Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

 • Polonya’da uçak nehre düştü

  Posted by Ender Taş on 15 Haziran 2019 saat 17:29

  Polonya’nın Plock şehrinde Plock Air Picnic kapsamında düzenlenen uçuş gösterisi sırasında bir gösteri uçağı Vistula Nehri’ne düştü. 60 yaşındaki pilot olay yerinde hayatını kaybetti. Youtube kanalımıza abone olabilirsiniz.

  Yakovlev Yak-52 tipi gösteri uçağının 200 km hızla düşüşünden hemen sonra olay yerine helikopter, bot ve dalgıçlardan oluşan kurtarma ekibi gönderildi. Nehir suyunun bulanık olması ve debisinin de güçlü olmasından dolayı yaklaşık 2,5 saat süren arama ve kurtarma çalışmaları sonucunda, itfaiye ekipleri nehir kıyısından 20 metre kadar uzağa ve 6 metre kadar derine düşen uçağın enkazını nehirden çıkarabildi. Kazanın nedeninin kontol kaybı olduğu düşünülse de, kaza ile ilgili araştırma başlatıldı. Uçak pilotunun ise 60 yaşında bir Alman vatandaşı olduğu tespit edildi.

  ABD, Almanya, Çekya’nın da aralarında bulunduğu pek çok ülkeden havacının katıldığı ve 2 gün sürmesi planlanan pikniğe kaza dolayısıyla ara verildi.

  Tarihi uçakların yanı sıra modern uçakların da sergilendiği piknikte, 2011 yılında da akrobasi gösterisi esnasında kaza meydana gelmiş, Polonyalı pilot Marek Szufa hayatını kaybetmişti.

  Kaynak: Wiadomosci

  Ender Taş cevap verdi 2 yıl, 9 ay önce 1 Üye · 0 Cevap
 • 0 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.