İngilizce Kaynaklar | İngilizce Öğren

İngilizce, dünyanın en çok kullanılan dillerinin başında geliyor. İngilizce bilmenin çok gerekli olduğu günümüzde, ihtiyaç duyabileceğiniz bazı İngilizce kaynaklarkonusunda sizlerle paylaşmak istediğim bazı web siteleri var...
İngilizce Kaynaklar | İngilizce Öğren
Konu Başlıkları

İngilizce, dünyanın en çok kullanılan dillerinin başında geliyor. İngilizce bilmenin çok gerekli olduğu günümüzde, ihtiyaç duyabileceğiniz bazı İngilizce kaynaklarkonusunda sizlerle paylaşmak istediğim bazı web siteleri var…

İnternet’te İngilizce kaynaklar konusunda birçok web sitesi var; ancak bazen o kadar çok kaynak kullanmak durumunda kalıyorsunuz ki bu da sizi, İngilizce çalışma konusunda bazen sıkabiliyor. Dolayısıyla size tavsiyem, kendinize en fazla 3 ya da 4 İngilizce kaynak sitesi belirleyin ve bu siteleri düzenli olarak ziyaret edin…

İngilizce Kaynaklar

İngilizce kaynaklar konusuna başlamadan önce, sizlere İngilizce öğrenme konusunda bazı bilgiler vermek istiyorum. Öncelikle ne seviyede olursanız olun, yabancı dil öğrenmede bana göre en önemli nokta ÖZGÜVEN, ÖZGÜVEN, ÖZGÜVEN! Üniversite’den bir hocamın üzerine basa basa söylediği sözlerdi bunlar ve haklı olduğunu anlamam çok zaman almadı. Bir şeyler biliyoruz; ancak konuşmaktan çekiniyoruz ve bu bizim en büyük hatamız.

Bana göre bir dili öğrenirken en önemli yardımcımız konuşmaktan çekinmemek olacaktır. Tabi ki bunu siz de tecrübe edeceksiniz merak etmeyin, yakındır. İşin nasihat kısmını da geçtikten sonra sizlerle İngilizce kaynaklar konusunda paylaşımlara başlayabilirim.

İngilizce Kaynaklar | İngilizce Online Kaynaklar

İngilizce öğrenmek isteyenler için yüzlerce kaynak sıralanabilir, ancak kullanım kolaylığı ve fayda bakımından en önemli gördüğümüz İngilizce kaynakları aşağıda görebilirsiniz. Polonya’da eğitimde Lehçe mi İngilizce mi başlıklı makalemizi de incelemenizi öneririm.

  • Livemocha Bu siteyle geçen sene tanışmıştım ve bana göre tartışılmaz faydası çok olan bir ücretsiz online İngilizce eğitim sitesi.
  • Oxford 3000 Oxford tarafından 2010 yılında yayınlanan 3000 adet sık kullanılan İngilizce kelime listesini, ziyaretçimiz “kinganka” bizler için hazırlamış.
  • Zafer Hoca Ziyaretçimiz “kinganka” bizler için paylaştı.
  • Voscreen Eğer İngilizceniz orta seviye ya da üzerinde ise şiddetle önerebileceğim güzel bir site ve ücretsiz!..
  • British Council Yine orta seviye ya da üzerinde İngilizce bilgisine sahip arkadaşların yararlanabilceceği güzel bir site.
  • BBC Çok yararlı olacağına emin olduğum, yine ücretsiz ve orta seviye ya da üzerinde İngilizce bilgisine sahip arkadaşların yararlanabilececeği güzel bir site.
  • Englisch-Hilfen İşte tamamen ücretsiz ve benim şiddetle önerdiğim çok güzel bir site! Orta seviye ya da üzerinde İngilizce bilgisine sahip arkadaşlar için.
  • English-e-books İngilizce e-book arayıpta bulamayan arkadaşlar için her seviyede kitap bulabileceğiniz mükemmel bir site, üstelik ücretsiz!..
  • Engvid İngilizcede aklınıza takılan birçok konuda size yardıma hazır Amerikalı hocaların kısa kısa videolarla ders anlattığı çok yararlı ve ücretsiz bir site. Amerikalı olduklarına bakmayın, çok anlaşılır İngilizceleri olduğunu göreceksiniz.

İngilizce Kaynaklar | İngilizce Dizi ve Filmler

Şimdi İngilizce kaynaklar konusunda tavsiye edebileceğim ve İngilizce eğitiminde olmazsa olmaz dizi izleme faktörü için birkaç öneri…

İngilizce kaynaklar konusunu devamlı güncel tutacağımdan emin olabilirsiniz. Yeni yeni İngilizce kaynaklar buldukça, bu yazıma ekleyeceğim. Polonya’da Dil Hazırlık Eğitimi başlıklı makalemizi de incelemenizi öneririm.

Yorumlar

Polonya’da sınavsız üniversite eğitimi almak ister misiniz? İletişim formunu doldurun, 30 dakikalık ücretsiz telefon görüşmesiyle size 10 yıllık tecrübemizi ücretsiz aktaralım ve tüm sorularınızı cevaplayalım.
Polonya Eğitim Bursu

Eğitime katkı sunmayı amaç edinmiş bir platformuz ve üniversite başvurularınızı tamamen ücretsiz yaparken, aynı zamanda eğitim bursu imkanı da. sunuyoruz...

Burs Başvurusu Yapın
Polonya Üniversiteleri Listesi

13,000'den fazla hazırlık, lisans, yüksek lisans, doktora programını bir arada görebilirsiniz...

Üniversite Arayın

En Son Makaleler

İlginizi Çekebilir

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.