POLONYA DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Gerçek Bir Danışmana Mı İhtiyacınız Var?

Polonya Danışmanlık Hizmetleri Konusunda İhtiyaç Duyduğunuz Her Türlü Hizmet İçin Bize Ücretsiz Danışabilirsiniz

POLONYA’DAYIZ NEDİR, NE YAPAR?

Polonya’nın En İyi Eğitim ve Kültür Platformu

Polonyadayiz.Com, 3 Ocak 2014 tarihinde Polonya’da eğitim almak isteyenlere yönelik bilgi içerikli ve tamamen tecrübeye dayanan paylaşımlarla yayın hayatına başladı. Her geçen gün artan ziyaretçi sayısı ile Polonya’nın yaşam koşulları, eğitim sistemi, görülmesi gereken güzellikleri, Lehçe ve İngilizce gibi çeşitli konularda güncel yayınlar yapan Polonyadayiz.Com, Polonya hakkında bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerine detaylı ve doğru bilgi sunması nedeniyle Polonya’nın en iyi eğitim ve kültür platformu olmayı başarmıştır. Yayın hayatına başladığı günden bu güne kadar, her zaman kaliteli içerik üretmeyi amaç edinmiş olan Polonyadayiz.Com, Polonya hakkında sahip olduğu tüm tecrübesini, hiçbir karşılık beklemeden ziyaretçileri ile paylaşmaktan da büyük bir onur duymaktadır. Aynı zamanda Polonyadayiz.Com, yazdığı güven veren kaliteli içeriklerle birçok kişi ve kurum için referans kaynağı olmayı hak etmiş bir platformdur.

PEK YAKINDA…Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz; ancak şu an için kayıt alamıyoruz. En yakın zamanda resmi işlemlerimizin tamamlanmasının ardından kayıtlarımız başlayacaktır! Resmi evraklarımız tamamlanana kadar, Polonya’da eğitim hakkında merak ettiğiniz konuları aşağıdan inceleyebilirsiniz… Polonya danışmanlık konusunda bilgi alabileceğiniz en doğru adrestesiniz.

polonya danışmanlık

Polonya’da Eğitim Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey!

Polonya’da yaşamaya ya da eğitim almaya karar vermiş siz ziyaretçilerimiz için, Polonya’da yaşam ve eğitim hakkında merak ettiğiniz/edebileceğiniz hemen hemen her konuda bilgi vermeyi her zaman öncelikli görevimiz olarak benimsedik. Yaklaşık 2 yıldır sizlerle Polonya hakkında tecrübelerimizi paylaşıyoruz ve paylaşmaya da devam edeceğiz. Polonyadayiz.com‘un yayına başladığı günden bu güne kadar sizlerden gelen yoğun ilgi için de ayrıca teşekkür ederiz.

Danışmanlık şirketi olmadığımız için, bu güne kadar sizlerden gelen birçok  eğitim danışmanlığı  talebini her zaman geri çevirmek zorunda kaldık; ancak  güvenilir danışman şirketi bulamıyorum, sizler yardımcı olur musunuz?  gibi bazı ısrarcı talepleri de cevapsız bırakamadık. Her zaman söylediğimiz gibi tekrar belirtmekte yarar var:  Kimsenin bir danışmana ihtiyacı YOKTUR. Sizler kendi kendinize kayıt ve diğer işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bu işlemleri kolaylıkla halledebilmeniz için de, mümkün olduğunca detaylı yazılar paylaşıyoruz. Ancak yine de işi bilen birilerine yaptırmak istemenizi de anlıyoruz. Bu yüzden Polonyadayiz.com olarak sizlerden gelen eğitim danışmanlığı taleplerini değerlendirmeye karar verdik. Eğitim danışmanlığı taleplerinizi  İLETİŞİM sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.

Neden Polonya’da Eğitim Almalıyım?

Avrupa’nın en hızlı büyüyen ülkelerinin başında gelen Polonya, özellikle de eğitim kalitesi ve dünya çapında tanınmış başarılı üniversitelere sahip olması nedeniyle, Dünya’da önemli bir konuma sahiptir. Polonya’da eğitim almanın avantajlarını kısaca sıralamak gerekir ise;

 • Yüksek eğitim standartlarında üniversitelere sahip olması,
 • Uygun eğitim ve yaşam giderleri,
 • Türkiye’de 4 yıl olan lisans eğitimi, Polonya’da bölümlerin büyük çoğunluğu için 3 yıldır. Dolayısıyla çalışma hayatınıza 1 yıl erken başlayabilirsiniz.
 • Polonya üniversitelerinin YÖK DENKLİĞİ vardır. Ayrıca YÖK DENKLİĞİ NEDİR NE DEĞİLDİR? başlıklı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.
 • Lisans eğitiminizin ardından Yüksek Lisans yapmak isterseniz, hiçbir sınava girmek zorunda kalmadan, 1,5 ya da 2 yıl olan Yüksek Lisans eğitiminize hemen başlayabilirsiniz.
 • Tüm Avrupa Birliği ülkelerince tanınan diplomaya sahip olmanız,
 • Dünya’nın çeşitli yerlerinden farklı kültürlere sahip insanları tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz,
 • Polonya’da alacağınız eğitimin toplam maliyeti, Türkiye’deki herhangi bir Vakıf üniversitesinde alacağınız eğitimin toplam maliyetine kıyasla çok daha uygundur.
 • Polonya’da İngilizce ya da Lehçe dilinde eğitim alabilirsiniz. Eğer dil yeterliliğiniz yok ise, 1 yıllık hazırlık kursunun ardından eğitiminize başlayabilirsiniz.
 • Polonya’da eğitim almak için sadece Lise diplomasına sahip olmanız yeterlidir.
 • Eğitiminizi İngilizce dilinde alsanız dahi, Dünya üzerinde yaklaşık 45 Milyon insan tarafından konuşulan Lehçe’yi yerinde öğrenme fırsatınız olacaktır.
 • Polonya’da Lisans ya da Yüksek Lisans mezunu her yabancı, mezuniyet sonrası 1 yıl yasal çalışma ve oturma iznine sahip olur.
 • Sahip olduğu konumu dolayısıyla, diğer Avrupa Birliği ülkelerini keşfetme fırsatı elde edebilirsiniz.
 • Üniversite eğitiminiz sırasında yıllık 90 günlük, haftalık 20 saatlik yasal çalışma iznine sahip olacaksınız.

YÖK Yasasına Uygun Bir Şekilde Polonya’da Nasıl Eğitim Alabilirim?

YÖK‘ün yayımladığı en son “YÖK YASASI’na göre, yurtdışında üniversite eğitimi almak belli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilecek. YÖK Yasası hakkında detaylı bilgiye YURTDIŞINDA KOLAY YOLDAN DİPLOMA ALMAYA SON başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. Polonya’da üniversite eğitimi almak için lise diploması ve lise not dökümü (transkript) yeterli. Ayrıca Polonya’da Yüksek Lisans (Master) eğitimi almak için de sadece mezun olduğunuz / olacağınız üniversite diploması ile üniversite not ortalaması (transkript) yeterli. Peki Polonya’da YÖK yasasına uygun bir şekilde eğitim alabilmek için hangi seçenekleriniz var?

 1. Polonya’da YÖK yasasına uygun bir şekilde eğitim alabilmek için izleyebileceğiniz ilk yol, eğitim almak istediğiniz üniversiteyi iyi seçmektir. Center for World University Rankings (CWUR) tarafından her yıl belirlenen Dünya’nın ilk 500 üniversitesi içerisine giren Polonya üniversiteleri, YÖK tarafından direkt olarak tanındığı için, sadece lise diploması ve not ortalaması dökümü ile başvurunuzu denklik kaygısı olmadan yapabilirsiniz. Dünya’nın ilk 500 üniversitesi için DÜNYANIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ 2015 SIRALAMASI başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
 2. Dünya’nın en iyi ilk 500 üniversitesi dışında kalan üniversiteler için, Polonya’da TIP eğitimi almak isteyenler, ÖSYM sınavında ilk 40 bin, HUKUK eğitimi almak isteyenler ise ilk 150 bin içerisinde yer alarak, YÖK tarafından denklik alabilir.
 3. Dünya’nın en iyi ilk 500 üniversitesi dışında kalan üniversiteler için, ÖSYS Kılavuzunda yer alan TIP ve HUKUK dışındaki diğer alanlarda en az, Türkiye’deki yükseköğretim kurumları bünyesindeki programlara yerleşen en son öğrencinin almış olduğu puanı almanız durumunda, YÖK tarafından denklik alabilirsiniz.
 4. Eğer YÖK denklik şartlarının her ikisini de sağlamıyorsanız, yani eğitim almak istediğiniz üniversite ilk 500 üniversite içierisinde değilse veya ÖSYM tarafından yapılan sınavda barajı geçemediyseniz, yine de Polonya’da üniversite eğitiminizi alabilirsiniz. Üniversite eğitiminizin ardından Yüksek Lisans (Master) eğitiminizi de tamamlarsanız eğer, YÖK tarafından denklik alabilirsiniz. Çünkü yurtdışında Yüksek Lisans (Master) eğitimi için herhangi bir denklik şartı aranmıyor.
 5. En son alternatif ise, eğer ÖSYM tarafından yapılan sınavda baraj puanını geçemez iseniz, Polonya’ya, tercihinize göre İngilizce ya da Lehçe dil hazırlık eğitimi için gelebilir ve hazırlık eğitiminizden sonra Türkiye’ye dönerek ÖSYM sınavına girebilirsiniz.[/accordion]

Polonya’da Üniversite Ücretleri

Polonya, Avrupa’da eğitim almayı düşünenler için en ideal ülkelerden birisidir. Üniversite ücretlerinin ekonomik olmasının yanı sıra, yaşam giderlerinin de diğer Avrupa ülkelerine kıyasla çok uygun olması, kaliteli eğitim almak isteyen öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır diyebiliriz. Polonya üniversitelerinin ücretleri, (bölüme, üniversiteye ve eğitim aldığınız dile göre değişmekle beraber) yıllık ortalama 1500-4500 Euro arasındadır. Eğitiminizde Lehçe dilini seçmeniz halinde üniversite ücretleri yıllık 1000 Euro’ya kadar düşebilmektedir. Polonya’da Tıp, Dişçilik, Eczacılık gibi bölümlerin ücretleri, diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bir miktar artış göstermekle beraber, yıllık 8000-9000 Euro civarındadır ki, yine de diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça uygun diyebiliriz. Ayrıca Türkiye’deki durumun tersine, Polonya’da özel okulların ücretleri, devlet okullarının ücretlerinden daha uygundur.[/accordion]

Polonya’da İngilizce Hazırlık Kursu

Polonya’da İngilizce dilinde üniversite okumak istiyor; ancak İngilizce seviyeniz Polonya’da eğitim almak için yeterli değil. Bu durumda Polonya’da eğitim almak istediğiniz üniversitenin açmakta olduğu İngilizce hazırlık programına ön kayıt yapabilir ve hazırlık eğitiminizin ardından yapılacak olan dil seviye tespit sınavını geçmeniz halinde, üniversitenin istediğiniz bölümüne başlayabilirsiniz. POLONYA’DA İNGİLİZCE HAZIRLIK KURSU başlıklı detaylı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.[/accordion]

Polonya’da Lehçe Hazırlık Kursu

İngilizce hazırlık kursunda olduğu gibi, Lehçe hazırlık kursu da aynı şartlara sahiptir. Eğer eğitiminizi Lehçe dilinde almak istiyorsanız, bu durumda Polonya’da eğitim almak istediğiniz üniversitenin açmakta olduğu Lehçe hazırlık kursuna ön kayıt yapabilir ve hazırlık eğitiminizin ardından yapılacak olan dil seviye tespit sınavını geçmeniz halinde, üniversitenin istediğiniz bölümüne başlayabilirsiniz. POLONYA’DA LEHÇE HAZIRLIK KURSU başlıklı detaylı yazımı da okumanızı tavsiye ederim.[/accordion]

Neden Polonya’da Hazırlık Eğitimi Almalıyım?

Polonya üniversitelerinin sizlerden istediği dil yeterliliğine sahip değilseniz eğer, üniversitelerin açmış olduğu hazırlık kurslarına kayıt yapabilir ve hazırlık kursunuzun bitiminde dilediğiniz bölümden eğitiminize başlayabilirsiniz. Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrenci, öncelikle hangi dilde eğitim almak istediğine karar vermelidir. Daha sonra ise Polonya’da hazırlık eğitimi almanın avantaj ve dezavantajlarını değerlendirebilir. Polonya’da hazırlık eğitimi almanın bir çok avantajı vardır. En büyük avantajı uygun fiyatlı olması diyebiliriz. Özellikle Polonya dışındaki diğer Avrupa ülkelerinde 1 yıllık İngilizce hazırlık eğitimi almak için araştırma yaparsanız eğer, karşınıza çok ciddi fiyatlar çıkacaktır. Örneğin İngiltere’de sadece 3 aylık İngilizce hazırlık eğitiminin toplam maliyeti 6.000 Pound, yani yaklaşık 9.000 Euro civarında olacaktır. Ancak Polonya’da 1 yıllık İngilizce hazırlık eğitiminin ücretleri 2.500 ila 3.000 Euro arasında değişebiliyor. Aynı zamanda Polonya’nın yaşam maliyetlerinin de diğer Avrupa ülkelerinden daha uygun olmasını da göz önünde bulundurursanız eğer, Polonya’da İngilizce hazırlık eğitimi oldukça tasarruflu diyebiliriz. Polonya’da hazırlık eğitiminin uygun fiyatlı olması, verilen eğitimin “kalitesiz” olduğunu sizlere düşündürmesin. Çünkü Polonya üniversitelerinde gerçekten de iyi eğitimli, kaliteli öğretmenler derslere girmekte ve hatta ana dili İngilizce olan İngiliz, Amerikalı ya da Kanadalı eğitmenler de derslerinize ayrıca girmektedir. Dolayısıyla Polonya’da hazırlık okumanın uygun fiyatlı ve oldukça kaliteli olduğunu kabul etmeliyiz.

Polonya’da dilerseniz Lehçe hazırlık eğitimi de alabilirsiniz. Ana dili Lehçe olan Polonya’da Lehçe hazırlık eğitiminin oldukça kaliteli olduğu aşikar. Günün her anı pratik yapma şansınızın olmasının yanı sıra, Polonya’da hayatını sürdürmek isteyen öğrenciler için özellikle de iş bulma konusunda ciddi avantaja sahip diyebiliriz. Lehçe hazırlık kursunun, İngilizce hazırlık kursundan daha uygun fiyatlı olması da bir diğer avantajıdır.

Sonuç olarak Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen ziyaretçilerimizin, hazırlık eğitimlerini de yine Polonya’da almalarını şiddetle tavsiye ediyoruz. Ayrıca POLONYADA EĞİTİMDE LEHÇE Mİ İNGİLİZCE Mİ? başlıklı detaylı yazımı da okumanızı tavsiye ederiz.[/accordion]

Polonya Yaşam Maliyetleri

Polonya, Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen, yaşam giderleri oldukça ekonomik olan bir ülkedir. Dolayısıyla öğrenci ve veliler tarafından en çok tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Polonya’da yaşam maliyetleri hakkında fikir edinebilmeniz amacıyla sizler için hazırladığım tabloya göz atmanızı tavsiye ederim. Tablodaki harcamaların her öğrenci için aynı olmayacağını belirtmekte yarar var. Ayrıca POLONYA YAŞAM MALİYETLERİ ve POLONYA’DA EĞİTİM VE YAŞAM GİDERLERİ TABLOSU başlıklı yazılarımı da inceleyebilirsiniz…

polonya yaşam maliyetleri

Polonya’da Konaklama İmkanları

Polonya’da Konaklama İmkanları

Polonya’da Üniversite Başvuru Kriterleri

Polonya’da Üniversite Başvuru Kriterleri

Polonya Üniversitelerinin Başvuru Tarihleri

Polonya Üniversitelerinin Başvuru Tarihleri

Polonya Hakkında Çeşitli Bilgiler

Polonya Hakkında Çeşitli Bilgiler

Polonya Üniveristelerine Sınavsız Dikey Geçiş İmkanı

Polonya Üniveristelerine Sınavsız Dikey Geçiş İmkanı

Polonya Üniversitelerinin YÖK Denklikleri

Polonya Üniversitelerinin YÖK Denklikleri

Polonya’da Bulunan Üniversitelerin Listesi

Polonya’da Bulunan Üniversitelerin Listesi

Polonya’da Eğitim Alırken Çalışmak Mümkün Mü?

Polonya’da Eğitim Alırken Çalışmak Mümkün Mü?

Polonya Vizesi Almak İçin Gereken İşlemler

Polonya Vizesi Almak İçin Gereken İşlemler

Polonya’da Oturum Kartı Almak Zorunda Mıyım?

Polonya’da Oturum Kartı Almak Zorunda Mıyım?

Polonya’daki Üniversiteler Kendim Başvurabilir Miyim?

Polonya’daki Üniversiteler Kendim Başvurabilir Miyim?

Diğer Polonya Danışmanlık Şirketlerinden Farkımız Ne?

Diğer Polonya Danışmanlık Şirketlerinden Farkımız Ne?

Polonya’da Üniversite Eğitiminizdeki Hizmetlerimiz

Polonya’da Üniversite Eğitiminizdeki Hizmetlerimiz.

Polonyadayiz.com Resmi Bir Şirket midir?

Polonyadayiz.com Resmi Bir Şirket midir?

4,959HayranlarBeğen
25TakipçilerTakip Et
517TakipçilerTakip Et
625TakipçilerTakip Et
23AbonelerAbone

En Popüler Yazılar

 • recep

  ehliyetimi yenilemek için başvuruda bulundum. henüz elime ulaşmadı. geçici ehliyet belgesi verildi. bu belge ile yurt dışına çıkabilir miyim?

Yazıları Beğendiyseniz
Abone Olmak İster Misiniz?

Böldüğüm için özür dilerim. Polonya hakkında özenle hazırladığım yazıları beğeniyorsanız eğer, 1000+ abone arasına katılabilir ve yeni yazılardan öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz!