Kaydol

Soru sormak, insanların sorularına cevap vermek ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için foruma kayıt olun.

Giriş Yap

Soru sormak, insanların sorularına cevap vermek ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için foruma giriş yapın.

Şifreyi Unut

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Maalesef, soru ekleme izniniz yok., Soru sormak için giriş yapmalısınız..

Bilgi, paylaştıkça çoğalır!

Polonya hakkında bilgi sahibi insanlar ile bilgi talep eden insanları bir araya getirmek, farklı bakış açılarına sahip insanların buluşmasını sağlayarak Polonya hakkında en doğru bilgi kaynağını sizlere sunmak istiyoruz...

Anonim
  • 0

Oturum izni bitiş tarihinden sonra Polonya’dan çıkabilir miyim?

  • 0

Merhabalar,

Ülkeden çıkış tarihi oturum izninin bittiği gün müdür en son? yada geçerlilik tarihinden sonra belirli bir zaman var mıdır?

Şöyle midir yani; mesela oturum izni 1 hazirana kadar verildi. En geç 1 haziranda mı çıkış yapmam gerekir? yada 10 haziranda çıkış yapmanın ne sakıncası olur?

Bilginiz varsa sevinirim. Teşekkürler.

Paylaş

1 Yanıt

  1. Merhabalar,

    Oturum izni süresi bitmek üzereyken, eğer Polonya’da kalmaya devam edecekseniz yenileme işlemi yapmanız gerekiyor. Eğer yenilemez iseniz Polonyayı terk etmek durumundasınız. Aynı zamanda Oturum izni süreniz bittikten sonra, yeni oturum izni için başvurunuzu yaptıysanız eğer Polonya dışına çıkmamalısınız. Daha doğrusu çıkabilirsiniz; ancak Polonya’ya geri dönebilmek için Türkiye’den tekrar vize almak zorunda kalırsınız 🙂

    Eğer Oturum izniniz 1 Hazirana kadarsa ve siz de 10 Haziranda Polonya’dan çıkış yaparsanız eğer, yasal olmayan (illegal) bir şekilde Polonya’da kaldığınız için yasal olarak suçlu konumuna düşersiniz. Dolayısıyla çıkış yaparken sizi deport edeceklerdir.

    • 0

Üzgünüz, bu soruyu cevaplama izniniz yok.