Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

POLONYADAYIZ | Polonya’nın En İyi Eğitim ve Kültür Platformu! Polonya Forum Haberler, Duyurular, Etkinlikler Yurt dışından getirilen telefonlar için kayıt harcı 1500 TL’ye çıkarıldı…

 • Yurt dışından getirilen telefonlar için kayıt harcı 1500 TL’ye çıkarıldı…

  Posted by Ender Taş on 19 Temmuz 2019 saat 20:53

  Yurt dışından geritilen telefondan için ödenen harç tutarı Kasım 2018’de 150 liradan 500 liraya çıkarılmıştı. Resmi Gazete’de bugün yayınlanan karara göre ise, yurt dışından getirilen telefonlar için ödenen harç 1500 liraya çıkarıldı.

  2018’in başında 170,7 TL olan IMEI kayıt harç ücreti Resmi Gazete’de yayınlanan karar ile 618,6 TL’den 1500 TL’ye yükseltildi.

  Yurt dışından getirilen telefonlar için kayıt harcı 1500 TL’ye çıkarıldı

  Söz konusu karar, yarın itibarıyla yürürlüğe girecek. Başka bir düzenlemeyle de 2 yılda bir olan yurtdışından getirilen telefonu sisteme kaydetme hakkı 3 yılda bire çıkarılmıştı. Turkiye’deki her 10 telefondan biri yolcu beraberinde yurtdışından getirilerek sisteme kaydediliyor.

  Daha önce yapılan bir düzenlemeyle de bir telefon kimin pasaportuna kayıtlı ise o pasaportun sahibi üzerine olan telefon hattında kullanılabilecek. Bu düzenlemeyle başkasının pasaportuna kayıt edilen telefonların kullanılmasının önüne geçiliyor.

  Söz konusu zam Resmi Gazetede yayımlanmıştır:

  Kaynak: Doğruluk Payı

  Ender Taş cevap verdi 2 yıl, 9 ay önce 1 Üye · 0 Cevap
 • 0 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.