Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

POLONYADAYIZ | Polonya’nın En İyi Eğitim ve Kültür Platformu! Polonya Forum Eğitim Wroclaw üniversitesi yüksek lisans eğitimi

 • Wroclaw üniversitesi yüksek lisans eğitimi

  Posted by Anonim . on 22 Aralık 2019 saat 14:01

  Merhabalar,

  Öncelikle böyle bir web sitesi hazırladığınız için çok teşekkürler. Hemen hemen tüm yazılarınızı okumaya çalıştım. Ben size bir şey sormak istiyorum.

  Şu anda doğu Akdeniz üniversitesi iletişim fakültesinde master yapmaktayım ve bir dönemimi bitirdim henüz. Fakat bitirdiğim bu dönemde, lisans eğitimimi de bu üniversitede tamamladığım için Yüksek Lisans eğitimimde maalesef hocalarımdan fazla bir şey alamadığımı gördüm. Bu sebepten okulu bakmaktayım.

  Polonya’da Wroclaw Üniversitesi’nde (Universty of Wroclaw) benim alanımda sayılacak 3 master programları var. Acaba bu üniversitenin nasıl bir eğitimi vardır? Hiç bir bilgi bulamadım, yani bir karşılaştırma olsun iyidir kötüdür hiç bulamadım. Sadece sıralaması var ama oda neye göre olduğunu bilemediğim için anlam ifade etmedi.

  Ben okulumu bırakıp geçmeyi gerçekten düşünüyorum ve 31 ağustosa kadar bu okula son başvuru tarihi var. Acaba bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Üniversiteyle kendim iletişime geçerim diye düşünüyorum fakat okulun kalitesi nasıldır? Wroclaw’da ev bulabilir miyim 1000 tl civarlarında, tek kalabileceğim? Ve bu kira bedeli dışında aylık 2 bin tl ile ortalama bir hayat yaşayabilir miyim?

  Bu fiyatları verdim çünkü Kıbrıs hayat giderlerim bunlar, orayla kıyaslayacağım. Birde malum mezuniyet sonrası iş imkanım için sanırım İngilizce yetmiyor, lehçe kurs ile 2 senede iş bulabilir seviyeye getirebilir miyim? İş bulursam doktora eğitimime devam edebilirim diye düşünüyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

  sevdayen cevap verdi 1 yıl, 3 ay önce 2 Üye · 1 Cevap
 • 1 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.