DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ADAMI POLONYALI DESEM?

0
6482

Polonya halkının gurur kaynağı olan Mariusz Pudzianowski ismini duyanlarınız olmuştur. Duymayanlar için belirtmekte fayda var; kendisi  dünyanın en güçlü adamı  (WSM) ünvanını tam  5 kez  elde etmiş, Polonya‘nın adından en çok söz ettiren başarılı sporcusudur.

Polonya halkını tanımaya başladıkça, spora ne kadar düşkün olduklarının da farkına varmanız kaçınılmaz. Özellikle dövüş ve kış sporları konusunda Polonya, ciddi başarılar elde eden bir ülke. Polonya halkının, sporun yanında kültür-sanat konularına da ayrıca önem verdiğini de belirtmem gerek.

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

İngiltere'deki okuluna Polonya'dan gidipİNGİLTERE’DEKİ OKULUNA POLONYA’DAN GİDİP GELEN ÖĞRENCİ!

Öğrenci milletinin ne kadar yaratıcı olduğunu bilmeyen yoktur. Hatta öyle yaratıcılardır ki, bazı şeyleri yoktan var edebilirler. Jonathan Davey isimli İngiliz öğrenci ise yaratıcılık çıtasını bir üst seviyeye taşımış. Polonya’nın Gdansk şehrine taşınan Davey, İngiltere’deki okuluna Polonya’dan gidip geliyor! Londra’daki Londra Üniversitesinde eğitim alan…

Dünyanın en güçlü adamı Mariusz Pudzianowski Kimdir?

7 Şubat 1977’de Polonya‘nın Biała Rawska şehrinde doğan Mariusz Pudzianowski, sporla 11 yaşında tanışmış ve bu güne kadar karate, box, fitness gibi çeşitli spor dallarıyla uğraştıktan sonra 1999 yılında dünyanın en güçlü adamı olmak için ilk girişimini yapmış.

Mariusz Pudzianowski, 2000-2001 yılları arasında saldırı suçundan 19 ay hapiste yattıktan sonra,  Yerel Mafya Patronu  gibi görünmek istemediğini ve hayatında köklü değişiklikler yapmak istediğini belirterek suç dünyasından kendini uzaklaştırdığını her fırsatta belirtiyor.

dünyanın en güçlü adamı kimdir
Mariusz Pudzianowski’nin Dünyanın en güçlü adamı (WSM) yarışmasındaki dereceleri

Özellikle centilmen sporcu kimliği ve saygılı karakteriyle Polonya halkının dilinden düşürmediği Mariusz Pudzianowski’nin kısa videosu umarım hoşunuza gitmiştir… Videoda da izleyeceğiniz gibi, dünyanın en güçlü adamı kolay yetişmiyor.


Umarım DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ADAMI POLONYALI DESEM? başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, bu yazıyı aşağıdaki sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak edebilirsiniz.