KAYIP NAZİ TRENİ HAKKINDAKİ GELİŞMELER

Ana SayfaPolonya'da YaşamKAYIP NAZİ TRENİ HAKKINDAKİ GELİŞMELER

Tüm Dünya, Polonya’daki kayıp Nazi altınları ile dolu olduğu düşünülen treni konuşmaya devam ediyor.  Kayıp Nazi treni , Polonya‘nın  Wroclaw  şehri yakınlarındaki  Wałbrzych  şehrinde bulunan  Wide of Ksiaz şatosu nun hemen yanında gömülü olduğu belirlenmişti. Kayıp Nazi Altınları hakkında hazırladığım haberin ardından gerçekleşen gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyorum…

Kayıp Nazi treni hakkında her geçen gün yeni gelişmeler haber sitelerinde yayımlanmaya devam ediyor. Elimden geldiği kadarıyla gelişmeleri site içerisinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

Kayıp Nazi Treni

kayıp nazi treniDünya’nın en acı olaylarından bir tanesi olan 2. Dünya Savaşından belki de en çok yara alan ülke Polonya‘dır. Nazi Almanya’sı, eşi benzeri görülmemiş katliamlarının büyük bir bölümünü, arkasında derin izler bırakacak şekilde Polonya‘da gerçekleştirdi… 2. Dünya Savaşının ardından birçok şehir efsanesi kulaktan kulağa yayılmaya başladı. Bu efsanelerden birisi de Altın dolu Nazi trenleri. Ancak kayıp Nazi treni efsane olmaktan çıktı ve %99 ihtimalle bizzat Polonya Kültür Bakanı Yardımcısı  Piotr Zuchowski  tarafından doğrulandı.

kayıp nazi altınlarıPOLONYALI DEFİNE AVCILARI KAYIP NAZİ ALTINLARI İLE DOLU TRENİ BULDU!

Kayıp Nazi treni hakkındaki bilgiler çok ilginç. Naziler tarafından 2. Dünya Savaşının son yıllarında inşa edildiği bilinen tünel sisteminde gizlenen treni, ölüm döşeğinde son nefesini vermek üzere olan bir Polonyalının, ölümünün hemen öncesinde çizdiği kroki ile gömülü trenin tam yerini yetkililere bildirdiği biliniyor. Polonya hükumeti tarafından yapılan ayrıntılı yeraltı tarama verileri sayesinde de kayıp Nazi treninin tam yeri tespit edildi. Elde edilen verilere göre tren, 100 ila 150 metre arası bir uzunluğunda ve zırhla kaplı bir vaziyette. Ayrıca trenin içinin ve etrafının bubi tuzaklarıyla çevrelenmiş olması ve trende yanıcı-patlayıcı ve zehirli maddelerinde bulunma ihtimali nedeniyle, kazı işlemlerinin bomba imha uzmanlarınca yapılmasına karar verildi.

Kayıp Nazi treni nedeniyle bölgeye tam anlamıyla Turist akını yaşanıyor dersek yanlış olmaz. Turist akınının yanı sıra başka hazine avcıları tarafından da istila edilmeye başlanan bölgeye, güvenlik tedbirleri nedeniyle Polonya hükumeti tarafından çok sayıda asker de sevk edilmiş durumda.

Kayıp Nazi Treni Kavgası

kayıp nazi treniKayıp Nazi treninde, 24 vagonunun içerisinde tıka basa 300 ton Altın bulunduğu düşünülürken, bir yandan da Almanya basınının iddiasına göre trenin içerisinde St. Petersburg’daki Catherine Sarayı ndan sökülen, duvarları Kehribarla bezenmiş olan  Amber Odası  da bulunuyor. Ayrıca bu Kehribarlar için paha biçilemez tabiri kullanılıyor. Almanya, Rusya ve bazı Yahudi topluluklarının da yakından takip ettiği kayıp Nazi treni için küçük kavgaların başladığı iddiaları da basında yerini alıyor.

polonya tarihi8 DAKİKALIK ANİMASYON İLE POLONYA TARİHİ

2. Dünya Savaşı’nın kaybedileceğini anlayan Naziler, Yahudilerden topladıkları hazineleri ve Nazi devletiyle ilgili gizli belgelerin bir kısmını yok etmiş, bir kısmını ise gizli yerlere saklamıştı. Bu hazine ve belgelerden bazıları Alp dağlarındaki tünellere gömülürken bir kısmı da kaçak Nazilerce Arjantin’e kaçırılmıştı.

seks oyuncağıPOLONYADA 250 YILLIK SEKS OYUNCAĞI BULUNDU!

Polonya Kültür Bakanı Yardımcısı Piotr Zuchowski tarafından yapılan açıklamada, kayıp Nazi treni içerisinde bulunan varlıkların, Polonya hazinesi içerisine aktarılacağı yönünde. Ancak Rusya basınına göre ise, 2. Dünya Savaşı sırasında Sovyetlerden çalınan değerli eşyaların karşılığı olarak kayıp Nazi altınlarından pay istemesinin muhtemel olduğu yönünde. Bir diğer taraftan ise bulunan Nazi altınlarının, 2. Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından kıyıma uğrayan Yahudilerden çalındığını ve bulunacak altınlarda pay alması gerektiğini savundu…

Kayıp Nazi treni ile ilgili son bir iddia ile haberimizi kapatabiliriz. Bazı tarihçilere göre, 2. Dünya Savaşı sırasında Naziler, yeraltında kilometrelerce uzanan tüneller inşa ettiler ve şimdiye kadar bunların sadece yüzde 10’unun ortaya çıkarılabildi. Henüz kesin bir bilgi olmasa da, ilerleyen zamanlarda başka kayıp trenlerin de bulunmasının muhtemel olduğu belirtiliyor.


Umarım KAYIP NAZİ TRENİ HAKKINDAKİ GELİŞMELER başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, bu yazıyı aşağıdaki sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak edebilirsiniz.

Ender Taş
Ender Taşhttps://www.polonyadayiz.com/
Polonya hakkında merak ettiği konularda yeterli bilgilere ulaşamayınca kendi sitesini açmaya karar veren ve elde ettiği bilgileri karşılık beklemeden insanlarla paylaşmayı amaç edinen bir gönüllüyüm :) Polonya’da Yaşam, Eğitim, Gezi, Lehçe ve İngilizce gibi konularda merak ettiğiniz tüm konuları benimle paylaşabilirsiniz. Sizler de kendi bilgi ve tecrübelerinizi de yazıya dökerek bu gönüllülük hareketine katkıda bulunalirsiniz. Ayrıca Polonya genelinde her türlü konuda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Ender Taş - Mechanical Engineer & Production Manager (Master Degree)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.

Danışmanlık Hizmetleri

Ücretli ve Ücretsiz Danışmanlık

Burs Veriyoruz!

2.000 Euro Polonya Eğitim Bursu Veriyoruz!

Üniversite Arama Motoru

Polonya Üniversiteleri Bir Arada...

En Çok Okunanlar

harcsiz-ogrenci-pasaportu

Harçsız Öğrenci Pasaportu Hakkında Her Şey!

137
10 Şubat 2016 tarihli yeni pasaport harçları yasasına ile birlikte, artık hayatımıza öğrenci pasaportu diye bir terim de girmiş oldu... Bildiğiniz gibi 2016 yılında önce ehliyetlerde, daha...