Yeni Üye

Polonya’da vize uzatıp EVS yapılabilir mi?

  • 0

Merhabalar,

Forumu okudum ama kafam çok karıştı ve yorumların cevabı bir şekilde benim ihtiyacımı karşılamadı sorularım şu şekilde:

Erasmustan dolayı D tipi vizem var ve Haziran sonu bitiyor. Aynı zamanda yeşil pasaportum var.

  1. Vize bittikten sonra yeşil pasaporta bağlı olarak 90 gün daha EU (Avrupa Birliği) sınırları içerisinde kalabilir miyim?
  2. Vizemi uzatmak için Varşova’daki büyük elçiliğe belgeleri götürüp oturum kartı için randevu mu almam gerekiyor? Öğrenciler de oturum kartına ücret ödüyor mu?
  3. Oturum kartıyla uğraşmadan vizemi uzatabilir miyim?
  4. Duruma göre Türkiye’deki okulumu dondurup uzun dönem kalma durumum var. Bu durumda Erasmus’tan sonra katılacağım ve tüm masraflarımı karşılayacak olan projeden kabul alıp mı başvuru yapmam gerekiyor?
  5. Almanya’dan Schengen için başvuru yaparsak vize cevabını bekleme sürecinde Almanya’ya geçiş yapılabiliyor mu, yoksa Polonya dışına çıkamama durumu hala geçerli mi?
  6. Kalış süresini uzattığımızda sağlık sigortasını da mı uzatmak gerekiyor ve buraya gelirken yapmış olduğumuz gibi ailemizden birinin veya kendimizin banka hesabını göstermemiz gerekiyor mu? (Aynı zamanda katılacağım proje konaklama, yeme içme ve günlük harçlık da veriyor bunu da gösterebilir miyiz banka hesabı  yerine?)

Tüm  yorumları, cevapları ve linkleri inceledim, ama anlamadığım yerler oldu. Sorularımı cevaplarsanız çok çok sevinirim.

Benzer Sorular

Üzgünüz, bu cevapları görme izniniz yok. Lütfen giriş yapınız ya da kayıt olunuz.

You must login to can add an answer.