İNGİLTERE’DEKİ OKULUNA POLONYA’DAN GİDİP GELEN ÖĞRENCİ!

0

Öğrenci milletinin ne kadar yaratıcı olduğunu bilmeyen yoktur. Hatta öyle yaratıcılardır ki, bazı şeyleri yoktan var edebilirler 🙂 Jonathan Davey isimli İngiliz öğrenci ise yaratıcılık çıtasını bir üst seviyeye taşımış. Polonya’nın Gdansk şehrine taşınan Davey, İngiltere’deki okuluna Polonya’dan gidip geliyor!

Londra’daki Londra Üniversitesinde eğitim alan Jonathan Davey, her normal öğrenci gibi eğitim aldığı şehirde ev kiralamak ya da yurtta konaklamak yerine, Gdansk şehrinde bulunan ucuz bir pansiyonda konaklamayı tercih etmiş. Nedeni ise Londra’daki yüksek ev kiraları… Tabii her yerde ev kiralamak, Polonya’da ev kiralama kadar avantajlı olamıyor.

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

İngiltere'deki okuluna Polonya'dan gidip

En az masrafla en fazla işi başarmayı kendine amaç edinmiş olan Jonathan Davey, “okula 1.600 km uzaklıktan gidip-gelmenin, kampüs çevresinde bir ev’de yaşamaktan çok daha ucuz olduğuna inanıyorum” diyor. Yaptığı hesap ise sözlerini doğrular nitelikte…

Jonathan Davey’in yaptığı hesaba göre; Londra’da kampüs çevresindeki evlerin haftalık   kirası 220 Sterlin (yaklaşık 1000 TL). Bu rakamın özellikle de bir öğrenci için çok fahiş bir rakam olduğunu; ancak erken rezervasyon yaparak aldığı uçak biletleri, havaalanından kampüse giderken kullandığı otobüs masrafı ve Polonya’da kiraladığı pansiyon fiyatı da dahil yıllık   toplam 2.100 Sterlin (yaklaşık 10.000 TL) olduğunu söylüyor.

dünyanın en iyi üniversiteleriDünya’nın En İyi Üniversiteleri 2015 Sıralaması

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralaması, her yıl dünya çapında kabul görmüş özel kuruluşlar tarafından yapılır ve bu kuruluşlar tarafından genellikle dünyanın en iyi 1000 üniversitesi belirlenir. Dünyanın en iyi üniversiteleri 2015 sıralaması yapılırken göz önünde bulundurulan çok çeşitli faktörler var. Bu yazımda ise sizlerle dünyanın en iyi üniversiteleri 2015 sıralamasını yapan en büyük ve en çok kabul gören 6 kuruluşu detaylı bir şekilde inceleyeceğim…

Londra Üniversitesinde eğitim alan 23 yaşındaki Antropoloji öğrencisi Jonathan Davey, kullandığı yöntemi kendi ağzından şu şekilde aktarıyor;

Haftanın 3 günü Londra’daki derslerime katılmak zorundayım. Polonya ile İngiltere arasında saat farkının olmasından dolayı, derslere yetişmem konusunda da oldukça avantaj sağlıyorum. Çarşamba sabahı saat 6’da Londra uçağına biniyorum ve Çarşamba-Perşembe günlerini arkadaşımda konaklayarak geçiriyorum. Cuma günü ise son dersime girdikten sonra Gdans’taki evime dönmek için tekrar uçağa atlıyorum. Kullandığım bu yöntemle oldukça kolay bir şekilde para da biriktirebiliyorum.

Ailem benim deli olduğumu düşünse de, geleceğim için paramı iyi kullanmaya çalıştığımı anlıyorlar. Her hafta aynı yolu gidip-gelmek, sanki devamlı olarak tatil yapıyormuşum hissi veriyor.

İngiltere'deki okuluna Polonya'dan gidip


Umarım İNGİLTERE’DEKİ OKULUNA POLONYA’DAN GİDİP GELEN ÖĞRENCİ! başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, bu yazıyı aşağıdaki sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak edebilirsiniz.

Önceki İçerikPOLONYA’DA EV KİRALAMA | POLONYA EV KİRALARI
Sonraki İçerikPolonya’nın En İyi Üniversiteleri Listesi
Polonya hakkında merak ettiği konularda yeterli bilgilere ulaşamayınca kendi sitesini açmaya karar veren ve elde ettiği bilgileri karşılık beklemeden insanlarla paylaşmayı amaç edinen bir gönüllüyüm :) Polonya’da Yaşam, Eğitim, Gezi, Lehçe ve İngilizce gibi konularda merak ettiğiniz tüm konuları benimle paylaşabilirsiniz. Sizler de kendi bilgi ve tecrübelerinizi de yazıya dökerek bu gönüllülük hareketine katkıda bulunalirsiniz. Ayrıca Polonya genelinde her türlü konuda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Ender Taş - Mechanical Engineer & Production Manager (Master Degree)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.