Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

POLONYADAYIZ | Polonya’nın En İyi Eğitim ve Kültür Platformu! Polonya Forum Oturum İzni Poznan Oturum İzni – Bilimsel araştırma Amaçlı

 • Poznan Oturum İzni – Bilimsel araştırma Amaçlı

  Posted by Anonim . on 25 Aralık 2019 saat 19:06

  Merhaba,

  Öncelikle siteniz gerçekten çok yararlı bilgiler sunuyor, çok teşekkürler.

  Ben Kasım ayında eşim ve oğlum ile birlikte Poznan’a taşındım. Polonya devletinden bir araştırma fonu aldım ve 2 yıl boyunca Polonya devletinin fonu ile burada yaşayacağım. Yeşil pasaportum var ve 90 günlük kalış süresi Ocak sonu bitiyor. Oturum izni için randevu günleri çok dolu olduğundan belgeleri 2 hafta önce (5 Aralık) elden teslim ettik. Bize Lehçe bilmenize gerek yok belgeleri teslim ederken dendi ama maalesef kimse bilmiyordu baya zorlandık.

  Bize 2 hafta içinde resmi bildirim yapılacağını ve resmi bildirimin ardından ofise gitmemiz gerektiği ve pasaportumuza “oturum kartı başvurusu yapmıştır” damgası vurulacağı söylendi. Bu süreçte parmak izi kaydı da vermelisiniz denildi ama randevular gece 00.00’da açılıyor ve randevu almak çok zor. 5-6 şubat için tüm aile üyelerine randevu alabildik. Yani 5-6’sında parmak izi başvurusunu da yapmış olacağız.

  Benim bu noktada iki sorum olacak:

  1. Birincisi bize henüz “başvurunuz alınmıştır” maili gelmedi. Herhangi sorun olmuş olabilir mi, arayıp sormak gerekir mi? Yoksa Christmas Break sebepli yavaşlıktan dolayı mıdır? Yine de çağrı merkezini aramamı ya da gidip öğrenmemi tavsiye eder misiniz?
  2. Poznan’da yaşayan Türklerden oturum izni başvurularının çok uzadığı, bazı kişilerin 10 ay beklediği gibi çeşitli şeyler duyuyorum. Bu beni korkutuyor açıkçası, çünkü Haziran ve Temmuz aylarında çok önemli iki konferansa katılacağım İtalya ve Hollanda’da davetli konuşmacı olarak. Benim Polonya devletinden fon almış olmam işi hızlandırır mı, ne dersiniz? İşi hızlandırmak için yapılacak bir şey olabilir mi? Belli ki 5-6 şubat’a kadar herhangi bir şey yapamayacağım zaten ama ondan sonrası için bir tavsiyeniz olabilir mi? Ofise Lehçe bilen birileri ile gitmek işleri kolaylaştırır mı?

  Çok teşekkürler.

  Anonim . cevap verdi 2 yıl, 8 ay önce 1 Üye · 0 Cevap
 • 0 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.