Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

 • Polonya Erasmus vizesi hakkında sorular

  Posted by Anonim . on 29 Aralık 2019 saat 14:11

  Merhabalar,

  Polonya hakkında özellikle güncel durumu hakkında öğrendiklerimin tamamını sizden öğrendim. Çok iyi bir iş yapıyorsunuz. Emeğinize sağlık.

  Benim vize başvurusu ile ilgili bir sorum olacaktı. Erasmus+ öğrencisiyim ve tek kalan vize başvurusu. Gerekli evrak kısmında şu ibareler var: (Aynen aldım)

  (b) Başvuru sahibi öğrenci ise: Orjinal ve güncel öğrenci Belgesi ve seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağını gösteren noter onaylı taahhütname ve karşılayacak kişinin son 3 aylık banka hesapları sunulmalıdır. Son 3 aylık maaş bordrosu, sgk hizmet dökümü ya da kişi işyeri sahibi ise, vergi levhası ve banka hesabı da eklenmelidir.

  (2) Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler: Son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü (bankadan kaşeli ve ıslak imzalı) ya da orjinal ve güncel banka hesap cüzdanı Düzenli geliri gösterir belgeler: Son üç ayın maaş bordroları (ya da benzeri). İmzalı ve kaşeli

  Daha genel manada soracak olursam eğer, benim oraya yanımda toplam kaç belgeyle gitmem gerek? Aşağıda birkaç sorum daha var. Sizi sıkmamak adına hepsini numaralı şekilde sıralıyorum:

  1. Ben pasaportumu çipli olarak Şubat ayında ve 1 yıllık almıştım. Şimdi o pasaportun süresini uzatmam gerek ama artık “uzatma” diye bir şey olmadığını, yeniden pasaport için başvuru yapmam gerektiğini öğrendim. Bu durumda cüzdan ve hesap ücretlerini yeniden mi bankaya yatırmam gerekecek? Yani her şeye sıfırdan başlayıp eski pasaportu bir kez bile kullanamadan çöpe mi atmam gerekecek? 290 lira civarı bir para yatırdım ben bu pasaport için. Bir de bunun için aynı meblağı mı ödemem gerektiğini söylemeye çalışıyor bu emniyet?
  2. Seyahat sigortası meselesi de zihnimi kurcalıyor. Her sigorta şirketi farklı fiyat veriyor. Önerebileceğiniz güvenilir bir şirket var mı?
  3. Vizeye uçak biletini ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösteren belge olmadan başvuramaz mıyım? Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Anonim . cevap verdi 2 yıl, 8 ay önce 1 Üye · 0 Cevap
 • 0 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.