DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ADAMI POLONYALI DESEM?

Ana SayfaPolonya'da YaşamDÜNYANIN EN GÜÇLÜ ADAMI POLONYALI DESEM?

Polonya halkının gurur kaynağı olan Mariusz Pudzianowski ismini duyanlarınız olmuştur. Duymayanlar için belirtmekte fayda var; kendisi  dünyanın en güçlü adamı  (WSM) ünvanını tam  5 kez  elde etmiş, Polonya‘nın adından en çok söz ettiren başarılı sporcusudur.

Polonya halkını tanımaya başladıkça, spora ne kadar düşkün olduklarının da farkına varmanız kaçınılmaz. Özellikle dövüş ve kış sporları konusunda Polonya, ciddi başarılar elde eden bir ülke. Polonya halkının, sporun yanında kültür-sanat konularına da ayrıca önem verdiğini de belirtmem gerek.

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

İngiltere'deki okuluna Polonya'dan gidipİNGİLTERE’DEKİ OKULUNA POLONYA’DAN GİDİP GELEN ÖĞRENCİ!

Öğrenci milletinin ne kadar yaratıcı olduğunu bilmeyen yoktur. Hatta öyle yaratıcılardır ki, bazı şeyleri yoktan var edebilirler. Jonathan Davey isimli İngiliz öğrenci ise yaratıcılık çıtasını bir üst seviyeye taşımış. Polonya’nın Gdansk şehrine taşınan Davey, İngiltere’deki okuluna Polonya’dan gidip geliyor! Londra’daki Londra Üniversitesinde eğitim alan…

Dünyanın en güçlü adamı Mariusz Pudzianowski Kimdir?

7 Şubat 1977’de Polonya‘nın Biała Rawska şehrinde doğan Mariusz Pudzianowski, sporla 11 yaşında tanışmış ve bu güne kadar karate, box, fitness gibi çeşitli spor dallarıyla uğraştıktan sonra 1999 yılında dünyanın en güçlü adamı olmak için ilk girişimini yapmış.

Mariusz Pudzianowski, 2000-2001 yılları arasında saldırı suçundan 19 ay hapiste yattıktan sonra,  Yerel Mafya Patronu  gibi görünmek istemediğini ve hayatında köklü değişiklikler yapmak istediğini belirterek suç dünyasından kendini uzaklaştırdığını her fırsatta belirtiyor.

dünyanın en güçlü adamı kimdir
Mariusz Pudzianowski’nin Dünyanın en güçlü adamı (WSM) yarışmasındaki dereceleri

Özellikle centilmen sporcu kimliği ve saygılı karakteriyle Polonya halkının dilinden düşürmediği Mariusz Pudzianowski’nin kısa videosu umarım hoşunuza gitmiştir… Videoda da izleyeceğiniz gibi, dünyanın en güçlü adamı kolay yetişmiyor.


Umarım DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ADAMI POLONYALI DESEM? başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, bu yazıyı aşağıdaki sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak edebilirsiniz.

Ender Taş
Ender Taşhttps://www.polonyadayiz.com/
Polonya hakkında merak ettiği konularda yeterli bilgilere ulaşamayınca kendi sitesini açmaya karar veren ve elde ettiği bilgileri karşılık beklemeden insanlarla paylaşmayı amaç edinen bir gönüllüyüm :) Polonya’da Yaşam, Eğitim, Gezi, Lehçe ve İngilizce gibi konularda merak ettiğiniz tüm konuları benimle paylaşabilirsiniz. Sizler de kendi bilgi ve tecrübelerinizi de yazıya dökerek bu gönüllülük hareketine katkıda bulunalirsiniz. Ayrıca Polonya genelinde her türlü konuda danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Ender Taş - Mechanical Engineer & Production Manager (Master Degree)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.

Danışmanlık Hizmetleri

Ücretli ve Ücretsiz Danışmanlık

Burs Veriyoruz!

2.000 Euro Polonya Eğitim Bursu Veriyoruz!

Üniversite Arama Motoru

Polonya Üniversiteleri Bir Arada...

En Çok Okunanlar

harcsiz-ogrenci-pasaportu

Harçsız Öğrenci Pasaportu Hakkında Her Şey!

137
10 Şubat 2016 tarihli yeni pasaport harçları yasasına ile birlikte, artık hayatımıza öğrenci pasaportu diye bir terim de girmiş oldu... Bildiğiniz gibi 2016 yılında önce ehliyetlerde, daha...