Ana Sayfa POLONYA HAVA DURUMU

POLONYA HAVA DURUMU

 Polonya hava durumu  mevsimlere göre oldukça fazla değişkenlik gösterebiliyor. Polonya, yaz ayları sıcak ve ara ara sağanak yağmurlu, kış ayları ise oldukça soğuk ve uzun olabilen bir ülkedir.

polonya hava durumu
Polonya’da kış – Polonya hava durumu

Haziran ayı gibi başlayıp Eylül ayına kadar devam eden yaz mevsimi, ortalama 18°C ila 20°C arasında olabiliyor iken, bazı aylarda bu sıcaklıklar ortalama 35°C’yi bulabiliyor. Kış aylarındaki ortalaması -5°C ila -2°C arasında değişebiliyor iken, bazı aylarda termometreler -25°C’yi gösterebiliyor. Kış mevsiminin Mart ayına kadar devam ettiğini düşünürsek, Polonya soğuk bir ülkedir diyebiliriz.

polonya hava durumu
Polonya’da yaz – Polonya hava durumu

Özellikle Polonya‘nın Kuzey ve Doğu bölgelerinde kış mevsimi oldukça sert geçiyor. Kış aylarında Polonya, adeta bembeyaz olur ve yağan karlar uzun süre erimez. Ancak Polonya bu duruma öyle alışkındır ki, bu durum trafiği ve günlük hayatı tehlikeye atacak boyutlara ulaşmaz.

Yaz aylarında Polonya hava durumu için oldukça sıcak diyebiliriz. Özellikle Temmuz-Ağustos ayları boyunca Polonya‘nın en sıcak günlerini geçirebilirsiniz. Son yıllarda tüm dünya genelinde olduğu gibi Polonya‘da da mevsimlerde düzensizlik olduğunu fark etmeniz çok normal. Sıcaklık 20°C’yi gösterirken, bir anda şiddetli sağanak yağışa maruz kalabiliyorsunuz. Özellikle Polonya‘nın Kuzey ve nispeten yüksek rakımlı bölgelerinde yaşıyorsanız eğer, kuvvetli sağanak yağışlara hazırlıklı olmalısınız. Bu durum  Baltık Denizi  kıyılarında hat safhaya ulaşabiliyor.

Polonya Hava Durumu

Polonya hava durumu bilgisini en doğru şekilde AccuWeather ‘dan edinebilirsiniz.

polonya hava durumu
Aylara Göre Polonya Hava Durumu
polonya hava durumu
Polonya Ortalama Sıcaklıklar – Polonya hava durumu
polonya hava durumu
Polonya Ortalama Yağış Miktarı – Polonya hava durumu

Umarım POLONYA HAVA DURUMU başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Bu yazıdan arkadaşlarınızı da haberdar etmek için aşağıdaki sosyal paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz. Polonya hakkında yayımlanan içeriklerden öncelikli olarak haberdar olmak için ABONE OL bölümüne e-posta adresinizi girmeniz yeterli.

9,015BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
786TakipçilerTakip Et
534AboneAbone Ol

En Popüler Yazılar

Yazıları Beğendiyseniz
Abone Olmak İster Misiniz?

Böldüğüm için özür dilerim. Polonya hakkında özenle hazırladığım yazıları beğeniyorsanız eğer, 8000+ abone arasına katılabilir ve yeni yazılardan öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz!