POLONYA DANIŞMANLIK ŞİRKETLERİ

2
1179

Polonya’da Eğitim almak istiyorsunuz; ancak ne yapmanız gerektiğini ya da nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Bu çok doğal, öğrenmek zaman alır ve biz bir şeyleri öğrenirken bir şeyler kaybederiz. Zaman, para… vs. Ancak bu yazımda bahsetmek istediğim konu Polonya danışmanlık şirketleri‘nin tabiri caiz ise düzenbazlığı. Tabi ki genelleme yapmadan ve umarım kimseleri kırmadan anlatmak istediklerimi aktarabilirim.

Eminim hepimizin yaşadığı süreçtir; yurtdışında eğitim almak istiyorum, İnternet üzerinden araştırma yapmaya başlıyorum ve karşıma onlarca Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketi çıkıyor ve her biri sağ olsunlar çok sıcak kanlılar 🙂 Ee tabi az para almıyorlar! Şaka bir yana ben ve tanıdığım birkaç arkadaşım eğitim almak için herhangi bir danışmanlık şirketi kıllanmadan Polonya‘ya geldik. Diğer yazılarımda da belirttiğim başvuru süreçlerini özenle takip ederseniz, bunun hiç de zor olmayan bir süreç olduğunu göreceksiniz.

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

wroclaw teknik üniversitesiWROCLAW TEKNİK ÜNİVERSİTESİ GİRİŞ ŞARTLARI

Daha önce sizlerle paylaşmış olduğum Wroclaw teknik üniversitesi bölümleri hakkındaki yazımdan sonra, bir diğer merak edilen konu olan Wroclaw Teknik Üniversitesi Giriş Şartları hakkında sizlere detaylı bilgi vermek istiyorum. Wroclaw Teknik Üniversitesi, Polonya’nın en iyi üniversiteleri arasında gerçekten de iyi bir yere sahip diyebilirim…

Öte yandan bir de Polonya danışmanlık şirketleri’ni kullanarak Polonya‘ya gelen arkadaşlarım var ve üzülerek söylemeliyim ki gördüğüm kadarıyla paralarını çöpe atmışlar. Gelin Polonya danışmanlık şirketleri’nin hizmetlerine beraber bakalım…

Polonya danışmanlık şirketleri

Polonya danışmanlık şirketleri’nin öncelikli görevi; size yurtdışında uygun bir okul bulmak, sizin üniversiteyle olan tüm yazışmalarınızı yapmak, sonrasında vize belgelerinizi düzenleyip, sizi Türkiye’den Polonya‘ya uğurlamaktır. Buraya kadarı işin Türkiye ayağını oluşturuyor. Bir de işin Polonya ayağı var ki gördüğüm kadarıyla öğrenci arkadaşların en çok korktuğu konu budur. Malum yurtdışına çıkıyorsunuz, bilmediğiniz kültürler, yollar, diller…vs.  Polonya danışmanlık şirketleri sizi hava alanından karşılar, sizi yurdunuza götürür, daha sonrasında sizlere birkaç merkezi yer gösterir ve Polonya’da yaşadığınız dönem boyunca, eğer ihtiyaç duyuyorsanız,  Oturum Kartı  almak konusunda yardımcı olur.

oturum kartıPOLONYA OTURUM KARTI | POLONYA OTURUM İZNİ

Çok önemli; ancak maalesef detaylı bilgi bulunamayan bir diğer önemli konu olan  Oturum Kartı | Oturum İzni  meselesini bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum. Belirtmem gerekir ki Oturum Kartı | Oturum İzni için Türkiye’de herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok,Polonya‘ya geldikten sonra bu işleme başlamanız gerekiyor… İşin Oturum Kartı | Oturum İzni kısmı…

 Off bir sürü iş…  dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Hayır arkadaşlar bunların hiç biri zor işler değil. Bunlar kesinlikle sadece laf kalabalığı. Yapmanız gerekenler apaçık ortada iken, neden bir danışmanlık şirketine ihtiyacınız olsun ki?

Polonyadayiz.Com‘un İLETİŞİM sayfasından bana gelen danışmanlık talepleri için ya da güvenilir Polonya danışmanlık şirketleri bulamıyorum! şeklindeki sorular için verdiğim tek bir cevap var;  Sizler Kendi Kendinize Kayıtlarınızı yapabilirsiniz. Yani Hiç Kimsenin Bir Danışmana İhtiyacı YOKTUR!

Demek istediğim, Polonya danışmanlık şirketleri’nden herhangi birine binlerce Euro kaptırmayın! Yaptıkları hizmet öyle dillere destan bir hizmet değil ve bunu iş işten geçmeden fark etmenizi sağlamak amacım. Polonya danışmanlık şirketleri’nden herhangi birini kullanarak gelen arkadaşlarıma bakıyorum ve şirket yetkililerin hakkında hiç de iyi şeyler konuşmuyorlar!..

polonya'nın en iyi üniversiteleriPOLONYA’NIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ 2015 SIRALAMASI

Polonya’nın en iyi üniversiteleri  sıralaması her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli araştırma kuruluşları tarafından yapıldı. Polonya’nın en iyi üniversiteleri 2015 sıralamasına yapılırken çok çeşitli faktörler göz önüne alınır. Bu faktörlerin neler olduğuna birazdan değineceğim. Polonyanın en iyi üniversiteleri hangileridir?Polonya’nın en iyi üniversitelerini belirleme kriterleri nelerdir?..

2014 yılının Ocak ayından bu yana, Polonya’da eğitim ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm konulara mümkün olduğunca hızlı bir şekilde değinmeye çalışıyorum. Bunu yapmamın tek sebebi de sizleri, Polonya danışmanlık şirketleri’ne muhtaç kalmamanızdır. Sizlerden gelen yoğun talepler sonucunda çok çok uygun fiyat karşılığı Polonyadayiz.Com olarak DANIŞMANLIK hizmeti de vermeye başladık. Ancak tekrar belirtmek isterim ki, diğer Polonya danışmanlık şirketleri gibi sizleri kayıt etmek için değil, tam tersi, tabiri caizse kayıt etmemek için uğraş veriyoruz 🙂 Biraz garip geldiğinin farkındayım; ancak size mümkün olduğunca açık bir şekilde tüm kayıt aşamaları hakkında bilgiler veriyoruz ve hala kendi kendinize kayıt olamadığınız zaman danışmanlık talebinizi kabul edip, tüm işlemlerinizi üstleniyoruz.

Polonyada eğitimPOLONYADA EĞİTİMDE LEHÇE Mİ İNGİLİZCE Mİ?

Polonya’da Eğitim dediğimizde karşımıza çıkan önemli konuların başında yabancı dil bilgisi ve seçecek olduğunuz  eğitim dili geliyor. Polonya’da Eğitim almak isteyenlerin öncelikle karar vermesi gereken bir konu var; Polonya’da Eğitimde Lehçe mi İngilizce mi? Eminim biraz araştırma yaparsanız ufakta olsa Polonya’da Eğitim için az çok hangi…

Tekrar belirtmek gerek, amacım kesinlikle Polonya danışmanlık şirketleri’ni kötülemek değil arkadaşlar, yanlış anlaşılmak istemem. Tek amacım paranızı harcamanıza gerek olmadığını ve bütün işlemleri kendi kendinize de yapabileceğinizi gösterebilmek. Bu siteyi kurmamdaki esas amacım da tam da bu idi ve umarım Polonya hakkında ne var ne yoksa sizlere doğru biçimde aktarabilirim. Yazılarımı takip etmeniz ve yorumlarınızı eksik etmemeniz, benim en büyük motivasyon kaynağı olacağına emin olabilirsiniz. Başka bir yazıda başınızı ağrıtmak dileğiyle…


Umarım POLONYA DANIŞMANLIK ŞİRKETLERİ başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Bu yazıdan arkadaşlarınızı da haberdar etmek için aşağıdaki sosyal paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz. Polonya hakkında yayımlanan içeriklerden öncelikli olarak haberdar olmak için ABONE OL bölümüne e-posta adresinizi girmeniz yeterli.

Yazıları Beğendiyseniz Abone Olmak İster Misiniz?

Polonya hakkında özenle hazırladığım yazıları beğeniyorsanız eğer, 2000+ abone arasına katılabilir ve yeni yazılardan öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz!

  • osman

    Slm ben 8 yıldır Polonya’da yım 2 yıl önce 5 yıl lık karta pobytu yu aldım NE ZAMAN VATANDAŞ OLCAM VEYA NAPMALIYIM

    • Merhabalar, 5 yıllık karty pobytu’yu hangi durumda aldınız? Yani öğrenci olarak mı, çalışan olarak mı, evlilikten dolayı mı?..vs