Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

 • Polonya’da telefon kayıt işlemi

  Posted by Anonim . on 18 Ağustos 2019 saat 13:24

  Merhabalar,

  Ocak ayında 6 aylık hazırlık, sonrasında 3.5 yıl üniversite için Polonya’ya geleceğim. Laptop ve telefon olmadan yapabileceğimi düşünmüyorum. Şimdi birkaç sorum olacak.

  1. Pl tabanlı alışveriş sitelerini araştırdım ve özellikle laptopların neredeyse Türkiye’dekilerin yarı fiyatına olduğunu gördüm. Hatta Türkiye’de olmayan modellere de rastladım. Dolayısıyla laptopu Polonya’ya gitmeyi planlıyorum. Sorumuza gelelim. Ben oraya gittiğimde internet sitesinden ürünü sipariş edip direkt alabilir miyim? Herhangi bir izin gerekli mi bunun için? Aldığımı varsayarsak 4 yıl sonra Türkiye’ye getirirken herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım veya bir ücret ödemem gerekir mi laptopu Türkiye’ye sokmak için?
  2. Türkiye’de kullandığım telefonu Polonya’ya gittiğimde kayıt ettirmem (IMEI) gerekiyor mu? Gerekiyorsa ücreti ne kadar?
  3. Türkiye’de yurt dışından alınmış, kayıt ettirilmiş yani ”kayıtlı” bir telefon alsam, Polonya’da bir sıkıntı yaşar mıyım?

  Bu arada hazırlık için Varşova’ya, üniversite için ise Wroclaw’a gideceğim. Umarım benim için iyi bir gelecek olur. Cevabınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

  sevdayen cevap verdi 1 yıl, 3 ay önce 2 Üye · 1 Cevap
 • 1 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.