Polonya Ücretsiz Danışmanlık Hizmetleri | Neden Ücretsiz Danışmanlık Veriyoruz?

Polonya ücretsiz danışmanlık, Polonya üniversiteleri başvuru merkezi, Polonya ücretsiz üniversite, Polonya ücretsiz lisans, Polonya ücretsiz yüksek lisans, Polonya üniversiteleri ücretsiz kayıt merkezi…
Polonya Ücretsiz Danışmanlık Hizmetleri | Neden Ücretsiz Danışmanlık Veriyoruz?
Konu Başlıkları

Polonya ücretsiz danışmanlık hizmetleri, Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen, ancak hiçbir şekilde danışmanlık ücreti ödemek istemeyen öğrenciler için bu siteyi kurduğum 2012 yılından beri verdiğim danışmanlık hizmetlerinden sadece bir tanesidir…

Tahmin edersiniz ki, üniversite ya da dil okulu kayıt ve kabul işlemlerinizi tamamen ücretsiz bir şekilde yapmamdan dolayı birçok Polonya danışmanlık firması tarafından tepkiyle karşılaşıyorum, hatta çoğu zaman “tehdit içereren” telefonlar ya da mailler dahi alıyorum.

Polonya eğitim danışmanlığı kapsamında ücretli danışmanlık dışında, ücretsiz olarak verdiğim danışmanlık hizmeti, sizleri bir danışmana muhtaç bırakmamak ve maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin eğitimlerine bir şekilde destek olabilmek için hazırlanmıştır. Yazımın devamında ise, Polonya ücretsiz danışmanlık hizmetleri kapsamında sizlere neden ve nasıl destek olmaya çalıştığımızı net bir şekilde görebileceksiniz.

Ücretsiz danışmanlık işlemleri yaptığımız için bizlere tepki gösteren diğer danışmanlık firması yetkilerin de belki bir gün eğitime destek sunmak için bizler gibi ücretsiz danışmanlık hizmeti vermesi dileğiyle…

Polonya Ücretsiz Danışmanlık Hizmetleri

Sizlerle daha önce paylaştığım Polonya danışmanlık şirketleri nasıl seçilir başlıklı yazımda da net bir şekilde görebileceğiniz gibi, maalesef öğrenciler üzerinden haksız kazanç elde eden birçok “çakal, sahte ve ahlaksız” danışman bulunuyor. Özellikle yazımın başında belirtmemde fayda var ki, neredeyse tüm Polonya danışmanlık şirketleri, Polonyadayiz.Com olarak verdiğimiz ücretli, ücretsiz, kaliteli ve uygun fiyatlı danışmanlık hizmetlerinden oldukça rahatsız olmaktadır. Bu nedenle de her ne kadar biz kendi işimizle ilgilensek de, adımızı dahi duydukları anda hakkımızda yalan ve yanlış sözler söylemekten çekinmiyorlar…

Bu makaleyi yazmama sebep olan esas konu ise, bazı Polonya danışmanlık şirketleri tarafından öğrenci ve velilerin gözlerini korkutmak için bizim hakkımızda yapılan yalan ve yanlış uyarılardır. Bu tip yalan ve yanlış bilgileri sizlere sunan siteler, bu makalemizde de değindiğim maddelere kesinlikle uyan sitelerdir. Site isimlerini dahi Polonyadayiz ile benzer seçmeleri, yazdıkları makalele başlıklarının ve içeriklerinin bizden araklanmış olması da cabası…

Gözünü para bürümüş bu tip danışmanlar; “hayrına mı ücretsiz danışmanlık veriyorlar, hiç tanımadığınız birine üniversite kaydı mı yaptırılır, başka danışmanları kötüleyerek öğrencileri kendilerine mi çekmek istiyorlar, Türkiye’de ofisleri yok… şeklinde bana oldukça komik gelen sözler sarf edebiliyorlar.

Polonyadayiz.Com olarak danışmanlık yapıyor olmama rağmen, siteyi kurduğum günden beri her fırsatta söylediğim gibi, danışman olmadan da kendi kendinize işlemlerinizi halledebilirsiniz. Herhangi bir danışmana ihtiyacınız kalmasın diye danışmansız üniversite kaydı nasıl yapılır ve danışmanlık şirketlerinin yalanları gibi detaylı makaleleri sizlerle çekinmeden paylaştım.

Neden Ücretsiz Danışmanlık Veriyoruz?

Kendi kendinize sormanızı istediğim esas soru şu; neden danışmanlık hizmeti kapsamında sizlere para karşılığında sunabileceğim bilgileri, tamamen ücretsiz ve detaylı bir şekilde makalelerim aracılığıyla paylaşıyorum, deli miyim ben?

Hayır, deli değilim henüz 🙂 Her fırsatta belirttiğim gibi, Polonyadayiz.Com’un daha kuruluş aşamasındaki esas amacım tamamen şeffaf, bilgi saklamayan, yanlış bilgi vermeyen, yalan söylemeyen, insanları danışmanlara mecbur bırakmayan, her zaman doğruları söyleyen bir platform hazırlamaktı. Şu anda bulunduğunuz sitenin Polonya’nın En İyi Eğitim ve Kültür Platformu haline gelmesindeki esas sebep de tam olarak budur.

Ben, her bireyin eğitim alma hakkı olduğuna inanıyorum. Dolayısıyla eğitim alma amacında olan öğrencilerden bilgi saklamak, üniversite ya da dil okulu araştırması yaptıktan sonra kayıt ve kabul işlemleriniz için para almak bana etik gelmiyor.

İşin aynı zamanda gönüllülük boyutu da var. Lise ve üniversite hayatımı maddi kazanç amacı gütmeyen çeşitli kuruluşlarda farklı farklı gönüllü projelerde gönüllülük yapmış biriyim, yani hümanist olarak yetişimiş biriyim de diyebilirsiniz. Belki komik gelebilir sizlere, ancak eminim çevrenizde de tüm insanlığa yardımcı olmak için yaratıldığını düşünen arkadaşlarınız vardır, işte o kişilerden birisi de benim. Tam da o sebeple Polonya’da ücretsiz danışmanlık yapıyorum, bu da yetmiyor her sene artan bir şekilde mümkün olduğunca fazla öğrenciye Polonya eğiim bursu veriyorum.

Bu güne kadar bir danışmanlık şirketinin kazancından kısarak öğrencilere destek olmak amacıyla burs verdiğini duydunuz mu? ya da bir danışman şirketin, biz fiyatları çok yüksek söylüyoruz, insanlar binlerce euro danışmanlık ücreti veremezler, fiyatları düşürelim dediklerini duydunuz mu? Açıkçası ben duymadım…

Bu söylediklerimi yanlış yorumlayanlar da olacaktır eminim. Her ne kadar gönüllü bir şekilde Polonya’da ücretsiz danışmanlık yapıyor olsam da, Polonyadayiz.Com resmi bir danışmanlık firmasıdır ve ayakta kalabilmesi için maddi olarak gelir elde etmesi gereken bir kurumdur. Polonya eğitim danışmanlık hizmelerimiz sayfasında net bir şekilde de görebileceğiniz gibi, ücretsiz danışmanlık hizmetlerinin yanında ücretli sunduğumuz himzetler de bulunuyor. Dolayısıyla başka danışman şirketlerinin yapamadığını yaparak, burs bile verebiliyorsak eğer, bunun esas nedeni belki de şirketimizi iyi yönetiyor olmamızdandır.

Türkiye’de ya da Polonya’da fark etmez, gördüğüm ve duyduğum neredeyse tüm danışmanlık firmaları sadece üniversite yada dil okulu kaydınız için bile sizlerden 300-500 Euro talep ediyor. Neden? Her bireyin eğitim hakkı varken neden bunu ücret karşılığında yapıyorlar? İlerleyen maddelerde de bahsedeceğim gibi, Polonya’yı bilen biri olarak üniversite ya da dil okulu araştırmak, kayıt ya da kabul işlemleri yaptırmak emin olun büyük bir olay değil. Kaldı ki, Polonyadayiz.Com olarak Polonya genelindeki tüm üniversiteler ile resmi partnerliğimiz bulunduğundan dolayı bizim için çocuk oyuncağı desek yanlış olmaz.

Polonya’daki üniversiteler ve dil hazırlıklar, Polonyadayiz.Com’u bir eğitim ve kültür platformu olarak görüyor ve ücretsiz danışmanlık yaptığımız için de çoğu zaman destek isteyen öğrencileri bize yönlendiriyor. Burada özellikle belirtmekte fayda var, üniversite ya da özel kurslarla kendi kendinize kayıt olmak istiyorsanız eğer, genellikle sizlere sadece kayıt ve yurt ayarlaması gibi işlemlerde yardımcı olabilirler. Yani, vize işlemleri, karşılama, sigorta, banka, adres beyanı, oturum izni gibi konularda bir danışmanlık vermezler. Kaldı ki, onların görevi bu değildir…

Şunu gururla söyleyebilirim ki, Polonyadayiz.Com olarak danışmanlık vermeye başladığımız günden beri bizim baskılarımız sayemizde 3.000-4.000 Euro olan danışmanlık ücretlerinin fiyatlarını düşürenler oldu. Hala yüksek fiyatlar isteniyor maalesef, ancak en azından bir farkındalık yarattığımı düşünüyorum. Belki bir gün danışmanlık ücretlerini daha da düşürürler ve verdikleri hizmet kalitesini de arttırırlar. Polonya ücretsiz danışmanlık hizmetlerini neden ve nasıl verdiğimizin detaylarını aşağıdaki maddelerde net bir şekilde görebilirsiniz…

Yıllardır Danışmanlık Yapıyoruz…

Polonyadayiz.Com’u temsilen söyleyebilirim ki, danışmanlık faaliyetlerimizi 2 gün önce kurulmuş bir şirket olarak yapmıyoruz. 2012 yılından bu yana Polonya genelinde ciddi gönüllü ve ticari çalışmalar yapmış biriyim ve Polonyadayiz.Com olarak birçok kurum tarafından tanınan, bilinen bir platformu yönetiyorum.

Partnerlik kurduğumuz kurumlar da, Polonya’da eğitim almak isteyen öğrencilere karşılık beklemeden destek olduğumuzu bildikleri için de çok seviliyoruz diyebilirim.

Daha Fazla Öğrenciye Ulaşmaya Çalışıyoruz…

Polonyadayiz.Com olarak, mümkün olduğunca fazla öğrencinin eğitimine nasıl destek olabileceğimizin peşindeyiz. Tam da bu sebeple İngilizce sitemizi de hayata geçirdik ve Polonya üniversiteleri başvuru merkezi olarak başta Türkiye olmak üzere; Hindistan, Pakistan, Vietnam, Sri Lanka, Çin, Ukrayna gibi çeşitli ülkelerden gelen öğrencilere de danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Çakal, Sahte ve Ahlaksız Danışmanlardan Bıktık…

Uzun yıllardır öğrenci danışmanlığı adı altında haddinden fazla kazanç elde eden ahlaksız danışmanlardan bıktığımı söylemek zorundayım. Ortalama yıllık 3.000 Euro olan bir üniversiteden bile daha fazla danışmanlık ücreti talep eden danışmanların varlığı, kendi adıma beni rahatsız eden bir durum.

Danışmanlara Muhtaç Olmanızı İstemiyoruz…

Çeşitli danışmanlık firmalarının özellikle üniversite kayıt dönemlerinde telefon veya mail yoluyla bana ulaşmalarından, hatta “hakaret ve tehdit” etmelerinden, “çok oluyorsunuz artık” demelerinden birçok yazımda bahsettim. Bu tip danışmanların amacı, sizlere mümkün olduğunca az bilgi vererek kendilerine muhtaç olmanızı sağlamaktır.

Sizi Yanlış Yönlendirilmekten Kurtarmak İstiyoruz…

Polonya’daki Üniversiteler ya da dil okulları, hangi şehirde eğitim almanızın uygun olacağı, kayıt esnasından ne tür adımlar izlemeniz gerektiği hakkında yeterli bilgisi olmayan “sözde” danışmanlardan sizleri kurtarmak istiyoruz…

Kayıt Sırasında Hata Yapmanıza Engel Olmak İstiyoruz…

Üniversite ve dil hazırlık kaydını danışman kullanmadan tek başına yapmaya çalışan öğrencilerin yapacakları hataları gidermek istiyoruz. Özellikle kayıt sırasında iletişim kopukluğu yaşayan, yanlış evrak toplayan, son başvuru tarihini kaçıran, hata yapmaktan korktuğu için başvuru yapamayan öğrencilere doğru yönlendirmeler yaparak kayıt/kabul işlemlerinizin doğru ilerlediğinden emin olmak istiyoruz.

Güçlü Partnerliklerimizden Yararlanmanızı İstiyoruz…

Polonyadayiz.Com olarak Polonya genelinde çok çeşitli kurum ve kuruluşlarla resmi partnerliklerimiz bulunuyor. Partner kuruluşlar tarafından temsilci olarak görüldüğümüz için de, tüm işlemlerimiz öncelikli olarak değerlendiriliyor ve çok daha kısa sürede sonuçlandırılıyor. Dolayısıyla özellikle kayıt ve kabul işlemlerinizi siz belkide 4-5 ayda tamamlarken, bizler hızlı ve güvenilir bir şekilde genellikle en fazla 1 ay içerisinde tamamlayabiliyoruz ve bunu avantajı sizlerin yararına kullanmak istiyoruz.

Diğer Daanışmanlara Örnek Olmak İstiyoruz…

Yazımın başında da belirttiğim gibi, yıllardır bulunduğum gönüllü faaliyetlerden edindiğim en büyük ders, yanlış olan bir konu varsa düzeltmek ve yanlış yapanlara da doğruyu göstermekti. Dolayısıyla her ne kadar diğer danışman firmalar tarafından sevilmiyor olsak da, her zaman yanlışlarını göstererek düzelmelerini sağlamaya ve örnek olmaya çalışıyoruz.

Tüm Eğitim Fırsatlarından Haberdar Olmanızı İstiyoruz…

Sahip olduğumuz güçlü partnerlikler sayesinde, üniversiteler tarafından sunulan burs, staj, çalışma, indirim gibi çeşitli konularda sizlerinde haberdar olmanızı istiyoruz.

Polonya danışmanlık şirketi nasıl seçilir başlıklı yazımda da değindiğim gibi, sadece 2018-2019 eğitim öğretim yılında tam 7 öğrencimizi tamamen ücretsiz Lisans programlarına ve 13 tane öğrencimizi de yine tamamen ücretsiz Yüksek Lisans programlarına kaydettik.

Normalde senelik ücretleri 3.000 euro olan üniversitelerde eğitim alan öğrencilerimiz, üniversiteler ile kurduğumuz sıkı bağlantılar sayesinde tamamen ücretsiz okuma imkanları elde ettiler. Sadece bu da değil, aynı zamanda bazı öğrencilerimizin tüm konaklama masrafları, üniversite bursu kapsamında tamamen üniversite tarafından karşılanıyor.

Sonuç

Uzun lafın kısası, insanlara para gözüyle bakan diğer danışmanlık şirketlerinden bizi ayıran en önemli nokta, biz yardımcı oldukça mutlu oluyoruz ve mümkün olduğunca fazla öğrenciye ulaşmaya çalışıyoruz. Umarız samimiyetimizi anlıyorsunuzdur…

Polonyadayiz.Com resmi bir danışmanlık firması olmasının yanı sıra, aynı zamanda tamamen gönüllü hizmetler de veren bir kurumdur. Polonya ücretsiz danışmanlık hizmetleri kapsamında bizlere, hangi şehri seçmeniz gerektiği, hangi üniversitenin size uygun olacağı, hangi yurtlarda kalabileceğinizi, yaşam ve eğitim masraflarınız ne kadar olacağını, çalışma imkanlarının olup olmadğını, oturum izni nasıl alabileceğinizi, vize işlemleri nasıl yapacağınızı ve Polonya hakkında aklınıza gelen benzer soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Bizlere ulaşmak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz…

Yorumlar

Polonya’da sınavsız üniversite eğitimi almak ister misiniz? İletişim formunu doldurun, 30 dakikalık ücretsiz telefon görüşmesiyle size 10 yıllık tecrübemizi ücretsiz aktaralım ve tüm sorularınızı cevaplayalım.
Polonya Eğitim Bursu

Eğitime katkı sunmayı amaç edinmiş bir platformuz ve üniversite başvurularınızı tamamen ücretsiz yaparken, aynı zamanda eğitim bursu imkanı da. sunuyoruz...

Burs Başvurusu Yapın
Polonya Üniversiteleri Listesi

13,000'den fazla hazırlık, lisans, yüksek lisans, doktora programını bir arada görebilirsiniz...

Üniversite Arayın

En Son Makaleler

İlginizi Çekebilir
Student Contact Form

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.