Polonya Forum

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

Tagged: , ,

 • Kayıp Nazi Treni Hakkındaki Gelişmeler

  Posted by Ender Taş on 15 Eylül 2015 saat 17:35

  Tüm Dünya, Polonya’daki kayıp Nazi altınları ile dolu olduğu düşünülen treni konuşmaya devam ediyor. Kayıp Nazi treni, Polonya‘nın Wroclaw şehri yakınlarındaki Wałbrzych şehrinde bulunan Wide of Ksiaz şatosunun hemen yanında gömülü olduğu belirlenmişti. Kayıp Nazi Altınları hakkında hazırladığım haberin ardından gerçekleşen gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyorum…

  Kayıp Nazi treni hakkında her geçen gün yeni gelişmeler haber sitelerinde yayımlanmaya devam ediyor. Elimden geldiği kadarıyla gelişmeleri site içerisinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

  Kayıp Nazi Treni

  kayıp nazi treniDünya’nın en acı olaylarından bir tanesi olan 2. Dünya Savaşından belki de en çok yara alan ülke Polonya‘dır. Nazi Almanya’sı, eşi benzeri görülmemiş katliamlarının büyük bir bölümünü, arkasında derin izler bırakacak şekilde Polonya‘da gerçekleştirdi…

  2. Dünya Savaşının ardından birçok şehir efsanesi kulaktan kulağa yayılmaya başladı. Bu efsanelerden birisi de Altın dolu Nazi trenleri. Ancak kayıp Nazi treni efsane olmaktan çıktı ve %99 ihtimalle bizzat Polonya Kültür Bakanı Yardımcısı Piotr Zuchowski tarafından doğrulandı.

  Kayıp Nazi treni hakkındaki bilgiler çok ilginç. Naziler tarafından 2. Dünya Savaşının son yıllarında inşa edildiği bilinen tünel sisteminde gizlenen treni, ölüm döşeğinde son nefesini vermek üzere olan bir Polonyalının, ölümünün hemen öncesinde çizdiği kroki ile gömülü trenin tam yerini yetkililere bildirdiği biliniyor.

  kayıp nazi altınlarıPolonya hükumeti tarafından yapılan ayrıntılı yeraltı tarama verileri sayesinde de kayıp Nazi treninin tam yeri tespit edildi. Elde edilen verilere göre tren, 100 ila 150 metre arası bir uzunluğunda ve zırhla kaplı bir vaziyette. Ayrıca trenin içinin ve etrafının bubi tuzaklarıyla çevrelenmiş olması ve trende yanıcı-patlayıcı ve zehirli maddelerinde bulunma ihtimali nedeniyle, kazı işlemlerinin bomba imha uzmanlarınca yapılmasına karar verildi.

  Kayıp Nazi treni nedeniyle bölgeye tam anlamıyla Turist akını yaşanıyor dersek yanlış olmaz. Turist akınının yanı sıra başka hazine avcıları tarafından da istila edilmeye başlanan bölgeye, güvenlik tedbirleri nedeniyle Polonya hükumeti tarafından çok sayıda asker de sevk edilmiş durumda.

  Kayıp Nazi Treni Kavgası

  kayıp nazi treniKayıp Nazi treninde, 24 vagonunun içerisinde tıka basa 300 ton Altın bulunduğu düşünülürken, bir yandan da Almanya basınının iddiasına göre trenin içerisinde St. Petersburg’daki Catherine Sarayından sökülen, duvarları Kehribarla bezenmiş olan Amber Odası da bulunuyor.

  Ayrıca bu Kehribarlar için paha biçilemez tabiri kullanılıyor. Almanya, Rusya ve bazı Yahudi topluluklarının da yakından takip ettiği kayıp Nazi treni için küçük kavgaların başladığı iddiaları da basında yerini alıyor.

  2. Dünya Savaşı’nın kaybedileceğini anlayan Naziler, Yahudilerden topladıkları hazineleri ve Nazi devletiyle ilgili gizli belgelerin bir kısmını yok etmiş, bir kısmını ise gizli yerlere saklamıştı. Bu hazine ve belgelerden bazıları Alp dağlarındaki tünellere gömülürken bir kısmı da kaçak Nazilerce Arjantin’e kaçırılmıştı.

  Polonya Kültür Bakanı Yardımcısı Piotr Zuchowski tarafından yapılan açıklamada, kayıp Nazi treni içerisinde bulunan varlıkların, Polonya hazinesi içerisine aktarılacağı yönünde. Ancak Rusya basınına göre ise, 2. Dünya Savaşı sırasında Sovyetlerden çalınan değerli eşyaların karşılığı olarak kayıp Nazi altınlarından pay istemesinin muhtemel olduğu yönünde. Bir diğer taraftan ise bulunan Nazi altınlarının, 2. Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından kıyıma uğrayan Yahudilerden çalındığını ve bulunacak altınlarda pay alması gerektiğini savundu…

  Kayıp Nazi treni ile ilgili son bir iddia ile haberimizi kapatabiliriz. Bazı tarihçilere göre, 2. Dünya Savaşı sırasında Naziler, yeraltında kilometrelerce uzanan tüneller inşa ettiler ve şimdiye kadar bunların sadece yüzde 10’unun ortaya çıkarılabildi. Henüz kesin bir bilgi olmasa da, ilerleyen zamanlarda başka kayıp trenlerin de bulunmasının muhtemel olduğu belirtiliyor.

  Ender Taş cevap verdi 5 ay, 2 hafta önce 1 Üye · 0 Cevap
 • 0 Cevap

Sorry, there were no replies found.

Cevap vermek için giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.