Hayatını Avrupa'da Kur!

Polonya'da Sınavsız
Üniversite Eğitimi

Son kayıt tarihi: 30 Ağustos 2024

Polonya'da Sınavsız Üniversite Eğitimi Almak İster misiniz?

Şimdi Başvurun, Ücretsiz 20 Dakikalık Görüşme Yaparak Tüm Sorularınızı Yanıtlayalım

Son Kayıt Tarihi: 30 Ağustos 2024

Son 10 Yıl İçerisinde Kayıt Ettiğimiz Öğrenci Sayısı: 16.500

Ağustos ayı için 300 kişilik kontenjanımızdan sadece 19 öğrenci için yer kaldı

Şimdi Kayıt Ol

350 Euro'luk

Burs Kazanma Hakkı Kazan

Son başvuru tarihi: 30 Ağustos 2024
Biz Kimiz ve Polonyadayiz.Com Neden Kuruldu?

Ben Ender Taş,

10 yılı aşkın süredir Polonya’da eğitim almak isteyen binlerce öğrenciye ücretsiz danışmanlık veriyorum.

“Polonya Eğitim Danışmanlığı” adı altında binlerce Euro para ücret alan ve haksız kazanç elde eden danışmanlık şirketlerine karşı çıkıyor ve Polonyadayiz.Com olarak gerçek danışmanlığın nasıl yapılması gerektiğini gösteriyoruz.

Artık Polonya’da eğitim almak için binlerce Euro danışmanlık ücreti ödemek zorunda değilsiniz.

Şimdi Kayıt Ol

350 Euro'luk

Burs Kazanma Hakkı Kazan

Son başvuru tarihi: 30 Ağustos 2024
Şimdi İletişime Geç Burs Kazanma Hakkı Elde Et
Student Contact Form

Danışmanlık Firmanızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Polonyadayiz.Com’u kurduğum günden beri Polonya danışmanlık firmaları hakkında sizlerle paylaştığım detaylı makalelerin, danışmanlık veren bazı kişi veya kurumların kalitelerinde ve fiyatlarında maalesef neredeyse hiçbir değişim yaratmadığını itiraf etmem lazım.

Özellikle danışmanlık ücretlerinin haddinden fazla yüksek olmasını ve buna rağmen öğrencilerin Polonya’da yalnız bırakılmasından dolayı madur olmalarını üzülerek izliyorum…

Maalesef öğrencilerden binlerce euro alan, söz verdiği hizmetler konusunda destek vermeyen, hatta ve hatta söz verdikleri halde Polonya’da karşılama dahi yapmayan bazı danışmanlık şirketlerini tek tek burada yazmak isterdim, ancak yasal gerekçelerden dolayı isim veremiyorum.

Ancak, en azından hem “sahte” danışmanları, hem haksız kazanç sağlayan “çakal” danışmanları, hem de umut vaat ederek sizlere yanlış bilgi veren Polonya danışmanlık şirketlerini nasıl ayırt edebileceğinizi göstermenin borcum olduğuna inanıyorum.

Neden Polonya`da Eğitim Almalısınız?
Uygun Yaşam Maliyetleri

Uygun Yaşam Maliyetleri

Polonya’daki eğitim ve yaşam maliyetleri diğer ülkelere göre daha uygundur.

Bir yandan eğitim alırken, bir yandan çalışma imkanınız olmasından dolayı aylık yaşam maliyetlerininizi kendi kendinize karşılamanız mümkün olur.

Örnek vermek gerekirse, Türkiye’de İzmir’den Ankara’ya üniversite eğitimi almak için giden bir öğrencinin aylık harcaması ne ise, Polonya’da da ya aynı harcamaya, ya da daha düşük harcamaya sahip olursunuz.

Avrupa Birliği ve Mavi Diploma

Avrupa Birliği ve Mavi Diploma

Polonya’da eğitim almanın en önemli avantajlarından birisi, Avrupa Birliği üyesi bir ülkede eğitim alıyor olmanızdır.

Lokasyon olarak Avrupa’nın göbeğinde olan Polonya, oldukça fazla yatırım alan ve uluslararası firmaları barındıran bir ülkedir.

Aynı zamanda Polonya’da eğitim alan öğrencilerin tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelere serbest dolaşım hakkı olur ve bunun yanı sıra, Polonya üniversitelerinden mezun öğrencilerin mavi diplomaya sahip olmalarıyla beraber diğer Avrupa ülkelerinde iş bulmaları ve çalışmaları çok daha kolaydır.

İş Kurma Olanakları

İş Kurma Olanakları

Polonya Avrupa’nın en hızlı gelişen ülkesidir ve birçok sektörde çalışana ihtiyaç duymasının yanı sıra, girişimciler için de birçok imkan sunabilmektedir.

Kendi işini kurmak isteyen, projelerini geliştirmek ve hayata geçirmek isteyen girişimcilerin yazılım, lojistik, dış ticaret, tekstil gibi birçok alanda çeşitli fırsatlara sahip olduğunu söylememiz gerekiyor.

Sınavsız Üniversite Kabulü

Sınavsız Üniversite Kabulü

Polonya’da Dil Hazırlık, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi alacak öğrencilerin yks-lys-ales gibi herhangi bir sınava girmek gibi bir zorunluluğunuz yoktur.

Polonya’daki eğitim kurumlarında eğitim alabilmek için dil yeterliliğiniz ve diploma notunuz en önemli kriterlerdir.

Unutmayın, Polonya’da herkese göre bir üniversite vardır.

Çalışma İzni ve İş İmkanları

Çalışma İzni ve İş İmkanları

Polonya’da Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri tam zamanlı çalışma iznine otomatik bir şekilde sahip olurlar.

Eğitim alırken tam zamanlı çalışma izninizin bulunması başvuru yaptığınız işlerden kabul alma ihtimalinizi oldukça fazla arttırmaktadır.

Aynı zamanda Polonya’da Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora bölümlerinden mezun olan öğrenciler, ömür boyu Polonya’da çalışma iznine sahip olurlar.

Yani mezuniyetiniz sonrasında Polonya için çalışma izni çıkartmak zorunda kalmazsınız.

Çevre Edinme ve Dil Öğrenme

Çevre Edinme ve Dil Öğrenme

Dünya vatandaşı olmak istiyorsanız eğer Polonya’da eğitim almalısınız.

Üniversitenizde, yurdunuzda, şehrinizde, yani genel olarak çevrenizde devamlı farklı milletlerden insanlarla karşılaşırsınız.

Bu sayede birçok milletten arkadaş edinebilir ve çevrenizi (network’ünüzü) genişletebilirsiniz.

İngilizce eğitim alırken, bir yandan üniversitenizin sunduğu seçmeli dil dersleri ile yeni ve farklı yabancı diller öğrenebilirsiniz.

Uygun Üniversite Ücretleri

Uygun Üniversite Ücretleri

Genel olarak Polonya’da üniversite eğitim ücretleri yıllık 2000-4000 Euro aralığındadır ve üniversitelerin birçoğu taksitli ödeme imkanı sunabilmektedir.

Yani bir yandan eğitim alırken, bir yandan çalışarak üniversitenizin ödemelerini yapmanız da mümkün olur.

Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

“Polonya Eğitim Danışmanlığı” adı altında yıllardır BİNLERCE EURO ücret alan ve haksız kazanç elde eden danışmanlık şirketlerine karşı çıkıyor ve Polonyadayiz.Com olarak gerçek eğitim danışmanlığının nasıl yapılması gerektiğini gösteriyoruz. Polonya’da eğitim almak için artık binlerce Euro danışmanlık ücreti ödemek zorunda değilsiniz… 

Polonyadayiz.com, Polonya merkezli resmi bir danışmanlık firması olmasının yanı sıra, aynı zamanda tamamen gönüllü hizmetler de veren bir kurumdur.

Hangi şehri seçmeniz gerek, hangi üniversite size uygun, hangi yurtlarda kalabilirsiniz, yaşam maliyetlerinizi karşılayabilir misiniz, çalışma imkanlarınız olacak mı, vize alabilir misiniz… gibi her türlü konuda bilgiyi tamamen ÜCRETSİZ bir şekilde alabilirsiniz.

Polonyadayiz.com, Polonya’da bulunan köklü eğitim kurumlarıyla resmi partnerlikler kurmuş bir şirket olmasının yanı sıra, aynı zamanda eğitim kurumları tarafından tanınan Polonya Üniversiteleri Başvuru Merkezi’dir.

Dolayısıyla başta Türkiye olmak üzere; Hindistan, Pakistan, Vietnam, Sri Lanka, Çin, Ukrayna gibi çeşitli ülkelerden gelen öğrencilere de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ücretsiz Danışmanlğımızdan Yararlanın

Son Kayıt Tarihi: 30 Ağustos 2024

Son 10 Yıl İçerisinde Kayıt Ettiğimiz Öğrenci Sayısı: 16.500

Ağustos ayı için 300 kişilik kontenjanımızdan sadece 19 öğrenci için yer kaldı

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.