Polonya Eğitim Ücretleri | Polonya Eğitim Giderleri

Polonya eğitim ücretleri, Polonya üniversite fiyatları, Polonya dil eğitim ücretleri, Polonya üniversite ücretleri, Polonya dil eğitim fiyatları, Polonya üniversite bölüm fiyatları, Polonya eğitim masrafları, Polonya eğitim maliyetleri, Polonya eğitim giderleri...
Polonya Eğitim Ücretleri | Polonya Eğitim Giderleri
Konu Başlıkları

Polonya eğitim ücretleri ve Polonya üniversite fiyatları konusunda neredeyse her gün onlarca soru alıyorum ve özellikle Polonya’da Eğitim almak isteyen öğrencilerin karar vermelerinde en önemli etkenin fiyatlar olduğunu söyleyebilirim…

Yurtdışı eğitim ücretleri kıyaslaması yaptığınızda fark edeceksiniz ki, Polonya gerçekten de hem eğitim ücretleri, hem de yaşam giderleri bakımından diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça uygun maliyetlere sahip. Polonya’da maliyetlerin düşük olması kalitesiz bir eğitim alacağınız anlamına gelmiyor. Tam tersi Polonya, özellikle son yıllarda eğitim kalitesinin oldukça yüksek olmasından dolayı dünyanın her köşesinden gelen yabancı öğrencilerin ilk tercihi konumunda…

Konu başlıklarında da görebileceğiniz gibi, Polonya eğitim ücretleri konusunda aklınıza takılabilecek tüm sorulara cevap olması için oldukça detaylı bir makale hazırladım. Dolayısıyla Polonya’da Üniversite eğitimi almayı düşünen öğrencilerin bu makaleyi mutlaka okumasını tavsiye ediyorum…

Polonya Eğitim Ücretleri

polonya-egitim-ucretleri
Polonya Eğitim Ücretleri | Polonya Eğitim Giderleri

Polonya’da üniversite okumak amacıyla benimle görüşme yapan öğrencilere yurtdışında eğitim almalarının ne kadar önemli olduğunu her fırsatta söylüyorum. Ancak özellikle maliyetler konusunda yurtdışında eğitim almanın bütçelerini aşacağını düşünen öğrenci ve veliler de oldukça fazla.

Tabi ki yurtdışında eğitim almanın belli bir maliyeti var ve olmak da zorunda, ancak kariyerinize doğru bir yön verebilmeniz için hem eğitim kalitesi yüksek olan, hem de eğitim ve yaşam maliyetleri diğer ülkelere göre düşük olan ülkelere yönelmek gerekiyor. Dolayısıyla bu kriterleri karşılayan ülkelerin başında Polonya’nın geldiğine emin olabilirsiniz.

Polonya’da Üniversite Eğitimi Almak İçin 10 Neden!

Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyenlerden sıkça gelen soruların başında Neden Polonya’da Eğitim almalıyım? geliyor… En son söyleyeceğimi en başta söyleyeyim; Polonya’da Eğitim almak…

Özellikle de Polonya’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin Türkiye’de herhangi bir sınava girme zorunluluğunun olmaması, birçok Polonya üniversitesinin İngilizce eğitim imkanı sunması ve mezuniyetten sonra uluslararası geçerliliği olan mavi diploma vermesi, Polonya’yı seçmenizde en önemli etkenler diyebilirim.

Yurtdışı Üniversite Fiyatları Kıyaslaması

Polonya eğitim ücretleri hakkında tüm detaylar yazımın devamında yer alıyor, ancak öncelikle yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerin küçük bir kıyaslamasını yapalım.

Bu sayede Polonya eğitim maliyeti ile Türkiye’de dahil diğer ülkelerdeki eğitim maliyetlerini net bir şekilde görebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise, Türkiye’de alacağınız eğitimin de bir maliyeti olduğu ve Polonya’da eğitim almanın avantajlarını da düşünürseniz esasında bütçenizde çok da bir değişim olmayacağını bilmenizdir…

MALİYETYıllık Yaşam GiderleriYıllık Eğitim ÜcretiYıllık Genel Toplam
TÜRKİYE (DEVLET)1.900 €60 €1.960 €
TÜRKİYE (VAKIF)3.300 €5.100 €8.400 €
KIBRIS3.200 €3.000 €6.200 €
AMERİKA15.000 €16.000 €31.000 €
İNGİLTERE13.000 €14.000 €27.000 €
İRLANDA11.000 €8.000 €19.000 €
KANADA9.200 €8.800 €18.000 €
AVUSTRALYA8.100 €10.100 €18.200 €
ÇEKYA4.700 €3.750 €8.450 €
POLONYA4.250 €3.250 €7.500 €
MACARİSTAN4.500 €4.000 €8.500 €
AVUSTURYA6.950 €1.500 €8.450 €
UKRAYNA2.250 €1.850 €4.100 €
ALMANYA6.950 €350 €7.300 €
LETONYA4.500 €2.000 €6.500 €
Tüm hesaplamalarınızın 1 yıl baz alınarak tahmini bir şekilde yapıldığını unutmayınız. Ayrıca kolay hesaplama yapabilmeniz için tüm masraflar Euro bazında verilmiştir. Polonya para birimi olan Zloty hakkında bilgi için: Polonya Para Birimi

Polonya Üniversite Fiyatları

Sizler için hazırladığımız Polonya Üniversiteleri Arama Motoru sayesinde bölüm, dil, alan, şehir gibi çeşitli kriterleri seçerek aradığınız üniversiteyi kolayca bulabilirsiniz. Daha sonrasında ise seçtiğiniz üniversite hakkında yazdığımız detaylı makalelerimizi okuyabilir, üniversite ücretlerinden son başvuru tarihlerine kadar tüm bilgileri ücretsiz bir şekilde edinebilirsiniz.

Genel olarak Polonya üniversite fiyatları konusunda size fikir verebilmesi için Dil Hazırlık, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarının detaylarından bahsetmek istiyorum. Verilen fiyatların Avrupa Birliği vatandaşı olamayan öğrenciler için olduğunu unutmayınız. Avrupa Birliği vatandaşlığı olan öğrenciler Polonya’da birçok üniversitede tamamen ücretsiz veya oldukça düşük ücretlere eğitim alabilirler.

Polonya Dil Eğitim Ücretleri

Polonya’da dil hazırlık ücretleri, bölüm ücretlerinde olduğu gibi diğer ülkelere kıyasla oldukça uygun diyebilirim. Özellikle neredeyse tüm Polonya üniversitelerinde Lehçe diline ek olarak İngilizce dilinde birçok bölüm bulabilme imkanımız oluyor.

Aynı zamanda İngilizce ve Lehçe dillerinde eğitim veren birçok üniversite, kendi bünyesinde İngilizce Hazırlık ve Lehçe Hazırlık kurslarını öğrencilere sunuyor. Polonya’da dil hazırlık eğitimi için oldukça fazla seçenek olsa da, benimle görüşen öğrencilere mümkün olduğunca en yoğun programa sahip olan ve İngilizce gelişiminize olumlu etkisi olduğunu düşündüğüm öğrenci şehirlerinde yönlendirmeler yapıyorum. Bu konunun detaylarını önümüzdeki günlerde detaylı bir makale ile sizlerle paylaşacağım.

Polonya’da Dil Hazırlık Eğitimi | Polonya’da Dil Okulu İmkanları

Polonya’da Eğitim almak isteyen öğrencilerin büyük bir kısmının, üniversite eğitimlerinin öncesinde daha rahat edebilmeleri için Polonya’da dil hazırlık eğitimi alma eğiliminde olduğunu…

Polonya’da İngilizce Hazırlık Ücretleri

Polonya’da İngilizce hazırlık ücretleri, gideceğiniz üniversiteye ve sundukları programın süresine göre değişebiliyor. Özellikle bazı üniversitelerin sundukları İngilizce kurs süreleri ve içerikleri oldukça az olmasına rağmen, fiyatlarının düşük olmasından dolayı (önermesek de) öğrenciler tarafından tercih edilebiliyor.

Genel Polonya’da İngilizce dil okulu ücretleri aşağıdaki gibi diyebiliriz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz, seçmek istediğiniz dil okulu konusunda size daha iyi yardımcı olmamızı sağlayacaktır.

  • İngilizce Yaz Okulu: Ortalama 2 ya da 3 ay sürer ve her sene Temmuz – Eylül ayları arasında gerçekleşir. Program yoğunluğuna bağlı olarak ortalama fiyatlar 700 Euro ile 1.200 Euro arasında değişiyor diyebiliriz.
  • 1 Dönem İngilizce Hazırlık: Ortalama 4 ya da 5 ay sürer ve her sene Ekim – Şubat veya Şubat – Haziran ayları arasında gerçekleşir. Program yoğunluğuna bağlı olarak ortalama fiyatlar 1.100 Euro ile 1.700 Euro arasında değişiyor diyebiliriz.
  • 2 Dönem İngilizce Hazırlık: Ortalama 9 ya da 10 ay sürer ve her sene Ekim – Temmuz ayları arasında gerçekleşir. Program yoğunluğuna bağlı olarak ortalama fiyatlar 2.200 Euro ile 3.500 Euro arasında değişiyor diyebiliriz.

Ayrıca Polonya’da İngilizce Hazırlık Eğitimi başlıklı yazımda bu konunun tüm detaylarını görebilisiniz.

Polonya’da İngilizce Hazırlık Eğitimi

Polonya’da Eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de, Polonya’da İngilizce hazırlık eğitimi imkanlarıdır…

Polonya’da Lehçe Hazırlık Ücretleri

İngilizce hazırlıkta olduğu gibi, Polonya’da Lehçe hazırlık ücretleri, gideceğiniz üniversiteye ve sundukları programın süresine göre değişebiliyor. Lehçe Nasıl Bir Dil başlıklı yazımda da değindiğim gibi, Lehçe oldukça zor bir dildir ve açıkçası öğrencilere bu dilde eğitim almalarını tavsiye etmiyoruz.

Ancak yine de Lehçe hazırlık alarak üniversitede Lehçe eğitime devam etmek isteyen öğrenciler için hazırlık kursları bulunuyor. Yaz okulu ve 1 dönem kurs şeklinde Lehçe hazırlık alabileceğiniz üniversiteler gerçekten çok limitlidir ve genel olarak yeterli öğrenci sayısına ulaşamadıkları için kurs açılamamaktadır.

Ancak genel olarak 9 ya da 10 ay süren 2 akademik dönemlik Lehçe hazırlık kursları var ve ücretleri de 2.000 Euro ile 2.500 Euro arasında değişiyor diyebiliriz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz, seçmek istediğiniz dil okulu konusunda size daha iyi yardımcı olmamızı sağlayacaktır.

Ayrıca Polonya’da Lehçe Hazırlık Eğitimi başlıklı yazımda bu konunun tüm detaylarını görebilisiniz.

Polonya’da Lehçe Hazırlık Eğitimi

Polonya’da üniversite okumak istiyorum diyen öğrenciler için Lehçe hazırlık eğitimi hakkında detaylı bilgileri paylaşıyor olacağım. Bildiğiniz gibi Polonya’da…

Polonya’da Lisans Eğitimi Fiyatları

Polonya’da Lisans ücretleri, yine seçeceğiniz üniversiteye ve bölüme göre değişkenlik gösteriyor. Ancak özel ve devlet üniversitesi şeklinde bir ayrım yaparak genel bir fiyat vermek mümkün. Pek yakında sizlerle Polonya’da Lisans Eğitimi başlıklı detaylı bir yazı paylaşacağım.

  • Özel Üniversite: Polonya’da özel üniversiteler, devlet üniversitelerinden daha uygun fiyatlıdır ve bazı özel üniversitelerin kalitesi gerçekten devlet üniversiteleri kalitesiyle yarışacak düzeyde diyebilirim. Polonya’da özel üniversitelerin Lisans ücretleri yıllık 2.000 Euro ile 2.600 Euro arasında değişebiliyor.
  • Devlet Üniversitesi: Polonya’da devlet üniversiteleri Lisans bölümlerinin yıllık ücretleri 2.500 Euro ile 3.200 Euro arasında değişebiliyor.

Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi Fiyatları

Polonya’da Yüksek Lisans ücretleri de, seçeceğiniz üniversiteye ve bölüme göre değişkenlik gösteriyor ve yine özel üniversite /devlet üniversitesi ayrımı yaparak genel bir fiyat vermek mümkün:

  • Özel Üniversite: Polonya’da özel üniversitelerin Yüksek Lisans ücretleri yıllık 2.500 Euro ile 3.500 Euro arasında değişebiliyor.
  • Devlet Üniversitesi: Polonya’da devlet üniversiteleri Yüksek Lisans bölümlerinin yıllık ücretleri 3.000 Euro ile 4.000 Euro arasında değişebiliyor.

Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Eğitim konusunda son yıllarda atağa geçmiş ülkelerden birisi de Polonya. Dolayısıyla hem dünyanın birçok ülkesinde, hem de Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli diploma sahibi olmak…

Polonya’da Doktora Eğitimi Fiyatları

Polonya’da Doktora eğitimi, özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi diyebiliriz. Bunun esas nedeni ise doktora eğitiminin devlet desteğiyle beraber birçok üniversitede tamamen ücretsiz hale gelmesidir.

Dolayısıyla Polonya’da Doktora ücretleri yıllık ortalama 4.000 Euro civarında olsa da, yeni gelen ücretsiz eğitim imkanı sayesinde birçok bölümde parasız eğitim alabileceksiniz. Bu konunun detaylarını Polonya Üniversiteleri ile görüşmeye devam ediyorum ve detaylı makalemi pek yakında sizlerle paylaşacağım.

Polonya Yaşam Giderleri

Polonya yaşam maliyetleri konusunda Avrupa’nın en uygun ülkesi dersem itiraz eden olmaz sanırım. Her ne kadar son yıllarda Türk Lirasının Polonya Para Birimi karşısında değer kaybetmesinden dolayı öğrencilerin maliyetleri artmış olsa da, Polonya hala oldukça ekonomik bir ülke.

Polonya’da eğitim alacağınız şehire ve yaşam tarzınıza göre değişkenlik gösterse de, standart bir öğrenci hayatı yaşayan öğrencinin konaklama masraflarıyla beraber aylık ortalama yaşam masrafının 300 Euro ile 350 Euro arasında değiştiğini söyleyebilirim (Kolay hesaplama olması için Euro bazında fiyat veriyorum).

Polonya’da 1 yılda ne kadar harcayabileceğinizi daha net görebilmeniz için, Polonya Maliyet Hesaplama Aracı size net bir fikir verecektir, kullanmanızı tavsiye ederim.

Polonya Yaşam Giderleri | Polonya Yaşam Masrafları

Polonya’da hayat şartlarının, diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha ucuz olduğu neredeyse herkes tarafından bilinen bir gerçek. Polonya yaşam giderleri konusunda …

Polonya Burs İmkanları

Polonyadayiz.Com‘u kurduğum günden beri hayalini kurduğum, 2017 yılından beri ise hayata geçirdiğim ve aynı zamanda gurur duyduğum burs konusuna gelelim 🙂

Polonya eğitim ücretleri dolayısıyla uygun bir ülke olsa da, yine de özellikle başarılı öğrencilerin bir şekilde desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla Polonya Eğitim Bursu Veriyoruz başlıklı yazımda net bir şekilde görebileceğiniz gibi, her sene onlarca öğrenciye (hiçbir danışman firmanın yapmadığı) burs imkanı yarattık. Sunduğumuz burs imkanı tüm öğrencilere açıktır ve başvuru detaylarını makalemizde görebilirsiniz.

Polonya Eğitim Bursu Veriyoruz

Polonya eğitim bursu detaylarına girmeden önce belirtmek isterim ki, Polonyadayiz.Com olarak özellikle Polonya’da Eğitim almak isteyen öğrencilere her zaman karşılık beklemeden…

Polonya Burs İmkanları başlıklı sayfada ise, Polonya eğitim kurumlarının açmış olduğu çeşitli burs imkanlarını da görebilirsiniz. Aynı zamanda ücretli ve ücretsiz Polonya Eğitim Danışmanlık Hizmetleri yapmamızdan dolayı üniversitelerle oldukça sıkı bağlantılar kurabiliyoruz ve zaman zaman açılan özel burs olanakları ile tamamen ücretsiz bir şekilde üniversite eğitimi alan onlarca öğrencimiz var diyebilirim.

Yorumlar

Polonya’da sınavsız üniversite eğitimi almak ister misiniz? İletişim formunu doldurun, 30 dakikalık ücretsiz telefon görüşmesiyle size 10 yıllık tecrübemizi ücretsiz aktaralım ve tüm sorularınızı cevaplayalım.
Polonya Eğitim Bursu

Eğitime katkı sunmayı amaç edinmiş bir platformuz ve üniversite başvurularınızı tamamen ücretsiz yaparken, aynı zamanda eğitim bursu imkanı da. sunuyoruz...

Burs Başvurusu Yapın
Polonya Üniversiteleri Listesi

13,000'den fazla hazırlık, lisans, yüksek lisans, doktora programını bir arada görebilirsiniz...

Üniversite Arayın

En Son Makaleler

İlginizi Çekebilir

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.