İngilizce Öğrenmek İçin Geçerli En İyi 7 Sebep!

SPONSORLU İÇERİK

Ana Sayfaİngilizce Öğrenİngilizce Öğrenmek İçin Geçerli En İyi 7 Sebep!

İngilizce öğrenmek gerekli midir? Neden İngilizce öğrenmeliyiz? Çok dil bilmenin avantajları nelerdir? İngilizce bilmenin faydaları neler?..

İngilizce öğrenmek, kimileri için çocuk oyuncağı iken, kimileri için işkence olabiliyor. Büyük ihtimalle “İngilizce öğrenmek istiyorum” diyen birçok kişi ile de karşılaşıyorsunuz. Peki siz de bu insanlardan birisi misiniz?

Hiç şüphesiz küreselleşen dünyada yabancı dil bilmek insanoğlu için artık bir zorunluluk oldu diyebiliriz. Belki yurtdışında hayalini kurduğunuz işe başvurmak, yurtdışında İngilizce eğitim almak ya da dil sorunu olmadan rahat rahat İngilizce konuşarak seyahat etmek gibi bir amacınız var. Belki de çok sevdiğiniz bir yazarın eserini ana dilinde okumak istiyorsunuz. Ancak karşınızda kocaman bir sorun var: İngilizce!

Amacınız ne olursa olsun, günümüzde İngilizce öğrenmek çağın gerekliliklerinin başında geliyor. İngilizce bilmenin faydaları nelerdir? İngilizce öğrenmek gerçekten gerekli mi? Çok dil bilen insanlardaki genel özellikler neler? gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız eğer, İngilizce öğrenmek için en iyi 10 sebebi gelin birlikte inceleyelim…

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 7 Sebep

Bazen İngilizce öğrenmek imkansız gibi gelebilir, ancak uzmanlara göre birkaç hafta içinde herhangi bir dilde basit iletişim kurabilmek ve birkaç ay içinde ise o dili yeterli bir şekilde öğrenmek mümkün. Hatta 33 Dil Konuşabilen insanların etrafımızda olması da, uzmanları destekler nitelikte…

Yabancı dil öğrenme konusunda Dil Okullarının sayısız faydaları olduğu tartışılmaz bir gerçek. Hatta çevrenizde şakır şakır İngilizce konuşan arkadaşlarınızın, dil okulu sayesinde elde ettikleri kazanımları dinlemiş bile olabilirsiniz. Belki de şimdiye kadar kimse sizi İngilizce öğrenmeniz için teşvik etmedi ya da eğlenceli bir sebep sunmadı. Hala neden insanların İngilizce öğrenmeye meraklı olduğunu anlamakta güçlük çekiyorsanız eğer, sizler için hazırladığımız en iyi 7 nedeni bir de bizden dinleyin…

 1  Kendinize Güveninizi Arttırabilirsiniz…

Yabancı dil öğrenmekteki en büyük sorunlardan bir tanesi de, ÖZGÜVEN eksikliğidir. Özellikle de Yurtdışı Dil Okulları içerisinde İngilizce öğrenmeye yeni başlayan kişilerde gözlemlenen en büyük gelişimin, İngilizce konuşma cesaretlerinin artması ile beraber ortaya çıkan özgüven artışı olduğu araştırmalarla kanıtlanmış durumda…

Dünyanın neresine giderseniz gidin, yerli halkın yabancı dil öğrenen insanlara büyük bir sabır gösterdiklerini ve hatalarını görmezden geldiklerini gözlemleyebilirsiniz. Dolayısıyla İngilizce öğrenirken yanlış yapmaktan korkmayan, yanlış yapma cesaretini gösteren bir karaktere sahip olmaya başladığınızı fark etmeniz uzun süremeyecektir.

İngilizce öğrenmek
İngilizce Öğrenmek Kendinize Olan Güveni Arttırır

 2  Bunamayı Geciktirebilirsiniz…

Yabancı dil öğrenirken beynin ne kadar yorulduğunu, hatta başınıza ağrılar girdiğini bilirsiniz. İngilizce öğrenirken de bu durumun sizleri ne kadar zorladığını tahmin edebiliyorum. İnsan beyni öyle karmaşık bir yapıya ve karmaşık bellek sistemine sahiptir ki, İngilizce öğrenirken beynin tüm imkanlarından faydalanmayı gerektirir.

İnsan beyni, düzgün bir aksan ile konuşabilmek için işlemsel belleğe, akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı sağlayan 10 bin kelimeyi hafızada tutabilmek için ise bildirimsel belleğe ihtiyaç duyar. Zor iş değil mi? İşte tüm bu eziyetin sonunda bir yandan İngilizce öğrenirken, farkında bile olmadan bunama başta olmak üzere birçok zihinsel hastalık riskini en aza indirmiş oluyorsunuz.

İngilizce öğrenmek
İngilizce Öğrenmek Bunamayı Geciktiriyor

 3  Arkadaş Çevrenizi Genişletebilirsiniz…

İnsanoğlu sosyal bir varlıktır ve iyi – kötü arkadaş edinme ihtiyacı içerisindedir. İngilizce öğrenmenin en önemli faydalarından bir tanesi de, var olan arkadaş çevrenizi genişletmeye ve yabancı insanlarla daha samimi ilişkiler kurabilmenize imkan vermesidir.

Bu noktada Yurtdışında İngilizce öğrenmek, hem farklı kültürlerden arkadaşlar edinmenizi, hem de kendi sınırlarınızı aşarak daha global bir insan olmanıza büyük katkıda bulunur. Aynı zamanda Yurtdışında İngilizce öğrenme ile sosyal açıdan birçok avantaja sahip olurken, aynı zamanda hayat kumbaranızda unutulmaz anılar biriktirebileceğinize de emin olabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek
İngilizce Öğrenmek Arkadaş Çevrenizi Genişletmede Yardımcı Olur

 4  Daha Kaliteli Eğitim Alabilirsiniz…

Dünya’da 3 Milyara yakın insan İngilizce konuşuyor. Bu kadar çok İngilizce bilen insanın akademik anlamda nasıl büyük bir bilgi potansiyeli oluşturabileceğini ve bu bilgileri paylaşabileceğini hayal edebiliyor musunuz?

Günümüzde İnternet sayesinde dünyanın dört bir yanındaki bilgiye çok hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz ve gerçek anlamda kaliteli bilgilerin İngilizce olduğu gözünüzden kaçmamıştır. Ufacık bir bilgi için dahi Türkçe yaptığınız aramaların sonuçları, İngilizce yaptığınız arama sonuçlarının yanında bir damla kadar küçüktür. Bir başka deyişle, İnternet üzerindeki web sayfalarının %80’inden fazlasının içeriğinin İngilizcedir. Dolayısıyla hem kaliteli bir eğitim almak, hem de eğitim sonrasında hayata 1-0 önde başlayabilmek için İngilizce bilmek şarttır!

İngilizce öğrenmek
İngilizce Öğrenmek Daha Kaliteli Eğitim Almanızı Sağlar

 5  Hayalinizdeki Ülkede Yaşayabilirsiniz…

İngilizce bilmenin bir diğer avantajı ise, belki de daha mutlu bir hayat sürebileceğiniz Kanada, İngiltere, Amerika gibi ana dili İngilizce olan ülkelere kolayca göç edebilmenizi sağlamasıdır.

Refah düzeyi yüksek olan ülkeler, her yıl binlece vasıflı – vasıfsız insanı ülkelerine davet ediyor. Kanada, İngiltere, Amerika gibi ülkelere göç etmenin ilk şartı, o ülkenin ana dilini yeterli düzeyde konuşabilmektir. Dolayısıyla oyunu kuralına göre oynamak istiyorsanız ve başarılı bir başvuru yapmak istiyorsanız eğer, İngilizce öğrenmek sizin için kaçınılmaz gerçeklerden bir tanesi.

İngilizce öğrenmek
İngilizce Öğrenmek Hayalinizdeki Ülkede Yaşamayı Kolaylaştırır

 6  Daha Kolay İş Bulabilirsiniz…

Günümüzde artık iş başvurularında “İngilizce biliyor musunuz?” şeklinde bir soru ile karşılaşmanız pek mümkün değil. Tam aksine, “İngilizce dışında hangi dili biliyorsunuz?” şeklinde sorular soruluyor.

Dolayısıyla İngilizce öğrenmek, kolay iş bulabilmenin temel anahtarıdır diyebiliriz. Şirketler ve kurumlar, birkaç dile hakim olmayan adayları tercih etmemekte ve İngilizce bilmeyi bir yetenek olarak görmüyor, bir gereklilik olarak görüyor. Dünyanın 53 ülkesinde ana dil İngilizcedir ve birçok ülkenin 2. dil olarak öğrettiği ilk yabancı dil İngilizcedir. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak hem yabancı şirketlerde çalışmanıza, hem de yüksek maaş alarak hayat standardınızı yukarıya taşımanızı sağlar.

İngilizce öğrenmek
İngilizce Öğrenmek Daha Kolay İş Bulabilmenizi Sağlar

 7  Daha Fazla Dil Öğrenebilirsiniz…

İngilizce öğrenmek, özellikle de yeni başlayanlar için oldukça zorlu olabilir, ancak daha önce yabancı dil öğrenmenin zorluklarını yaşayanlar için yeni bir yabancı dil öğrenmek çok çok daha kolaydır.

Yani İngilizce öğrenmek, sizlere bir nevi çok dilliliğin kapılarını aralar diyebiliriz. Çok dilli insanların hayatta daha başarılı oldukları ise, yine kanıtlanmış gerçeklerden sadece bir tanesidir…

İngilizce öğrenmekBaşarılı olmak ve dünyada olup bitenlerden bihaber olmamak için mutlaka ama mutlaka erken yaşlarda yabancı dil eğitimine başlamak şarttır. Aynı zamanda İngilizce; yabancı makale okuma, film izleme, yabancı arkadaş edinerek bolca konuşma gibi etkinliklerle devamlı pratik yapmayı gerektiren bir dildir. Dolayısıyla tüm bunları yapabilmenin en kolay ve etkili yolu olan yurtdışı dil okullarını düşünebilirsiniz. Günümüzde birçok kişinin yaptığı gibi Malta’da dil okullarına kaydolabilir ve birkaç ayınızı tanımadığını bir ülkede geçirebilir, ya da birkaç haftalığına İngiltere’de dil kursuna gidip çok geç olmadan İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.

İngilizce Bilmemek Pişmanlıktır 🙂

Sponsorlu İçerik: Education First


İngilizce Öğrenmek İçin Geçerli En İyi 7 Sebep! hakkındaki özel içerik, Education First için hazırlanmış özel bir yazıdır. Siz de Sponsorlu benzer içerikler oluşturmak ve Polonyadayiz.Com içerisinde yayımlatmak isterseniz İLETİŞİM sayfası üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ender Taş
Ender Taşhttps://www.polonyadayiz.com/
Polonya hakkında merak ettiği konularda yeterli bilgilere ulaşamayınca kendi sitesini açmaya karar veren ve elde ettiği bilgileri karşılık beklemeden insanlarla paylaşmayı amaç edinen bir gönüllüyüm :) Polonya’da Yaşam, Eğitim, Gezi, Lehçe ve İngilizce gibi konularda merak ettiğiniz tüm konuları benimle paylaşabilirsiniz. Sizler de kendi bilgi ve tecrübelerinizi de yazıya dökerek bu gönüllülük hareketine katkıda bulunalirsiniz. Ayrıca Polonya genelinde her türlü konuda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Ender Taş - Mechanical Engineer & Production Manager (Master Degree)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.

Danışmanlık Hizmetleri

Ücretli ve Ücretsiz Danışmanlık

Burs Veriyoruz!

2.000 Euro Polonya Eğitim Bursu Veriyoruz!

Üniversite Arama Motoru

Polonya Üniversiteleri Bir Arada...

En Çok Okunanlar

harcsiz-ogrenci-pasaportu

Harçsız Öğrenci Pasaportu Hakkında Her Şey!

137
10 Şubat 2016 tarihli yeni pasaport harçları yasasına ile birlikte, artık hayatımıza öğrenci pasaportu diye bir terim de girmiş oldu... Bildiğiniz gibi 2016 yılında önce ehliyetlerde, daha...