Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

POLONYADAYIZ | Polonya’nın En İyi Eğitim ve Kültür Platformu! Polonya Forum Eğitim Polonya’da Yüksek Lisans eğitimi hakkında sorular

 • Polonya’da Yüksek Lisans eğitimi hakkında sorular

  Posted by Anonim . on 14 Ocak 2020 saat 18:04

  Merhaba,

  Doğrusu sayfanızı bulduğuma çok sevindim. Son bir aydır Polonya’da yüksek lisans yapmayı istiyorum. Her zaman yurt dışı hayalim vardı ama Polonya’nın daha uygun olması etkili oldu. Üstelik tam da aradığım bölümü buldum orada. Adam Mickiewicz Üniversitesi Medya ve Siyasette Dil ve İletişim alanında yüksek lisans. Bu sene mezun olup 2017 – 2018 dönemi için başvuracağım. Şimdiye dek hep İngilizce sitelere bakmıştım ancak sizin siteniz çok daha açıklayıcı.

  Bir sürü sorum var, kusura bakmayın 🙁

  Buradaki eğitimim boyunca hep burslarla geçindim. Orada muhtemelen bir burs bulamayacağımı biliyorum. Dil bölümü tercih edince bu ihtimal iyice kayboluyor. Polonya’da İngilizce bilgimle çalışma ihtimalim nedir? Bunu İngilizce bir Polonya forumunda daha sordum ama iç açıcı bir cevap alamadım. Eğitim hayatıma, özellikle de ders programı tam istediğim gibi bir bölüm bulmuşken, devam etmeyi çok istiyorum.

  Bir de, GoPoland sitesine göre kalacak yerler aylık 80 ile 120 Euro arası ama ilanlara baktığımda 200 Euro’dan aşağı oda bulamadım. En uygun fiyatları nereden araştırabilirim?

  Narkolepsi hastasıyım ve düzenli ilaç kullanmam gerekiyor. Polonya’da satın alacağım sağlık sigortası Türkiye’deki gibi ilacın %80’ini de karşılar mı? Biraz pahalı bir ilaç. Tek sorun bu olacaksa bütçemden kısıp alabilirim ama yapılacak bir şeyler varsa da öğrenmeyi çok isterim.

  Son bir soru, son senem boyunca para biriktirip çalışarak hesabıma yatırım yapmayı planlıyorum. Vize alabilmek için hesabımda ne kadar olmalı? Ekstra kredi çekmem gerekir mi?

  Şimdiden çook teşekkürler. Tekrar kusura bakmayın.

  sevdayen cevap verdi 1 yıl, 3 ay önce 2 Üye · 1 Cevap
 • 1 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.