POLONYA C TİPİ SCHENGEN VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA HER ŞEY!

Ana SayfaPolonya'da YaşamPOLONYA C TİPİ SCHENGEN VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA HER ŞEY!

Polonya’da Eğitim alma, gezi yapma ya da çalışma kararı aldıysanız eğer, mutlaka Polonya için vize alma süreci hakkında araştırma da yapmak durumundasınız. Polonya vize işlemleri ile ilgili işinize yarayacak bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyorum ve sıra geldi  Polonya C tipi Schengen vize işlemleri  hakkında bilmeniz gerekenlere…

Schengen vize işlemleri nerelerde yapılabilir? Schengen vize işlemleri için gerekli belgeler nelerdir? Schengen vize işlemleri için randevu alma… gibi aklınızda soru işareti kalmış konuların detaylarını bu yazımda bulabileceksiniz.

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

polonya vizesiPOLONYA VİZESİ

Polonya vizesi, prosedür olarak diğer ülkelere nazaran daha kolay alınabilir bir vizedir diyebilirim. Polonya vizesi başvurunuzda, evraklarınızın eksiksiz doldurulduğundan ve gerekli tüm evrakların eksiksiz hazırlandığından emin olmalısınız. Aksi halde “ret” cevabı alma olasılığınız yüksek olacaktır. Polonya vizesi, Polonya konsolosluklarından ve Polonya konsoloslukları tarafından..

Schengen vize işlemleri

C-Tipi Schengen Vize İşlemleri Nerelerde Yapılabilir?

 1-   Ankara ve İstanbulda bulunan Polonya konsolosluklarına giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. İstanbul Polonya Konsolosluğu sadece Çarşamba günü vize başvurusu kabul ederken; Ankara Polonya Konsolosluğu sadece Salı günü vize başvurusu kabul ediyor.  DİKKAT! Haftada sadece 1 defa vize randevusu vermeleri nedeniyle, birazdan açıklamasını yapacak olduğum VFS GLOBAL isimli aracı firmayı kullanmadan başvurunuzu yapmanız işinizin oldukça fazla uzamasına neden olacaktır!

 2-   VFS GLOBAL isimli aracı firma ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Kısa sürede randevunuzu alabilmeniz ve bir aksilik yaşanması durumda sizlere yardımcı olmaları sebebiyle, vize başvurunuzu VFS GLOBAL aracılığı ile yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Bu yüzden yazının devamında vereceğim bilgiler VFS GLOBAL aracılığı ile başvuru yapanlara yönelik olacaktır.

C-Tipi Schengen Vize Başvuru İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Bu vize tipi;  İş ,  turizm  veya  kişisel amaçlarla  Polonya’yı ziyaret etmek istiyorsanız, herhangi bir 6 aylık sürede maksimum 90 güne kadar Polonya’da ve herhangi bir  Schengen ülkesinde  konaklama izni veren kısa süreli vizedir.

 Schengen Ülkeleri Avusturya, Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İspanya, Hollanda, İzlanda, Litvanya, Liechtenstein, Lüksemburg, Letonya, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsviçre, İsveç, Macaristan ve İtalya.

Aşağıdaki 6 nedenden herhangi biri ya da bir kaçına sahip iseniz Schengen vize işlemleri’nizi yapabilirsiniz. Hangi amaçla vize almak istiyorsanız, o maddeye tıklayarak gereken bütün bilgilere ulaşabileceğiniz VFS GLOBAL resmi web sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bu amaçlardan herhangi biri ya da birkaçını taşımıyorsanız eğer, Schengen vize işlemleri’nize başlamanız size uygun değil demektir! Yukarıda sıralanan amaçlar için hazırlamanız gereken belgeler (Başvuru amacınıza bağlı olarak değişmekle birlikte) ve başvuru formları aşağı-yukarı aynı diyebilirim.

 NOT:  Vize başvurularında biyometri işlemi başladığı için bütün başvurular bizzat başvuru sahipleri tarafından yapılmalıdır.

C-Tipi Schengen Vize Randevusu Alma İşlemleri Nelerdir?

Schengen vize işlemleri için hangi adımları izlemeniz gerektiğini artık biliyorsunuz ve sıra geldi konsolosluk randevunuzu almaya… Bu konu hakkında bilmeniz gereken detayları, daha önce sizlerle paylaşmış olduğum yazımdan okumanızı tavsiye ederim.

polonya vize randevusu almaPOLONYA VİZE RANDEVUSU ALMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Polonya’ya Üniversite eğitimi almak amacıyla, Erasmus değişim programı ile ya da çalışmak için gelin hiç fark etmez, her koşulda vize almak durumundasınız. Eğer gerekli hazırlıklarınızı tamamladıysanız şimdi tek yapmanız gereken Vize Randevusu Alma İşlemlerine başlamak olacaktır. Gelin beraber Vize randevusu alma konusunda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini adım adım…

Diğer Polonya vize işlemleri

Polonya vize işlemleri konusunda sizlerle detaylı bir şekilde paylaştığım diğer yazılarımı da okumak isteyebilirsiniz…

polonya vize işlemleriPOLONYA VİZE İŞLEMLERİ

Polonya’ya seyahat etme kararı almış siz ziyaretçilerimiz için belkide en önemli konulardan bir tanesi, Polonya vize işlemleri hakkında bilgi toplamaktır. Sizlerin Polonya vize işlemleri konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için Polonya vizesi hakkında birçok önemli bilgiyi sizlere sunuyoruz. Polonya vize işlemlerinizi, Polonya konsoloslukları ile ve Polonya konsoloslukları…

d tipi ulusal vizePOLONYA D TİPİ ULUSAL VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA HER ŞEY!

Polonya’da eğitim alma, gezi yapma ya da çalışma kararı aldıysanız eğer, mutlaka vize alma süreci hakkında araştırma da yapmak durumundasınız. Polonya’ya geliş amacınıza göre de seçmeniz gereken vize türü hakkında bilgi sahibi olmanızda yarar var diye düşünüyorum… Bu amaçla da sizler için Polonya D TİPİ ULUSAL VİZE işlemleri hakkında elimden geldiğince…

polonya vizesi hakkındaPOLONYA VİZESİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

 Polonya vizesi hakkında  hazırladığım bilgilendirme yazılarının sonuncusunu Polonya Vizesi hakkında sıkça sorulan sorulara ayırmak istiyorum. Bu yazı VFS Global‘in resmi web sitesinden alınmıştır! Daha önce Polonya Schengen vizesi, Polonya D tipi ulusal vize ve Polonya vize randevusu alma işlemler hakkında yazdığım yazıları, bu yazının devamında bulabilirsiniz….

Polonya C-Tipi Schengen vize işlemleri hakkında bilmeniz gereken konuları detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştığım bu yazı umarım faydalı olacaktır. Bu süreçle ilgili aklınıza takılabilecek her konuda bizlere danışmaktan çekinmeyin. Schengen vize işlemleri konusunda aklınıza takılabilecek her türlü soruyu  SORU – CEVAP sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.


Umarım POLONYA C TİPİ SCHENGEN VİZE İŞLEMLERİ HAKKINDA HER ŞEY! başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, bu yazıyı aşağıdaki sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak edebilirsiniz.

Ender Taş
Ender Taşhttps://www.polonyadayiz.com/
Polonya hakkında merak ettiği konularda yeterli bilgilere ulaşamayınca kendi sitesini açmaya karar veren ve elde ettiği bilgileri karşılık beklemeden insanlarla paylaşmayı amaç edinen bir gönüllüyüm :) Polonya’da Yaşam, Eğitim, Gezi, Lehçe ve İngilizce gibi konularda merak ettiğiniz tüm konuları benimle paylaşabilirsiniz. Sizler de kendi bilgi ve tecrübelerinizi de yazıya dökerek bu gönüllülük hareketine katkıda bulunalirsiniz. Ayrıca Polonya genelinde her türlü konuda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Ender Taş - Mechanical Engineer & Production Manager (Master Degree)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.

Danışmanlık Hizmetleri

Ücretli ve Ücretsiz Danışmanlık

Burs Veriyoruz!

2.000 Euro Polonya Eğitim Bursu Veriyoruz!

Üniversite Arama Motoru

Polonya Üniversiteleri Bir Arada...

En Çok Okunanlar

harcsiz-ogrenci-pasaportu

Harçsız Öğrenci Pasaportu Hakkında Her Şey!

137
10 Şubat 2016 tarihli yeni pasaport harçları yasasına ile birlikte, artık hayatımıza öğrenci pasaportu diye bir terim de girmiş oldu... Bildiğiniz gibi 2016 yılında önce ehliyetlerde, daha...