Danışmanlık Ücreti Ödemeden Polonya’da Dil Kursu İmkanı

0
1224

Polonya’da dil eğitimi almak için danışmanlara binlerce Euro ödemek zorunda olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Maalesef yanılıyorsunuz. Danışmanlık ücreti ödemeden, Varşova’da İngilizce ve Lehçe Dil Hazırlık Eğitimi almak istiyorsanız eğer, bu yazı tam size göre…

Polonya’da Eğitim almak isteyen öğrenciler için hazırladığım yazılarımda her zaman üzerine basa basa Danışmanlık Ücreti Ödemenize Gerek YOK! diyorum. Aynı şekilde, Polonya’da dil kursu eğitimi almak için de herhangi bir danışmana para ödemek zorunda değilsiniz…

Polonya’da danışmanlık yaptığını söyleyen birçok insanla hemen hemen her gün karşılaşıyorum. EĞİTİM gibi, hayatınızı tamamen değiştirebilecek önemli bir konuda karar verirken ne kadar dikkatli olmanız gerektiğini ve size “yardımcı olduğunu söyleyen” kişiler konusunda dikkatli davranmanız gerektiğini tekrar söylememe gerek yok sanırım. Yazılarımda belirttiğim gibi, danışmanlık hizmeti için binlerce Euro ödemenize hiç gerek YOKTUR! Bu konudaki fikirlerimi öğrenmek isterseniz, Polonya Danışmanlık Şirketlerinin Yalanları hakkındaki yazımı okuyabilirsiniz…

Polonya’da dil kursu’na gitmek istiyor, ancak uygun fiyatlı ve kaliteli bir kurs bulamıyorum diyorsanız eğer, Varşova’nın en merkezi yerinde bulunan Lisan Dil Okulunu seçmenizi kesinlikle öneririm. Neden danışmanlık ücreti ödemek zorunda olmadığınızı ve Polonya’da dil kursu eğitimi için Lisan Dil Okulunu seçmeniz gerektiğini gelin birlikte inceleyelim…

Danışmanlık Ücreti Ödemeden Polonya’da Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır? | Pek Yakında!..

DANIŞMANLIK SORU – CEVAP

Lisan dil kursuVarşova Lisan Dil Kursu | Polonya’da Dil Eğitimi

Polonya’da üniversite okumak istiyorsanız eğer, öncelikle dil yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekiyor. Eğer İngilizce ya da Lehçe dil yeterliliğiniz yok ise, kaliteli ve uygun fiyatlı bir hazırlık kursu ile bu eksiğinizi kapatabilmeniz mümkün… Bildiğiniz gibi Polonya Üniversiteleri, kendi bünyelerinde İngilizce ve Lehçe dil kursları düzenliyor, ancak maalesef kurs ücretlerinin bütçe dostu…

Polonya’da Dil Kursu

Polonya Danışmanlık Şirketleri de dahil neredeyse tüm yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri, sizlere sundukları “hizmetler” kapsamında maalesef oldukça yüksek danışmanlık ücretleri alıyor. Bu duruma bir son verebilmek için yaptığım çalışmaların hızla devam ettiğine emin olabilirsiniz.

Polonya’da dil kursu arayışı içerisinde olan birçok öğrenci ve veli ile yazışmalar yapıyorum. Bu yazışmalar genel olarak; uygun fiyatlı olan ve aynı zamanda eğitim kalitesinden ödün vermeyen özel kurs imkanları üzerinde yoğunlaşıyor. Polonya üniversiteleri bünyesindeki dil hazırlık kurslarının da yüksek ücretli olduğu gerçeği de varken, 19 Eylül‘de derslere başlayacak olan Varşova Lisan Dil Okulu’nun sunduğu fırsatları es geçmemek gerektiğini düşünüyorum…

Neden Lisan Dil Okulunu Seçmelisiniz?

Varşova Lisan Dil Okulunda İngilizce veya Lehçe dil eğitimi almak isteyen Polonyadayiz.Com ziyaretçilerinin; Kurs Kaydı, Vize Başvuru İşlemleri, Konaklama Yerinin Ayarlanması, Havaalanı Karşılaması, Sigorta İşlemleri, Oturum İzni Alma İşlemleri gibi konularda hiçbir şekilde ücret ödemek zorunda olmadığını ve bu konularda sizlere TAM DESTEK verdiğimi belirtmek  istiyorum 🙂 Bahsedilen hizmetler, öğrencilere “Destek” amacıyla verilen hizmetler olup, hizmetler Lisan Dil Kursu tarafından değil, Polonyadayiz.Com tarafından verilmektedir.

 +  Uygun Fiyatlı Dil Eğitimi Alma İmkanı…

Polonya’da üniversite okumak istiyorsanız eğer ve İngilizce ya da Lehçe dil yeterliliğiniz yok ise, öncelikle dil hazırlık eğitimi almak durumundasınız. Polonya’da dil kursu eğitimini, başvuru yapmak istediğiniz üniversite bünyesinde de almanız mümkündür. Ancak üniversite bünyesinde açılan dil hazırlık kursları oldukça pahalıdır ve fiyatları 3.000 – 3.500 Euro arasında değişiyor.

Dolayısıyla Lisan dil Kursu, Polonya’nın En İyi Üniversiteleri tarafından açılan hazırlık kursları ile aynı kalitede eğitim vermesinin yanında, uygun fiyatta eğitim almanıza imkan sağladığı için kesinlikle tercih sebebidir diyebilirim. Lisan Dil Kursu eğitim ücretleri ise şu şekilde:

600 saat / 2 sömestr : 2.000 EURO / 9.000 PLN

300 saat / 1 sömestr : 1.000 EURO / 4.500 PLN

Özel ders / 60 dakika : 20 EURO / 80 PLN

Polonya’da Üniversite Kaydı yapabilmek için dil eğitiminizi aldığınız yer değil, dil yeterliliğinizi kanıtlamanız önemlidir. Dolayısıyla üniversite bünyesinde dil hazırlık eğitimi almak gibi bir zorunluluğunuz yoktur ve özel dil okullarına çekinmeden kayıt olabilirsiniz!

Polonya'da dil kursu
Polonya’da dil kursu | Varşova Lisan Dil Okulu | Photo Credit: Artur Malinowski

 +  Yüksek Eğitim Kalitesi…

Kaliteli eğitim vermeyi amaç edinmiş ve sürekli gelişime inanan Lisan Dil Okulu eğitmenleri, dil eğitimi alanında yılların tecrübesi ve uzmanlığına sahip. Dolayısıyla dil kursu bitiminde yapılacak sınavlara hazırlanırken, aynı zamanda üniversite eğitiminizde en çok ihtiyaç duyacağınız “Öğrenmeyi Öğrenme” yeteneğini de kazanmış olursunuz.

Dil kursu eğitiminizin sonlanması ile beraber, Polonya Üniversiteleri tarafından kabul edilen dil yeterlilik sınavlarına hazır olur ve eğitim almak istediğiniz üniversiteye direkt başvurunuzu yapabilirsiniz. Tabi ki bu süreçte Polonyadayiz.Com‘un her zaman destekçiniz olacağına emin olabilirsiniz 🙂

Polonya'da dil kursu
Polonya’da dil kursu | Varşova Lisan Dil Okulu | Photo Credit: Kuba Bożanowski

 +  Kurs Sahipleri Türk…

Polonya’da dil kursu araştırması içerisinde olan öğrenci ve velileri endişelendiren en büyük konulardan bir tanesi de, ihtiyaç duyduklarında Türkçe iletişim kurabilecek eğitmen bulamamasıdır.

Lisan Dil Kursu içerisinde verilen İngilizce dersler, tamamen İngilizce işleniyor iken; Lehçe dersler de tamamen Lehçe olacak şekilde işleniyor. Ancak eğitmenlerin aynı zamanda Türkçe biliyor ve konuşabiliyor olması sayesinde, karşılaşabileceğiniz gramer hatalarını en etkili bir biçimde çözüme kavuşturabilme şansınız olacaktır. Ayrıca Lisan Dil Okulunun sahiplerinin de Türk ve oldukça samimi insanlar olduklarını belirtmem gerekiyor.

Polonya'da dil kursu
Polonya’da dil kursu | Varşova Lisan Dil Okulu

 +  Oturum İzni Almada Sorun Yaşanmıyor…

Polonya’da dil eğitimi alma kararını verirken, geleceği de düşünmek zorundasınız. Lisan Dil Okuluna kayıt olur olmaz, Polonya valiliğine resmi olarak bildiriniz yapılır ve bu sayede Oturum İzni alma konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Polonya’da faaliyet gösteren bazı özel dil kursları, maalesef resmi işlemler konusunda sizlerin ihtiyaçlarına net cevap veremiyor. Dolayısıyla Oturum İzni Alma konusunda sorun yaşamayacağınızı bildiğiniz bir kursa gitmek, ilerleyen zamanlarda karşılaşabileceğiniz problemleri de ortadan kaldıracaktır.

Polonya'da dil kursu
Polonya’da dil kursu | Varşova Lisan Dil Okulu | Photo Credit: Artur Malinowski

 +  Varşova’nın En Merkezi Noktasında…

Lisan Dil Okulunda dil eğitimi almanın en önemli avantajlarından bir diğer ise, Varşova’nın en merkezi yerinde bulunmasıdır. Dolayısıyla Varşova gibi metropol bir şehirde, öğrencilerin ulaşım problemini sıfıra indirebilmek için şehrin merkezini seçmelerini tebrik etmek lazım.

Lisan Dil Okulu, ana otobüs durakları, tramvay durakları ve Centrum metro istasyonun sadece 30 metre ilerisinde ki Metropol Oteli’nin 9. katındadır. Varşova Kültür ve Bilim Sarayı manzarasına sahip olan kursun yeri muhteşem diyebilirim 🙂

Polonya'da dil kursu
Polonya’da dil kursu | Varşova Lisan Dil Okulu

 +  Küçük Gruplarla Eğitim İmkanı… (7-8 Kişilik Gruplar)

Yeni bir dil öğrenmede en etkili yöntemlerden birisi de, eğitim aldığınız sınıflardaki öğrenci sayısının haddinden fazla olmamasıdır. Dolayısıyla öğrencilerin derslere daha aktif katılabilmesi ve öğretmenle olan ilişkilerini daha sıkı kurabilmesi için, Lisan Dil Kursu 7-8 kişilik küçük gruplarla ders işliyor.

Polonya’da dil kursu konusunda edindiğim tecrübelerime de dayanarak söyleyebilirim ki, 7-8 kişilik küçük gruplar yeni bir dil öğrenmede başarınızı olumlu yönde oldukça etkileyecektir. Ayrıca belirtmem gerekir Lisan Dil Okulu, Polonya’daki dil okulları içerisinde en küçük gruplara sahip yegane okullardan birisidir.

Polonya'da dil kursu
Polonya’da dil kursu | Varşova Lisan Dil Okulu

 +  Danışmanlık Ücreti Ödemek Zorunda Değilsiniz!

Polonya’da dil kursu konusunda sizlerle paylaşmak istediğim en son ve en önemli konu ise, danışmanlık ücretlerinin haddinden çok daha yüksek olmasıdır.

Son günlerde attığınız adım için dahi danışmanlık ücreti isteyecek insanlarla karşılaşma ihtimaliniz var diyebilirim 🙂 Bu fırsatçılığa bir DUR demenin zamanı geldiğini düşündüğüm için, uzun zamandır hazırlıklarını yaptığım çalışmaları neredeyse tamamlanmak üzereyim. Çok yakında sizler için sevindirici, ancak maalesef danışmanlar için oldukça üzücü gelişmeleri sizlerle paylaşacağım 🙂

Polonya’da Eğitim, önemli ve doğru yönlendirme gerektiren bir konudur. Evinizden ve sevdiklerinizden uzakta eğitim almanın güzel yanları olduğu kadar, zor yanları da vardır. Polonya’da eğitim alma kararı veren öğrenciler için verdiğim bu DESTEK, umarım hedefine en kısa zamanda ulaşacaktır.


Umarım Danışmanlık Ücreti Ödemeden Polonya’da Dil Kursu İmkanı başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Bu yazıdan arkadaşlarınızı da haberdar etmek için aşağıdaki sosyal paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz.

Yazıları Beğendiyseniz Abone Olmak İster Misiniz?

Polonya hakkında özenle hazırladığım yazıları beğeniyorsanız eğer, 1000+ abone arasına katılabilir ve yeni yazılardan öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz!