Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

 • Polonya vizesi için askerlik durum belgesi

  Posted by Anonim . on 19 Ekim 2020 saat 10:04

  Merhaba sevgili yetkililer,

  Çalışma vizesi için gerekli evrakların hepsini hazırladım ama istenilen evraklar arasında “askerlik durum belgesi” de var. Ben üniversite okudum Türkiye’de ve otomatikman tecil edilmişti. En son e-devlete baktığımda Mart’tan beridir yoklama kaçağı olarak gözüküyorum.

  Konsolosluğa askerlik ile ilgili bir belge vermek zorunda olduğumu düşünüyorum, bu yüzden Pazartesi günü aile hekimliğinden muayene olup askerlik başvurusunda bulunmayı planlıyorum. Askerlik şubesine sordum muayene olursanız Şubat’ta askerliğe alınırsınız dediler, yani Askerlik Şubat’a kadar ertelenir.

  Askerlik şubesinden veya e-devletten bu belgeyi alırsam ve bunun yanında bir dilekçe yazıp, dilekçede: “Yukarıdaki açıklamayı yazıp ardından; Polonya çalışma vizemi alırsam eğer Polonya’ya gittikten sonra işe başladığımla ilgili belge alırsam, Türkiye konsolosluğuna gidip askerliğimi tecil ettirebilirim” tarzında bir dilekçe yazarsam bu sorunu halletmiş olabilir miyim?

  Yani bu askerlikle ilgili durum, aldığım çalışma iznime rağmen vizemin red ile sonuçlanmasına yol açar mı?

  Şimdiden teşekkürler.

  Anonim . cevap verdi 2 yıl, 9 ay önce 1 Üye · 0 Cevap
 • 0 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.