Polonya Öğrenci Vizesi | Polonya Vizesi

Polonya D tipi vize nasıl alınır? Polonya D tipi vize için gerekli belgeler neler? Polonya öğrenci vizesi ile seyahat mümkün mü? Polonya'da Erasmus için hangi tip vize almalı? Polonya Erasmus vizesi, Polonya eğitim vizesi..
Polonya Öğrenci Vizesi | Polonya Vizesi
Konu Başlıkları

Polonya’da üniversite eğitimi alma, gezi yapma ya da çalışma gibi bir karar aldıysanız eğer, mutlaka vize alma süreci hakkında araştırma da yapmak durumundasınız. Polonya’ya geliş amacınıza göre de seçmeniz gereken vize türü hakkında bilgi sahibi olmanızda yarar var diye düşünüyorum.

Bu makalemizde özellikle Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere bilgi verebilmek adına Polonya öğrenci vizesi odaklı bilgiler bulabileceksiniz. Aynı zamanda Erasmus amacıyla gelecek öğrencilerin de faydalanabilceğini belirtmemiz gerekir.

Polonya Öğrenci Vizesi İşlemleri

Polonya öğrenci vizesi başvurusu türü D tipi ulusal vize olarak geçere ve öncelikle VFS Global üzerinden uygun kategori seçilerek randevu oluşturmanız gerekmektedir. Resmi VFS Global websitesi haricinde sahte sitelere girmdiğinize emin olmalısınız.

Polonya Öğrenci Vizesi Randevusu

VFS Global websitesi içeerisinde birçok gerkli bilgi yer almaktadır ve “randevu al” bölümüne girrek kendinize hesap oluşturmalı ve ardından dvamlı olarak randeevu bakmalısınız.

  • Hazırlık öğrencisi iseniz kategori olarak 1- Uzun Dönem, ardından ise alt kategori olarak 4- Diğer Uzun Dönem şeklinde seçim yaparak vize randevusu almalısınız. 
  • Lisans, Yüksek Lisans, Doktora gibi bölüm öğrencisi iseniz kategori olarak 1- Uzun Dönem, ardından ise alt kategori olarak 1- Yüksek Öğrenim şeklinde seçim yaparak vize randevusu almalısınız.

Polonya Öğrenci Vizesi için Gereken Belgeler

Polonya öğrenci vizesi (D tipi ulusal vize), Polonya Cumhuriyetinde 3 ay’dan uzun süreli konaklama izni veren vize türüdür ve ayrıca Erasmus, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora gibi eğitim almak isteyenler ile Polonya’da çalışmak isteyenlerin tercih etmesi gereken vize tipidir.

Aşağıdaki 5 nedenden herhangi biri ya da bir kaçına sahip iseniz Polonya D tipi ulusal vize başvurusunu yapabilirsiniz. Hangi amaçla vize almak istiyorsanız, o maddeye tıklayarak gereken bütün bilgilere ulaşabileceğiniz VFS Global resmi web sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bu amaçlardan herhangi birini taşımıyorsanız eğer, Polonya D tipi vize size uygun değil demektir! Yukarıda sıralanan amaçlar için hazırlamanız gereken belgeler (Başvuru amacınıza bağlı olarak değişmekle birlikte) ve başvuru formları neredeyse aynı diyebilirim.

Yukarıdaki kategorilerden hangisi size uygun ise, o sayfaya gidebilir ve sayfa içerisinde gerekli belgeleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda başvuru formları, ücretleri, fotoğraf özellikleri gibi bilgileri de net bir şekilde edinebilirsiniz.

Gerekli belgelerdeki yer alan her madde çok önemlidir ve dikkatli bir şekilde toparlanması gerekir. Danışmanlık verdiğimiz öğrencilere ayrıca hazırladığımız ve oldukça detaylı belge listesi de bulunmaktadır, ancak ücretli paket almış öğrencilere özel olduğu ve haksızlık yaratmak istemediğimiz için burada maalesef paylaşamıyoruz.

Polonya Öğrenci Vizesi Başvuru Formu

Polonya öğrenci vizesi başvuru formları artık E-Konsulat üzerinden tamamen online bir şekilde doldurulmaktadır.

  • Bu sayfaya girdikten sağ-üst köşeden sonra dili Türkçe olarak değiştirmeli ve ardından T harfine basarak Türkiye seçeneğini seçmelisiniz.
  • Başvuru yapacağınız şehre göre Ankara veya İstanbul seçeneklerinden birini seçerek yeni sayfaya yönlendirileceksiniz.
  • Ülke Vizesi – Formu Doldurun” seçeneğini seçerek online bir şekilde formunuzu tamamlamalı ve formu indirmelisiniz.

Yorumlar

Polonya’da sınavsız üniversite eğitimi almak ister misiniz? İletişim formunu doldurun, 30 dakikalık ücretsiz telefon görüşmesiyle size 10 yıllık tecrübemizi ücretsiz aktaralım ve tüm sorularınızı cevaplayalım.
Polonya Eğitim Bursu

Eğitime katkı sunmayı amaç edinmiş bir platformuz ve üniversite başvurularınızı tamamen ücretsiz yaparken, aynı zamanda eğitim bursu imkanı da. sunuyoruz...

Burs Başvurusu Yapın
Polonya Üniversiteleri Listesi

13,000'den fazla hazırlık, lisans, yüksek lisans, doktora programını bir arada görebilirsiniz...

Üniversite Arayın

En Son Makaleler

İlginizi Çekebilir

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.