POLONYA RUSLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

Ana SayfaPolonya'da YaşamPOLONYA RUSLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

Polonya, Rusya ile çok karanlık bir geçmişe sahip diyebiliriz. Özellikle de 2. Dünya savaşındaki Rus işgalleri ile çok kötü anılara sahip olan Polonya, daha sonrasında komünizmin baskısı altında yıllarca yaşamıştır. Dolayısıyla Polonya‘da ciddi bir şekilde  Rus Düşmanlığı  vardır diyebiliriz. Daha yumuşak tabiri ile Ruslar’dan rahatsız olan nesil hala devam ediyor.

Polonya‘da sizce de Rus düşmanlığı var mı? Eğer kendi görüşlerinizi paylaşmak isterseniz, yazının sonundaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz…

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

polonya ruslar2015 yılı içinde yapılan araştırmaya göre Polonya halkının  %80 ‘i Rusya ve Vladimir Putin hakkında olumsuz düşünceleri var. Öyle ki, Polonya‘nın en sevilen müzisyenlerinden  Maciej Maleńczuk , Vladimir Putin’e karşı bir şarkı bile yaptı. Yazının sonunda sizlerle paylaştığım video’yu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Özellikle de herhangi bir Polonyalı vatandaşa, saçlarının sarı, gözlerinin mavi olmasından dolayı Rus musun? derseniz eğer işler biraz karışabilir. Dikkat etmenizde yarar var 🙂

Araştırmaya göre Dünya medyası’nın sadece  %30 ‘u, Rusya hakkında olumlu görüşe sahip. Polonyalılar ve Ürdünlüler  %80 ‘lik oranla, Rusya hakkında en olumsuz düşünceye sahip iki ülke iken, İsrail  %74 , Japonya  %73 , Almanya ve Fransa da  %70 ‘lik oranlarla sırayı takip ediyor.

Türkiye’nin ise  %64 ‘u, Rusya hakkında olumsuz görüşe sahip…

 

 

 

 


Umarım POLONYA RUSLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR? başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, bu yazıyı aşağıdaki sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak edebilirsiniz.

Ender Taş
Ender Taşhttps://www.polonyadayiz.com/
Polonya hakkında merak ettiği konularda yeterli bilgilere ulaşamayınca kendi sitesini açmaya karar veren ve elde ettiği bilgileri karşılık beklemeden insanlarla paylaşmayı amaç edinen bir gönüllüyüm :) Polonya’da Yaşam, Eğitim, Gezi, Lehçe ve İngilizce gibi konularda merak ettiğiniz tüm konuları benimle paylaşabilirsiniz. Sizler de kendi bilgi ve tecrübelerinizi de yazıya dökerek bu gönüllülük hareketine katkıda bulunalirsiniz. Ayrıca Polonya genelinde her türlü konuda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Ender Taş - Mechanical Engineer & Production Manager (Master Degree)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.

Danışmanlık Hizmetleri

Ücretli ve Ücretsiz Danışmanlık

Burs Veriyoruz!

2.000 Euro Polonya Eğitim Bursu Veriyoruz!

Üniversite Arama Motoru

Polonya Üniversiteleri Bir Arada...

En Çok Okunanlar

harcsiz-ogrenci-pasaportu

Harçsız Öğrenci Pasaportu Hakkında Her Şey!

137
10 Şubat 2016 tarihli yeni pasaport harçları yasasına ile birlikte, artık hayatımıza öğrenci pasaportu diye bir terim de girmiş oldu... Bildiğiniz gibi 2016 yılında önce ehliyetlerde, daha...