Dünya’nın En Güçlü Adamı Polonyalı Desem?

Dünya’nın En Güçlü Adamı Polonyalı Desem?
Konu Başlıkları

Polonya halkının gurur kaynağı olan Mariusz Pudzianowski ismini duyanlarınız olmuştur. Duymayanlar için belirtmekte fayda var; kendisi dünyanın en güçlü (WSM) ünvanını tam 5 kez elde etmiş, Polonya‘nın adından en çok söz ettiren başarılı sporcusudur.

Polonya halkını tanımaya başladıkça, spora ne kadar düşkün olduklarının da farkına varmanız kaçınılmaz. Özellikle dövüş ve kış sporları konusunda Polonya, ciddi başarılar elde eden bir ülke. Polonya halkının, sporun yanında kültür-sanat konularına da ayrıca önem verdiğini de belirtmem gerek.

Dünyanın en güçlü adamı Mariusz Pudzianowski Kimdir?

Mariusz Pudzianowski

7 Şubat 1977’de Polonya‘nın Biała Rawska şehrinde doğan Mariusz Pudzianowski, sporla 11 yaşında tanışmış ve bu güne kadar karate, box, fitness gibi çeşitli spor dallarıyla uğraştıktan sonra 1999 yılında dünyanın en güçlü adamı olmak için ilk girişimini yapmış.

Mariusz Pudzianowski, 2000-2001 yılları arasında saldırı suçundan 19 ay hapiste yattıktan sonra, “yerel mafya patronu” gibi görünmek istemediğini ve hayatında köklü değişiklikler yapmak istediğini belirterek suç dünyasından kendini uzaklaştırdığını her fırsatta belirtiyor.

dünyanın en güçlü adamı kimdir
Mariusz Pudzianowski’nin Dünyanın en güçlü adamı (WSM) yarışmasındaki dereceleri

Özellikle centilmen sporcu kimliği ve saygılı karakteriyle Polonya halkının dilinden düşürmediği Mariusz Pudzianowski’nin kısa videosu umarım hoşunuza gitmiştir. Videoda da izleyeceğiniz gibi, dünyanın en güçlü adamı kolay yetişmiyor.

Yorumlar

Polonya’da sınavsız üniversite eğitimi almak ister misiniz? İletişim formunu doldurun, 30 dakikalık ücretsiz telefon görüşmesiyle size 10 yıllık tecrübemizi ücretsiz aktaralım ve tüm sorularınızı cevaplayalım.
Polonya Eğitim Bursu

Eğitime katkı sunmayı amaç edinmiş bir platformuz ve üniversite başvurularınızı tamamen ücretsiz yaparken, aynı zamanda eğitim bursu imkanı da. sunuyoruz...

Burs Başvurusu Yapın
Polonya Üniversiteleri Listesi

13,000'den fazla hazırlık, lisans, yüksek lisans, doktora programını bir arada görebilirsiniz...

Üniversite Arayın

En Son Makaleler

İlginizi Çekebilir

Websitemizde en iyi deneyimi yaşamanız için “çerezler (cookies)” kullanılmaktadır.