Anonim
  • 0

Varşova Üniversitesi yüksek lisans eğitimi hakkında

  • 0

Merhaba,

Ben Sakarya üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünden şuan mezun olma şartlarını sağlayan birisiyim. Ancak %70 başarı ortalamasını sağlayamadan mezun olmak istediğim için yaz okulu başvurusunda bulundum. Şuan genel ortalamam: 2,7 ve ihtiyaç duyduğum ortalama ise 2,82. Eylül sonuna doğru diplomamı alacağım.

İngilizce yeterliliği konusunda sıkıntılarım var. Varşova üniversitesi’nde kendi alanımda yüksek lisans yapmak istiyorum. Bununla ilgili size bir kaç sorum olacak. Cevaplarsanız sevinirim:

  1. Başvuru için bir sıkıntım yoksa başvuruyu ne zaman yapmalıyım ?
  2. İlk etapta oraya gelirken ne kadar maliyetim olur? Başvuru sürecinden itibaren Polonya’ya ayak basana kadar (okul harçları dahil) ne kadar miktara ihtiyaç duyacağım?
  3. Polonya’dayken çalışmam kendi paramı kazanmam gerekiyor. Herhangi bir iş bulabilir miyim? İlk dönemlerim İngilizce kursu olacağından çalışmak benim için kolay olacaktır. Ayrıca kerestecilik sektöründe usta sayılırım kendi kereste atölyem var. Ama yoksa bulaşıkta yıkarım, yani iş ayırt etmem. 🙂
  4. Varşova Üniversitesi’nde yüksek lisans hakkında hiç bilginiz var mı (politika alanında)?

Teşekkür ederim.. İyi akşamlar…

Related Questions

1 Answer

Üzgünüz, bu cevapları görme izniniz yok. Lütfen giriş yapınız ya da kayıt olunuz.

You must login to can add an answer.