Dünyanın En Pahalı Pasaportu

Sigorta firması William Russell'ın verilerine göre, Avusturalya'da pasaport maliyeti 230 dolar olarak açıklandı. Dünyanın en pahalı pasaportları listesinde Meksika 170 dolarla 2. sırada yer alırken, Avrupa ülkesi İsviçre ise 140 dolarla Meksika'yı takip ediyor.
Dünyanın En Pahalı Pasaportu
Konu Başlıkları

Yurtdışına çıkmadan önce yaptığımız ilk şey, ucuz bilet bulma arayışı ve eğer ihtiyaç varsa pasaport çıkartma çabasıdır. Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki, dünyanın en pahalı pasaportları arasında maalesef Türk pasaportu ilk 10 sıra içerisinde yere alıyor.

Sigorta firması William Russell‘ın verilerine göre, Avusturalya’da pasaport maliyeti 230 dolar olarak açıklandı. Dünyanın en pahalı pasaportları listesinde Meksika 170 dolarla 2. sırada yer alırken, Avrupa ülkesi İsviçre ise 140 dolarla Meksika’yı takip ediyor. Ayrıca Harçsız Öğrenci Pasaportu başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Dünyanın En Pahalı Pasaportları

Vatikan sınırları olmayan bir ülke olmasına rağmen pasaporta sahip. 1 numaralı pasaport her zaman Papa’ya ait.

İngiltere Kraliçesi’nin Britanya pasaportu yok. Çünkü pasaportlar zaten İngiltere Kraliçesi’nin adına geliyor. Örneğin İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 2008’de Türkiye’ye geldiğinde ülkeye pasaportsuz giriş yapmıştı. İngiltere Kraliçesi, dünyada pasaportsuz seyahat edebilen tek kişi.

Yorumlar

Polonya’da sınavsız üniversite eğitimi almak ister misiniz? İletişim formunu doldurun, 30 dakikalık ücretsiz telefon görüşmesiyle size 10 yıllık tecrübemizi ücretsiz aktaralım ve tüm sorularınızı cevaplayalım.
Polonya Eğitim Bursu

Eğitime katkı sunmayı amaç edinmiş bir platformuz ve üniversite başvurularınızı tamamen ücretsiz yaparken, aynı zamanda eğitim bursu imkanı da. sunuyoruz...

Burs Başvurusu Yapın
Polonya Üniversiteleri Listesi

13,000'den fazla hazırlık, lisans, yüksek lisans, doktora programını bir arada görebilirsiniz...

Üniversite Arayın

En Son Makaleler

İlginizi Çekebilir

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.