Polonya Erasmus vizesi ile başka ülkeye giriş mümkün mü?

En iyi Cevap
1
0

Merhabalar,

Polonya D Tipi Vize İşlemleri Hakkında Her Şey başlıklı yazımda da belirttiğim gibi, ilk olarak “Almanya”ya giriş yapacaksanız eğer, vize başvurunuz sırasında “İlk Giriş Yapılacak Ülke” bölümüne “Almanya” yazmalısınız. Erasmus öğrencisi olduğunuz ve elinizde de Polonya’daki okulun kabul belgesi olacağı için, Almanya’da sorun yaşamazsınız.

Ancak, Almanya’ya giriş yaptığınız zaman “Neden Buradasın?” şeklinde bir soru gelebilir. Siz de Polonya’da eğitimime başlamadan önce birkaç hafta gezmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Büyük ihtimalle sizi bekletirler, ama sonrasında izin vereceklerdir. Ancak ters bir memura denk gelirseniz büyük bir problem sizi bekliyor olabilir. Dolayısıyla risk almak size kalıyor.

Polonya vizesini 2-3 hafta erken bir tarihe alabilmek ise çok mümkün değil maalesef. Yani, Polonya konsolosluğu, size verecekleri vize tarihini okulunuzun başlama tarihine göre düzenler. Dolayısıyla okulunuzun başlama tarihinden en fazla 2-3 gün öncesinde vize alabilirsiniz. Yine de vize başvurunuzu yaparken kısa bir dilekçe yazabilir ve Almanya’da kısa süre gezmek amacıyla vizenizin erken bir tarihe düzenlenmesini rica edebilirsiniz. Eğer olumlu görürlerse size daha erken bir tarihe vize verebilirler.

Aynı zamanda uçak biletinizin tarihini de, Almanya’da olmak istediğiniz güne göre almanızda fayda var. Başvurunuz aynı zamanda uçak bileti tarihiniz de dikkate alınarak düzenlenir 🙂


Bizi sosyal ağlarda da takip etmeyi ihmal etmeyin 🙂

Facebook  // Twitter  //  Google+  //  Instagram  //  Pinterest

  • Bu yorum için yapabilirsin
Gösteriliyor. 1
Senin Cevabın
Misafir olarak soru sormak isterseniz, aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da yapabilirsiniz.
İsim*
E-mail*
Website