POLONYA RUSLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

0
1569

Polonya, Rusya ile çok karanlık bir geçmişe sahip diyebiliriz. Özellikle de 2. Dünya savaşındaki Rus işgalleri ile çok kötü anılara sahip olan Polonya, daha sonrasında komünizmin baskısı altında yıllarca yaşamıştır. Dolayısıyla Polonya‘da ciddi bir şekilde  Rus Düşmanlığı  vardır diyebiliriz. Daha yumuşak tabiri ile Ruslar’dan rahatsız olan nesil hala devam ediyor.

Polonya‘da sizce de Rus düşmanlığı var mı? Eğer kendi görüşlerinizi paylaşmak isterseniz, yazının sonundaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz…

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

polonya ruslar2015 yılı içinde yapılan araştırmaya göre Polonya halkının  %80 ‘i Rusya ve Vladimir Putin hakkında olumsuz düşünceleri var. Öyle ki, Polonya‘nın en sevilen müzisyenlerinden  Maciej Maleńczuk , Vladimir Putin’e karşı bir şarkı bile yaptı. Yazının sonunda sizlerle paylaştığım video’yu izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Özellikle de herhangi bir Polonyalı vatandaşa, saçlarının sarı, gözlerinin mavi olmasından dolayı Rus musun? derseniz eğer işler biraz karışabilir. Dikkat etmenizde yarar var 🙂

Araştırmaya göre Dünya medyası’nın sadece  %30 ‘u, Rusya hakkında olumlu görüşe sahip. Polonyalılar ve Ürdünlüler  %80 ‘lik oranla, Rusya hakkında en olumsuz düşünceye sahip iki ülke iken, İsrail  %74 , Japonya  %73 , Almanya ve Fransa da  %70 ‘lik oranlarla sırayı takip ediyor.

Türkiye’nin ise  %64 ‘u, Rusya hakkında olumsuz görüşe sahip…

 

 

 

 


Umarım POLONYA RUSLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR? başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, bu yazıyı aşağıdaki sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak edebilirsiniz.