Kaydol

Soru sormak, insanların sorularına cevap vermek ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için foruma kayıt olun.

Giriş Yap

Soru sormak, insanların sorularına cevap vermek ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için foruma giriş yapın.

Forgot Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Sorry, you do not have a permission to ask a question, Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Bilgi, paylaştıkça çoğalır!

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

Anonim
  • 0

Polonya’da üniversite eğitimi hakkında sorularım var

  • 0

Merhabalar,

Önceden beri sitenizi takip ediyorum ve ben de Polonya’da okumaya karar verdim. Tabi, birtakım sorularım ve endişelerim var. Bunları size sorup, açıklayıcı cevaplar almayı ümit ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

  1. İlk olarak A2 seviyesi denilebilecek bir İngilizce bilgisine sahip olup, günlük sürekli çalışıyorum. Orada hazırlık okumak istiyorum ve danışmanlık firması beni Lazarski üniversitesine yönlendiriyor. Orada 1 sene boyunca düzenli çalışma ve pratik ile sorunsuz geçer miyim?
  2. Hazırlığı atlattıktan sonra, denizcilik lisesi mezunuyum ve sanırım Polonya’da beni ilgilendiren sadece Maritime University bulunmaktadır. Kaptan olmak istiyorum. Bu şehir ve okul ile ilgili net cevaplar ve açıklayıcı bilgiler bulamıyorum. Yardımcı olur musunuz?
  3. Hazırlığı geçtikten sonra okula sorunsuz bir şekilde kayıt yapabiliyor muyuz? Çünkü hazırlık Varşova şehrinde olup denizcilik üniversitesi Szczecin şehrinde bulunuyor. Girerken sıkıntı yaşar mıyım?
  4. Sayısal zekam meslek lisesi mezunu olduğum için biraz kötüdür. Lisans eğitimime geçtiğimde normal bir çalışmayla 3 senelik Lisans eğitimini sınıfta kalmadan sorunsuz geçebilir miyim?
  5. Şehirlere göre aylık gelirler değişiyormuş sanırım. Ben ilk sene bir arkadaşımla Varşova’da yurtta kalıp, Szczecin şehrinde eve geçmeyi planlıyoruz. Aylık giderlerimiz ne olur? Bize rahat, çok sıkılmadan yetebilecek miktarı söyler misiniz? (Sigara kullanmıyoruz)
  6. Buradaki üniversitelere kıyasla Polonya üniversitelerinin zorluk seviyesi nedir?
  7. Danışmanlık ücretleri 2.000 Euro’dan fazla istiyorlar. Bu fiyatlar normal midir? Kişi başına fiyatlar mıdır ve bunlara mecbur muyuz?
  8. Orada oturum izni alma, vize işlemleri, öğrenci kartı gibi faaliyetlerden sorunsuz nasıl yararlanabilirim?

Related Questions

Üzgünüz, bu cevapları görme izniniz yok. Lütfen giriş yapınız ya da kayıt olunuz.