Anonim
  • 0

Polonya vize başvurusunda askerlik durumu

  • 0

Merhaba,

Vize görüşmesi sırasında askerlik yapıp yapmadığımı sordular. Üniversiteden sonra tecil ettirmiştim ve tecil süresi bittikten sonra herhangi bir işlem yapmadım. Biteli 5-6 ay oluyor. Geçen hafta yurtdışında yüksek lisans öğrencisi olduğuma dair apostilli noter onaylı belgeler elime ulaştı. Bu belgelerle İstanbul’dan askerlik ertelemesi yapabilir miyim? Tecil süresini geçirdiğim için bir sorun olur mu?

Vize için gerekli dökümanlar arasında gözükmüyordu ama yine de askerlik durum belgesi görmek istedi. Ben de erteleme işlemini yurtdışındaki konsolosluktan yapacağımı söyledim. Bana olumsuz yönde kafa salladı ama hiçbir şey söylemedi. Vize değerlendirmesine etkisi olur mu?

Ayrıca bu soruyu sormalarındaki amaç nedir? Eğer benim askerlik yapmamak için yüksek lisans yapacağımı düşünüyorlarsa bu kadar saçma bir şey olamaz. Türkiye’de çok çok daha ucuza bunu gerçekleştiren üniversiteler var. Hatta parayı verdikten sonra okula gitmenize derslere girmenize bile gerek yok. Bu durumda bu kadar masrafı ve zaman kaybını neden yapayım?

Related Questions

1 Answer

Üzgünüz, bu cevapları görme izniniz yok. Lütfen giriş yapınız ya da kayıt olunuz.

You must login to can add an answer.