya karar verdim.

Polonya’da Eğitim kategorisi altındaki paylaşımlarım’dan da anlaşıldığı üzere, Polonya’da yaşam maliyetleri ve Polonya’da üniversite maliyetleri, diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça ekonomik diyebilirim. Studyineurope‘un Avrupa ülkeleri arasında yaptığı araştırmaya göre Polonya, Üniversite eğitimi almak isteyen gençlerin tercih ettiği ilk 5 ülke arasında geliyor.

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

polonya yaşam maliyetleri

Polonya Yaşam Giderleri | Polonya Yaşam Masrafları

Polonya’da hayat şartlarının, diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha ucuz olduğu neredeyse herkes tarafından bilinen bir gerçek. Polonya yaşam giderleri konusunda yapılan en büyük harcamalar ise genellikle beslenme, konaklama ve gece hayatı konularında oluyor… Polonya yaşam giderleri her ne kadar cezbedici olsa da, yaptığınız harcamalar karşısında kazandığınız… >>

Polonya’da yaşam maliyetleri

Polonya'da yaşam maliyetleri

Polonya’da yaşam maliyetleri tablosunda da gördüğünüz gibi Polonya’da Eğitim almaya karar verdiyseniz eğer, yıllık ortalama  7000 Euro ‘yu gözden çıkartmanız gerekmekte. Daha önce de söylediğim gibi, bu fiyat ilk bakışta yüksek gelebilir; ancak diğer Avrupa ülkeleri ile kıyasla oldukça ekonomik olduğunu söylemek gerek.

Polonya’da yaşam maliyetleri konusunda başka detaylı bilgileri paylaştığım diğer yazılarımı da okumanızı tavsiye ederim.


Umarım POLONYA’DA EĞİTİM VE YAŞAM MALİYETLERİ TABLOSU başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Bu yazıdan arkadaşlarınızı da haberdar etmek için aşağıdaki sosyal paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz. Polonya hakkında yayımlanan içeriklerden öncelikli olarak haberdar olmak için ABONE OL bölümüne e-posta adresinizi girmeniz yeterli.