Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

POLONYADAYIZ | Polonya’nın En İyi Eğitim ve Kültür Platformu! Polonya Forum Yaşam Polonya’ya gelmeden önce bilinmesi gerekenler

 • Polonya’ya gelmeden önce bilinmesi gerekenler

  Posted by Anonim . on 14 Ocak 2020 saat 17:28

  Merhaba,

  Öncelikle daha önceki sorularıma verdiğiniz bilgilendirici cevaplardan dolayı çok teşekkür ederim (:

  Polonya vizesi için geçtiğimiz günlerde başvurdum ve sonucun açıklanmasını bekliyorum. Bir-iki haftaya belli olacağını takip etmem gerektiğini söylediler. Bekliyoruz bakalım (:

  Sorularıma gelince:

  1. Polonya’ya giderken yanımda euro mu yoksa zloty mi götürmem gerek? Ben burada bir miktar zloty alıp yola öyle çıkmam gerektiğini düşünüyordum. Zira kalacağım yurda kaydım ve girişim yapılırken belli bir miktar depozito ödemem gerek. Ve tabi ki su gibi hayati ihtiyaçlar söz konusu vs. vs.
  2. Polonya’da diz üstü bilgisayar, sd kart ya da taşınabilir harici bellek satın alsam diye düşünüyorum. Özellikle taşınabilir harici bellek için konuşuyorum. 1 terabaytlık mesela. Teknoloji orada da buradaki gibi mi acaba? Buradan daha pahalıysa almama gerek yok buradan alır giderim diye de düşünüyorum. Sonuç olarak tecrübelerinize muhtacım (: Bir de aldığımı var sayarsak dönüşte nasıl bir muameleye tabi tutulur? “Kaydettirmen gerek” deniyor.

  Şimdilik bu kadar. Şimdiden teşekkür ederim. Kolaylıklar diliyorum (:

  sevdayen cevap verdi 1 yıl, 3 ay önce 2 Üye · 1 Cevap
 • 1 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.