Polonya Hava Durumu | Polonya Hava Sıcaklığı

Polonya hava durumu, Polonya hava sıcaklığı, Polonya soğuk mu, Polonya'da hava kaç derece, Polonya'da hava nasıl

Ana SayfaPolonya'da YaşamPolonya Hava Durumu | Polonya Hava Sıcaklığı

Polonya hava durumu  mevsimlere göre oldukça fazla değişkenlik gösterebiliyor. Polonya, yaz ayları sıcak ve ara ara sağanak yağmurlu, kış ayları ise oldukça soğuk ve uzun olabilen bir ülkedir.

Haziran ayı gibi başlayıp Eylül ayına kadar devam eden yaz mevsimi, ortalama 18°C ila 20°C arasında olabiliyor iken, bazı aylarda bu sıcaklıklar ortalama 35°C’yi bulabiliyor. Kış aylarındaki ortalaması -5°C ila -2°C arasında değişebiliyor iken, bazı aylarda termometreler -25°C’yi gösterebiliyor. Kış mevsiminin Mart ayına kadar devam ettiğini düşünürsek, Polonya soğuk bir ülkedir diyebiliriz.

polonya hava durumu
Polonya hava durumu | Polonya hava sıcaklığı

Özellikle Polonya‘nın Kuzey ve Doğu bölgelerinde kış mevsimi oldukça sert geçiyor. Kış aylarında Polonya, adeta bembeyaz olur ve yağan karlar uzun süre erimez. Ancak Polonya bu duruma öyle alışkındır ki, bu durum trafiği ve günlük hayatı tehlikeye atacak boyutlara ulaşmaz.

Yaz aylarında Polonya hava durumu için oldukça sıcak diyebiliriz. Özellikle Temmuz-Ağustos ayları boyunca Polonya‘nın en sıcak günlerini geçirebilirsiniz. Son yıllarda tüm dünya genelinde olduğu gibi Polonya‘da da mevsimlerde düzensizlik olduğunu fark etmeniz çok normal. Sıcaklık 20°C’yi gösterirken, bir anda şiddetli sağanak yağışa maruz kalabiliyorsunuz. Özellikle Polonya‘nın Kuzey ve nispeten yüksek rakımlı bölgelerinde yaşıyorsanız eğer, kuvvetli sağanak yağışlara hazırlıklı olmalısınız. Bu durum  Baltık Denizi  kıyılarında hat safhaya ulaşabiliyor.

polonya hava durumu
Polonya hava durumu | Polonya hava sıcaklığı

Polonya Hava Durumu

Polonya hava durumu bilgisini en doğru şekilde AccuWeather ‘dan edinebilirsiniz.

polonya hava durumu
Aylara Göre Polonya Hava Durumu
polonya hava durumu
Polonya Ortalama Sıcaklıklar – Polonya hava durumu
polonya hava durumu
Polonya Ortalama Yağış Miktarı – Polonya hava durumu
Ender Taş
Ender Taşhttps://www.polonyadayiz.com/
Polonya hakkında merak ettiği konularda yeterli bilgilere ulaşamayınca kendi sitesini açmaya karar veren ve elde ettiği bilgileri karşılık beklemeden insanlarla paylaşmayı amaç edinen bir gönüllüyüm :) Polonya’da Yaşam, Eğitim, Gezi, Lehçe ve İngilizce gibi konularda merak ettiğiniz tüm konuları benimle paylaşabilirsiniz. Sizler de kendi bilgi ve tecrübelerinizi de yazıya dökerek bu gönüllülük hareketine katkıda bulunalirsiniz. Ayrıca Polonya genelinde her türlü konuda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Ender Taş - Mechanical Engineer & Production Manager (Master Degree)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.

Danışmanlık Hizmetleri

Ücretli ve Ücretsiz Danışmanlık

Burs Veriyoruz!

2.000 Euro Polonya Eğitim Bursu Veriyoruz!

Üniversite Arama Motoru

Polonya Üniversiteleri Bir Arada...

En Çok Okunanlar

harcsiz-ogrenci-pasaportu

Harçsız Öğrenci Pasaportu Hakkında Her Şey!

137
10 Şubat 2016 tarihli yeni pasaport harçları yasasına ile birlikte, artık hayatımıza öğrenci pasaportu diye bir terim de girmiş oldu... Bildiğiniz gibi 2016 yılında önce ehliyetlerde, daha...